آموزش صرافی BingX

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی Bingx بینگ ایکس

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی Bingx بینگ ایکس

دو روش برای خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX بینگ ایکس را در ادامه باهم بررسی می­کنیم و آن را به شما آموزش می­دهیم:

 1. آموزش خرید ارز با تومان و ریال در بینگ ایکس و ساده ترین آموزش خرید ارز با تبدیل یا Convert
 2. معاملات اسپات (Spot)

آموزش خرید ارز با تومان و ریال در صرافی بینگ ایکس bingx

برای خرید ارز در صرافی بینگ ایکس bingx از دو گزینه در بالای صرافی می توانید استفاده نمایید: ۱- خرید رمز ارز و ۲- معاملات اسپات. که هر کدام از این دو گزینه دارای دو زیرمنو هستند که با هم آنها را بررسی می کنیم:

۱-خرید رمز ارز که دارای دو زیر منوی : الف-خرید رمزارز و ب-معاملات همتا به همتا می باشد که برای استفاده از این قسمت ها حتما نیاز است که شما در صرافی احراز هویت انجام دهید.

وقتی روی خرید رمزارز کلیک کنید، پنجره زیر به شما نمایش داده می شود:

در این پنجره باید در کادر اول نوع ارز فیات خود مثلا ریال را انتخاب کنید.

می توانید در قسمت جستجو IRT که نماد ریال است را جستجو نمایید تا ریال را انتخاب نمایید.

در کادر بعدی باید ارز کریپتوکارنسی که مدنظر دارید را انتخاب کنید که البته توجه کنید در حال حاضر صرافی بینگ ایکس فقط سه ارز تتر و بیت کوین و اتریوم را در این کادر پشتیبانی می کند.

خرید ارز با تومان در صرافی بینگ ایکس BINGX

توجه کنید تعداد ارز یا مقدار تومان خود را وارد می کنید و در نهایت روی خرید کلیک می کنید.

اکنون پنجره بعدی برای شما باز می شود که در آن باید کارت بانکی یا حواله بانکی را انتخاب کنید و روی خرید بزنید. توجه کنید که اگر احراز هویت انجام نداده باشید اکنون پنجره ای که برای شما باز می شود احراز هویت است که باید آن را کامل کنید تا بتوانید با تومان ارز خریداری کنید. در ضمن توجه کنید که قیمت خرید تتر در این قسمت بالاتر از صرافی های ایرانی است.

زیرمنوی بعدی معاملات همتا به همتاست که به افراد ایرانی توصیه نمی شود.

آسان ترین آموزش خرید ارز در صرافی بینگ ایکس bingx (تبدیل ارز یا همان Convert)

تبدیل ارز یا همان Convert، پس از آنکه ارز دیجیتال خود را به صرافی BingX واریز کردیم ( که به صورت کامل در مقاله واریز ارز دیجیتال به صرافی Bingx آموزش داده ایم) ، می‌توانیم در صفحه تبدیل (convert)، ارز خود (که اکثرا تتر می­باشد) را به ارزهای دیگر تبدیل کنیم.

در صورتی که در صرافی بینگ ایکس حساب کاربری ندارید آموزش ثبت نام در صرافی BingX را مطالعه کنید.

جهت ورود و ثبت نام در صرافی بینگ ایکس کلیک کنید

تبدیل ارز یا همان convert، دو روش دارد که در ادامه به آن به صورت کامل می پردازیم:

روش اول:

Farsi:  برای این­کار ابتدا باید مانند عکس زیر ، از طریق نماد کیف پول در بالای صفحه گزینه ی “دارایی های من” را انتخاب کنید .

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX

English: برای خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX در صورت انگلیسی بودن زبان صرافی ، نماد کیف پول را انتخاب کرده و گزینه ی “My Assets” را انتخاب کنید.

به آموزش تغییر زبان در “آموزش 0 تا 100 صرافی BingX” پرداخته ایم.

خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX

Farsi:  برای خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX هنگامی که به صفحه “دارایی های من” دسترسی پیدا کردیم، می توانیم یک بخش “نمای کلی” پیدا کنیم که در آن می توانیم تعدادی از گزینه های موجود را مشاهده کنیم. یکی از این گزینه ها گزینه «تبدیل» است که در تصویر زیر به وضوح نمایش داده شده است.

برای ادامه تبدیل ارز این گزینه را انتخاب کرده و وارد صفحه “تبدیل” ارز می شویم.

در اینجا، ما قادر خواهیم بود جزئیات تبدیل ارز را مشخص کنیم، مانند مقدار ارزی که می خواهیم تبدیل کنیم، ارزی که می خواهیم آن را تبدیل کنیم و هر اطلاعات مرتبط دیگری. پس از وارد کردن تمام اطلاعات مورد نیاز، می توانیم با دنبال کردن دستورات ارائه شده که در ادامه آن را کامل تر و گام به گام آموزش می­دهیم، تبدیل ارز را انجام دهیم. این به ما این امکان را می دهد که به راحتی و به سرعت ارز خود را تبدیل کنیم، بدون اینکه نیازی به پیمایش در صفحات یا فرم های متعدد داشته باشیم.

خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX

English: در زبان انگلیسی هم به همین منوال می­باشد. وارد صفحه “My Assets” که شدیم در قسمت “overview” می توانیم گزینه ی “Convert” که در عکس زیر هم نشان داده شده است را مشاهده کنیم . آن را انتخاب کرده تا به صفحه ی convert منتقل شوید.

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX
آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس

در روش دوم:

ENG: برای خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX در نوار ابزار بالای صفحه، گزینه‌ی Spot را انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه‌ی Spot، دو گزینه دیگر در اختیار شما قرار می‌گیرد. یکی از این گزینه‌ها، گزینه‌ی”Convert” است که برای تبدیل ارزها به کار می‌رود. با انتخاب این گزینه، به صفحه‌ی Convert منتقل خواهید شد. در این صفحه، شما می‌توانید جزئیات تبدیل ارز را مشخص کنید. به عنوان مثال، مقدار ارزی که می‌خواهید تبدیل کنید و ارزی که به آن تبدیل می‌شود. پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، می‌توانید با دنبال کردن دستورالعمل‌های ارائه شده در صفحه، به سادگی و سرعت ارزهای خود را تبدیل کنید.

خرید ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس

Fa: برای خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX مانند زبان انگلیسی در فارسی هم به همین منوال است. در نوار ابزار بالا گزینه ی “اسپات” را انتخاب کرده و از زیر مجموعه های آن، گزینه “تبدیل” را میتوان انتخاب کرد تا به صفحه ی تبدیل منتقل شویم.

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX

حال در انتهای دو روش تب convert باز می­شود که در این صفحه می­توانید با دارایی خود که قبلا به صرافی بینگ ایکس واریز کردید ارز های دیجیتال مختلف را بخرید .

Fa: برای خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX باید گزینه اول که “صرف کردن” نوشته است ، به ارز تتر (USDT) که در حساب بینگ ایکس خود دارید تغییر داده شود .

و همچنین گزینه ی دوم یعنی “دریافت” به ارزی که میخواهیم تبدیل کنیم تغییر بدهیم مثلا BTC, LTC و …

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX

Eng: برای خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX در صفحه Convert باید گزینه اول که “Spend” نوشته است ، به ارز تتر (USDT) که در حساب BingX خود دارید تغییر دهید.

و همچنین گزینه ی دوم یعنی ” Receive” به ارزی که می خواهید تبدیل کنید تغییر بدهید مثلا BTC, LTC و …

خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX

حال گزینه Convert یا تبدیل را انتخاب کرده تا ارز دیجیتال شما به ارز دیجیتال دلخواه تبدیل شود.

 آموزش خرید ارز در معاملات اسپات (Spot)

معاملات نقطه ای یا Spot نوعی معامله است که در آن که ارزها برای تحویل فوری معامله می­شوند.

هدف معامله گران در معاملات Spot، کسب سود از تغییرات قیمت دارایی پایه است. آنها می توانند دارایی را با قیمت پایین تری بخرند و آن را به قیمت بالاتر بفروشند یا دارایی را به قیمت بالاتر بفروشند و با قیمت کمتری دوباره بخرند و در نتیجه از تفاوت قیمت سود ببرند.

در حالی که معاملات نقدی مزیت تحویل فوری و اجرای مستقیم را ارائه می دهد، خطرات خاصی مانند نوسان قیمت، نقدشوندگی بازار و ریسک طرف مقابل را نیز به همراه دارد. معامله گران همیشه باید قبل از درگیر شدن در فعالیت های معاملاتی نقطه ای، تحقیقات مناسب و استراتژی های مدیریت ریسک را انجام دهند.

برای خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX دو نوع معامله Spot پشتیبانی می شود که عبارت‌اند از:

 • سفارش در لحظه (Market Order) : “سفارش در لحظه” به عنوان یکی از انواع سفارشات در بازارهای مالی ارزهای دیجیتال به کار می‌رود. در این نوع سفارش، شما به عنوان خریدار ارز دیجیتال، تصمیم می‌گیرید که ارز خود را با قیمت فعلی بازار بخرید، بدون در نظر گرفتن قیمت‌های پیش‌بینی شده در آینده.

برای خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX با استفاده از سفارش در لحظه، معامله شما به سرعت اجرا می‌شود و شما می‌توانید به سرعت در بازار ارز دیجیتال عملیات خرید خود را انجام دهید. این نوع سفارش برای افرادی که به دنبال انجام معاملات سریع و در زمان کوتاه هستند، مناسب است.

با این حال، در سفارش در لحظه، نمی‌توانید قیمت دقیقی که می‌خواهید ارز خود را با آن قیمت خریداری را مشخص کنید و ممکن است با قیمت‌هایی مواجه شوید که نسبت به پیش‌بینی شما نامطلوب هستند. بنابراین، برای کاربرانی که به دنبال انجام معاملات در زمان کوتاه هستند و مهم‌تر از همه سرعت اجراست، سفارش در لحظه یک انتخاب مناسب است.

سفارش محدود  (Limit Order): در این نوع سفارش، ارزهای دیجیتال را در قیمتی ازپیش‌تعیین‌شده خرید و فروش می‌کنید.

آموزش گام به گام مراحل معامله اسپات در صرافی BingX

Fa: برای خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX در صفحه اصلی وب سایت به قسمت اسپات بروید و روی گزینه “اسپات” کلیک کنید.

Eng: در صفحه اصلی وب سایت به قسمت Spot بروید و روی گزینه “Spot” کلیک کنید.

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX

پس از وارد شدن به صفحه معاملات Spot وارد صفحه ای مانند عکس زیر می شوید. همان طور که مشاهده می­کنید معامله اسپات در صرافی بینگ ایکس پلتفرم بسیار ساده ای دارد که باعث راحتی انجام معاملات می­شود.

Eng: برای خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX در صفحه جدید ، در گوشه سمت چپ بالا به صورت پیشفرض نام جفت ارزی که در آن در حال معامله هستید نمایش داده می­شود که در تصویر جفت ارز BTC/USDT را مشاهده می­کنید. برای تغییر جفت ارز کافی است روی USDT/BTC کلیک کرده تا لیست جفت ارزهای دیگر نمایش داده شود و از قسمت سرچ منو باز شده میتوانید جفت ارز مد نظرتان را تایپ کرده و سپس سرچ نمایید.

خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX

Fa: برای زبان فارسی گزینه ی پیشفرض BTC/USDT در بالا و سمت راست است. در عکس زیر آن را با کادر قرمز نمایش داده ایم.

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX

برای خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX در قسمت وسط صفحه که در عکس زیر نشان داده ایم نمودار ارز را نشان می­دهد که می­توانید با استفاده از ابزار داده شده، تحلیل خود را انجام دهید.

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس

در بخش Book Order (دفترچه سفارش) سفارش­های خرید و فروش در حال انتظار و آخرین قیمت معاملاتی نشان داده می­شود

در همین قسمت اگر بر روی تب “Treads” یا در فارسی “معاملات” کلیک کنید آخرین قیمت های معامله شده، همراه با حجم و زمان را می­توانید مشاهده کنید.

خرید ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس

در سمت راست صفحه معاملات اسپات ابتدا باید تب Buy (خرید) را انتخاب کرده تا سفارش مدنظر را ثبت کنید.

برای خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX در قسمت Buy شامل زیر بخش هایی مانند Market(بازار) و  (حد) Limit  و … برای سفارش گذاری و انجام هر چه راحت تر معاملات وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

 • اگر “حد”  یا “Limit” را انتخاب می‌کنید باید تعداد ارز دیجیتال و قیمت معامله را ثبت کنید.
 • اگر “Market” یا “بازار” را انتخاب کنید فقط باید تعداد ارز دیجیتال برای معامله را تعیین نمایید.

با تکمیل اطلاعات فوق، کارمزد معامله به نمایش در می‌آید. در صورت تایید باید گزینه “خرید” یا “Buy” را انتخاب کنید.

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX

بعد از ثبت سفارش، سفارشات فعال در قسمت “Open Orders”یا “سفارش های باز” در پایین صفحه معاملات منتقل می‌شوند.

تا زمانی که سفارش شما در این قسمت قرار دارد، امکان لغو آن وجود دارد. بعد از انجام سفارش نیز جزئیات آن را در بخش “Order History”  یا “تاریخچه سفارش” می‌توانید تماشا کنید.

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX

سفارش حد سود/حد ضرر (TP/SL)

سفارش حد سود/حد ضرر به تنظیم قیمت فعال‌سازی از پیش و همچنین قیمت و مقدار سفارش پس از فعال‌سازی قیمت اشاره دارد. هنگامی که قیمت بازار به قیمت فعال‌سازی رسید، سفارش با قیمت از پیش تعیین شده راه‌اندازی و اجرا می‌‌شود.

Take Profit و Stop Loss در صرافی BingX بیشتر در بخش های استاندارد فیوچرز و پرپچوال فیوچرز استفاده می­شود.

1. قیمت فعال‌سازی: هنگامی که “قیمت بازار” به “قیمت فعال‌سازی” تعیین شده توسط کاربر برسد، سفارش حد سود/حد ضرر فعال شده و متعاقبا ثبت می‌شود.

2. قیمت سفارش: پس از شروع سفارش حد سود/حد ضرر، سفارش مطابق با قیمت از پیش تعیین شده تکمیل می‌شود. قیمت سفارش را می‌توان با قیمت محدود یا قیمت بازار تنظیم کرد.

3. مبلغ پوزیشن: مقدار سفارشی که پس از فعال‌سازی ثبت می‌شود.

توجه: پس از رسیدن قیمت بازار به قیمت فعال‌سازی که تعیین کرده‌اید، سفارش شما راه‌اندازی و اجرا می‌شود. با این حال، اگر محدوده قیمت را برای حد ضرر خیلی زیاد یا برای حد سود خیلی پایین تعیین کنید، ممکن است سفارش شما هرگز پر نشود زیرا بازار به محدوده قیمت شما نمی‌رسد یا از آن فراتر می‌رود.

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس
4.8/5 - (1044 امتیاز)

نظر (59)

 1. عبدالهی

  درود بر شما و اموزش خیلی خوب شما. ببخشید از تتر می تونیم به جای دلار کاغذی برای حفظ ارزش پول استفاده کنیم؟

  1. سلام و عرض ادب. ممنون از حضورتون
   بله می توانید. فقط باید در کیف پول امن آنرا نگه دارید و مواظب باشید رمز کیف پول را به هیچ فردی ندهید یا در معرض هک قرار ندهید.

 2. مجید هرندی

  سلام خدا قوت. مرسی خیلی خوب آموزش دادید.
  از نظر کارمزدی این بینگیکس صرفه اقتصادی داره؟

  1. سلام و عرض ادب. ممنون از محبتتون
   بله. نسبت به خیلی از صرافی ها حتی صرافی های ایرانی، کارمزد کمتری می گیرد و حتی شما می توانید با ثبت نام از همین سایت تا ۵۰درصد تخفیف کارمزد دریافت کنید.

 3. مهتاب

  سلام و سپاس از شما. آموزش خرید شیبا را هم قرار می دید؟

  1. سلام و عرض ادب. ممنون از حضورتون
   بله. البته آموزش خرید ارز را قرار دادیم، شما همین آموزش را هم می توانید استفاده کنید. چون خرید همه ارزها مثل هم است.

 4. ثریا مکاره

  سلام وقت بخیر. ربات grid بینگ ایکس چیه؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   اگر اولین بار است که قصد دارید از ربات تریدینگ صرافی BingX استفاده کنید، توصیه می‌کنیم به سراغ اسپات گرید بروید. ماهیت این بخش در جمله ساده‌ای خلاصه می‌شود: خرید ارز دیجیتال در قیمت کم و فروش آن در قیمت زیاد برای کسب بیشترین سود ممکن. این استراتژی ساده یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های کاربردی برای بازارهای پُرنوسان مانند کریپتوکارنسی است.

 5. مرتضی عشوری

  سلام خیلی ممنون از سایت و تلگرامتون. من تحلیل طلا و دلار و کریپتوها که گذاشته بودید را استفاده کردم و خیلی سود بردم. مجدد قرار می دید از این سیگنالها و تحلیل ها؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی.
   بله به تناسب موقعیت ها حتما بررسی های اساسی قرار می گیرد.

  2. الیاس

   فیبوناچی بهتره یا ایچیموکو؟ با کدوم میتونیم ترید بهتری داشته باشیم؟

   1. سلام و عرض ادب.
    خوب هر کدوم یکسری کاربردها و استراتژی های مخصوص به خود را دارند و نیاز به آموزش. به نظرم از داخل یوتیوب یه آموزش کوتاه نیم ساعته از هر کدام را ببینید، بعد با توجه به علاقه خود، یکی را انتخاب کنید. چون یه تریدر ممکنه با پرایس اکشن ترید بهتر داشته باشه و یه تریدر دیگه با ایچیموکو

 6. سید طاها

  سلام آقا اندیکاتور مکدی چیکار میکنه؟

  1. سلام و عرض ادب.
   اندیکاتور مکدی (MACD) مختصر شده عبارت Moving Average Convergence Divergence است. این عبارت به معنی همگرایی (Convergence) و واگرایی (Divergence) میانگین متحرک است و از نام آن پیداست که میانگین متحرک نقش اصلی را در ساختار این اندیکاتور ایفا می‌کند.

 7. محدثه

  سلام ببخشید من ارزهام را در قسمت کانورت خریدم. میخوام بفروشمم از همین قسمت می تونم استفاده کنم؟

  1. سلام و عرض ادب.
   بله می توانید قسمت فروش را در کانورت انتخاب کنید و در همان جا عملیات تبدیل ارز را انجام دهید.

 8. مهدی

  خرید و فروش ارز همون کپی تریده؟

  1. سلام و عرض ادب.
   نه الزاما. کپی ترید یه فرایندی هست که شما از معاملات یه تریدر، کپی می کنید، اما خرید و فروش ارز را خود شما باید انجام دهید.

 9. محسن

  سلام و سپاس از سایت پربارتان.
  من قبلا تو فیوچرز کوکوین کار می کردم؛ الان میخوام بیام بینگ اکس، میخواستم بدونم شرایط خوبی برای ایرانیان داره یا اینکه تو معاملات دست می بره؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی. ممنون از همراهی تون
   بله شرایط خیلی خوبی چه از لحاظ کپی ترید و چه از لحاظ پشتیبانی از زبان فارسی و چه از نظر استفاده از ربات و تریدینگ ویو و متاتریدر5 و معاملات فارکس دارد که بقیه صرافی ها ندارند.

 10. نونهالی

  ببخشید رتبه بینگ ایکس را می خواستم بدونم چندمه جهانه؟ شنیدم بالاتر از کوینکس قرار گرفته؟ این درسته؟

  1. سلام و عرض ادب
   در حال حاضر بینگ ایکس رتبه 40 جهان را در معاملات اسپات را با حجم معاملات روزانه $578,886,403 دارد در حالی که کوینکس رتبه 51 را با حجم معاملات روزانه $45,555,676 دارد. پس میبینید که بینگ ایکس هم رتبه بالاتری دارد و هم حجم ترید 11 برابر بیشتر دارد.
   همچنین بینگ ایکس در معاملات فیوچرز رتبه 11 جهان را دارد با حجم معاملاتی روزانه $10,677,798,142 در حالی که کوینکس رتبه 25 جهان با حجم معاملات روزانه 474,624,774 دارد که باز هم می بینید بینگ ایکس چندین سر و گردن از کوینکس بالاتر است.

 11. عطا

  درود فراون. شما پشتیبان فارسی صرافی بینگ ایکس هستید؟

  1. با سلام و عرض ادب.
   اگر سوال خاصی داشته باشید می توانید از سایت ما بپرسید تا دوستان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

 12. Dr. Ali

  سلام با ریال یا فیات ها هم نثمیشه تو بینگ ایکس و فارکس کار کرد

  1. سلام و عرض ادب.
   بله می توانید هم با ریال و هم با فیات های دیگر کار نمود. اما نکته ای که هست اینه که برای کار کردن در قسمت فارکس شما باید ریال یا ارز فیات خودتون را به تتر تبدیل کنید.

 13. Taha

  سلام و خسته نباشین
  نظرتون کلا در مورد اینده ارزهای دیجیتال و صرافی هاش چیه؟

  1. سلام و عرض ادب.
   کلا مثبته!

 14. پندار

  سلام و ممنون از پیج خوبتون
  ایا هدیه هم میده صرافی بینگ ایکس و طرح های تشویقی هم داره؟

  1. سلام و عرض ادب.
   بله هم در زمان ثبت نام و هم در بعضی مواقع در مناسبت هایی خاص طرح هایی تشویقی برای افراد در نظر می گیرد.

  2. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی.
   ممنون از همراهی تون.
   بله صرافی بینگ ایکس جالبه که بدونید به مناسبت های مختلف ایران مثلا شب یلدا، نوروز و … مسابقات مختلف قرار میده و طرح ها و بونوس های جذاب و عالی برای کاربران خودش طراحی میکنه.

  3. سلام و عرض ادب.
   بله همیشه طرح های متنوع برگزار می کنه. به علاوه اینکه اگر از طریق همین سایت ثبت نام کنید می توانید هم از 120 تتر جایزه اون بهره مند شوید و هم از تخفیف 50 درصدی کارمزد.

 15. طاها

  سلام
  میشه یکم از بک گراند و حجم مالی این صرافی و قابل اطمینان بودن اون بیشتر اطلاع رسانی کنین؟ چوون به نظر من داره کاملا جای صرافی های دیگه مث کوینکس را تو ایران قبضه میکنه
  با تشکر

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی.
   صد در صد همینطور خواهد بود . مخصوصا با مزایا و خدمات ویژه آن مثل کپی ترید، داشتن فارکس، خرید با تتر در قسمت فارکس آن، پشتیبانی از زبان فارسی، داشتن رتبه و اعتبار خیلی بالا، داشتن ربات ترید، امکان اتصال تریدینگ ویو و متاتریدر5 به آن و خیلی از ویژگی های منحصر به فردش…

  2. سلام و عرض ادب. بله حتما لطفا مقاله https://bingxfarsi.com/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d9%88-%d8%a8%d8%b1%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d8%b5%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c-%d8%a8%db%8c%d9%86%da%af-%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%b3/ را مطالعه بفرمایید.
   صد در صد با خدمات فوق العاده ای که داره که هم بروکره و هم صرافی و هم دارای کپی ترید و …جای کوینکس، بایننس، کوکوین را برای ایرانیان می گیره.

 16. نیما

  سلام ببخشید الگوی الگوی Exhaustion Bar چیه؟

  1. سلام و عرض ادب.
   الگوی Exhaustion Bar یا کندل خسته چیست؟
   این الگو بیان گر اتفاقات در حال رخ دادن است. زمانی که بازار دست گروهی خاص (خریداران – فروشندگان) است، پس از مدتی آن گروه توان خود را از دست داده و خسته می شوند، در این هنگام، گروه مقابل وارد عمل شده و میدان را در دست می گیرند.

 17. معصومی

  میشه لطفا دو تا کتاب تحلیل خوب معرفی کنید؟

  1. سلام و عرض ادب.
   ۱. تحلیل تکنیکال بازارهای مالی؛ نوشته جان مورفی
   ۲. دوره نمودارهای شمعی؛ نوشته استیو نیسون
   ۳. مبانی تحلیل تکنیکال؛ نوشته جک شواگر
   ۴. دایره‌المعارف اندیکاتورهای بازار تکنیکال؛ نوشته رابرت کولبی

 18. صادق

  سلام. نخسته. این الگوی Pin Bar چیه و بر چه اساسی میشه باهاش ترید کرد؟

  1. سلام و عرض ادب.
   (Pin Bar) الگوی کندل پین بار، یکی از الگوهای معاملاتی پرقدرت می‌باشد که برای نخستین‌بار فردی به نام نایل فولر، از آن استفاده کرد. اولین مشخصه الگوی پین بار، کندل ها (شمع‌ها) ی برگشتی است.
   چگونه به کمک پین بارها می‌توان معاملات را انجام داد؟
   همان‌طور که اشاره شد، الگوی پین بار برای معاملات روزانه کارایی زیادی دارد. در ادامه نحوه معامله با این الگوی کندل استیک را با هم بیشتر بررسی می‌کنیم.
   پین بار به ما داده‌های مؤثری می‌دهد تا بتوانیم معامله موفقی داشته باشیم. زمانی که سایه پین بار در نمودار، در حدود سه برابر بدنه شمع باشد، الگوی پین بار، دیده می‌شود.
   سایه پین بار به‌قدری بلند است که به‌راحتی در نمودار تحلیلی، قابل تشخیص است.
   برای معامله به کمک پین بار، باید این الگو، بسته شده باشد تا به‌طورقطع بگوییم پین بار اتفاق افتاده و بعد از بسته شدن پین بار، وارد معامله شویم.
   معمولاً سفارش ورود را در محدوده اصلاح پنجاه درصدی در نظر گرفته می‌شود. بعد از تشخیص پین بار صعودی در جهت روند نمودار، به طور معمول سیگنال خرید صادر می‌شود و نشان از صعود ارزش سهام دارد. برعکس آن در مقاومت نمودار، با مشاهده پین بار در جهت خلاف روند، می‌تواند سیگنال فروش صادر شود؛ بنابراین نقاطی که الگوی پین بار شکل می‌گیرد در نحوه معامله اثرگذار خواهد بود.
   باید توجه داشت که وجود الگوی پین بار به تنهایی نشان‌دهنده برگشت روند نیست و برای ورود به معامله باید تاییدیه‌های بیشتری داشته باشید. استفاده از اندیکاتورها و خط روند در این مسیر بسیار توصیه می‌شود.

 19. moharam

  چگونه معامله گر موفق تری در بازار فارکس باشیم؟

  1. سلام و عرض ادب.
   1 موفقیت در فارکس به پارامتر های زیر بستگی دارد:
   1.1 داشتن درک روشنی از بازار
   1.2 داشتن یک استراتژی معاملاتی کاملاً تعریف شده
   1.3 مدیریت ریسک
   1.4 کنترل کردن احساسات خود
   2 درصد موفقیت در فارکس
   3 عوامل موفقیت در فارکس
   4 سابلیمینال موفقیت در فارکس
   5 بهترین راه موفقیت در فارکس
   6 5 نکته مهم در خصوص موفقیت در فارکس
   6.1 از کوچک شروع کنید
   6.2 یک ژورنال معاملاتی داشته باشید
   6.3 از اشتباهات خود درس بگیرید
   6.4 صبور باشید
   6.5 از نسبت ریسک به پاداش استفاده کنید

 20. حسین

  میگما الگوی خرچنگ یا Crab Pattern چه کاربردی داره اصن راسته همچین الگویی ما داریم؟

  1. سلام و عرض ادب.
   اگر میخواهید کسب درآمد ثابت در بازار فارکس یا بازارهای مالی داشته باشید، استراتژی معاملاتی الگوی هارمونیک خرچنگ به شما می‌آموزد که چگونه به صورت روزانه پول از بازار خارج کنید. الگوی خرچنگ هارمونیک بخشی از الگوهای معاملاتی هارمونیک و یکی دیگر از الگوهای منحصر بفردی است که ساختار قیمتی مشابه الگوی پروانه ای دارد. تفاوت بین این الگو و الگوی پروانه، لگ CD است که امتداد بزرگتری دارد. همچنین، این الگو غالباً قیمت بسیار شارپی و نوسانی را تجربه می کند و بسیار مهم است که هنگام انجام معاملات خود در نقطه تکمیل الگو، نوسانات بالاتری را پیش بینی کنید.

 21. سمیه

  ببخشید نظرتون راجع به بورس ایران در امسال 1402 چیه؟

  1. سلام و عرض ادب. به خاطر اینکه اکثر بازارها رشد داشتند در سال گذشته و بورس ایران هنوز رشد خاصی نداشته. پس چندین مدت این بازار خوبه اما باید ببینید روی چه سهام هایی وارد شوید مثلا پلایشگاهی ها و بانکی ها و خودرویی ها خوب هستند.

 22. تانیا

  سلام خدا قوت. ممنون از محتوای خوب. من میخوام با 10 میلیون ارز بخرم. الان زمان خرید خوبیه که کل این 10 تومنو بخرم؟

  1. سلام و عرض ادب. سپاس از همراهی تون
   اولا که نباید یک دفعه کل سرمایه ای که می خواهید وارد ارز کنید را خرید بزنید. به صورت پله ای باید وارد شوید.
   دوما هم احتمالا بیت تا حدود 32 بالا میاد و دوباره یه ریزش داره. که می تونید اونجا خرید بزنید.

 23. ali

  سلام
  چرا بعضی از ارزها مثل cake یا gbp یا xau توی لیست من نیست؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و نیکی
   کدوم قسمت را می فرمایید؟
   لطفا اسکرین شات بگیرید و به اینستاگرام bingx.farsi ارسال کنید تا بتونیم بیشتر راهنمایی تون کنیم.

 24. علی طا ها

  درود برشما
  بنده مقداری ارزدوجکوین درbingxدارم میخواهم به تتر تبدیل کنم روش کار چگونه میباشد

  1. سلام و عرض ادب.وقتتون بخیر و نیکی
   از قسمت اسپات – اسپات را انتخاب کن ، بعد در قسمت فروش ارز ، جفت ارز dog/usdt را انتخاب کنید و آنرا بفروشید. به راحتی تبدیل به تتر می شود.

 25. saeid

  سلام، چطوری داخل بینگ اکس در قسمت فیوچرز به خریدی که انجام دادم اضافه کنم، یا همون اصطلاح میانگین کم کردن یا خرید پله ای، چون من چند بار امتحان کردم دیدم معامله های جدا باز میکنه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و نیکی
   در استاندارد فیوچرز که قابلیت میانگین کم کردن نداریم. ولی در پروپچوال:
   در پروپچوال فیوچرز معمولا کاربران از limit استفاده می کنند و لیمیت اجازه نمیده که کاربران با قیمت نزدیک به هم پوزیشن باز کنند. برای همین برای میانگین کم کردن باید از تریگر استفاده کنید.
   تریگر را که استفاده کنید میتونید قیمت پایین تر رو هم انتخاب کنید و بدون مشکل کار کنید.

 26. امیری

  سلام. ببخشید خیلی سوالم مبتدیانه است. ولی واقعا گیر کردم لطفا جوابم بدید.
  من داخل نویتکس یه مقدار تتر خریدم و بعد واریز کردم به بینگ ایکس. الان میخوام اون پول رو برگردونم داخل حساب کارت خودم به تومان اما هر چی داخل سایت های مختلف میخوانم نمی فهمم چیکار کنم

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   از بینگ ایکس دوباره باید تتر انتقال بدهید به نوبیتکس.
   بعد اونجا تتر خود را بفروشید و به کارت خود واریز کنید.

 27. ساره جلیلیان

  وقت بخیر من از صرافی بینگ ایکس بیت کوین خریدم تو قسمت دارایی واسم زده تعداد و مبلغ رو ولی چرا تو قسمت گنجینه قسمت دارایی خالیه لطفاً اینم بهم بگید از کجا مطمئن شم که خریدم موفق بوده اینکه تو قسمت دارایی اومده دارمش بیت رو😞

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   بله تو قسمت دارایی های شما، هر ارزی که داشته باشید، حتی تتر، را به شما نمایش میده.
   وقتی ارزی را خریداری می کنید، هم در قسمت دارایی های شما میاد و هم در همان اسپات که خریدید، در قسمت اردرهای باز، دیگر هیچ اردری ندارید و اردر شما در قسمت معاملات انجام شده قرار میگیره.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *