آموزش صرافی BingX

آموزش فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس Bingx

آموزش فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس Bingx

آموزش فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس Bingx

دو روش برای فروش ارز دیجیتال در صرافی BingX را در ادامه باهم بررسی می­کنیم و آموزش فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس را برایتان به صورت تصویری قرار می­دهیم:

 1. آموزش فروش ارز در تبدیل یا Convert
 2. معاملات اسپات (Spot)

آموزش فروش ارز در صرافی bingx تبدیل یا Convert

تبدیل ارز یا همان Convert، یکی از اصلی‌ترین فرآیندهای مرتبط با ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. پس از اینکه شما به صرافی BingX ارز دیجیتال خود را واریز کرده‌اید (که در مقاله واریز ارز دیجیتال به صرافی BingX به‌صورت کامل توضیح داده شده است)، قادر خواهید بود در صفحه تبدیل “convert”، ارز خود را (که اغلب تتر می‌باشد) به ارزهای دیگر تبدیل کنید.

جهت ورود و ثبت نام در صرافی بینگ ایکس کلیک کنید

تبدیل ارز دیجیتال یا همان “Convert”، که در ادامه به صورت جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد در واقع، دو روش اصلی دارد که در ادامه به آن‌ها به‌صورت کامل پرداخته‌ایم:

روش اول:

Farsi : برای انجام این کار، ابتدا باید به صفحه ی بینگ ایکس که نماد کیف پول در بالای آن قرار دارد، مراجعه کنید. سپس برای دسترسی به “دارایی های من”، باید مانند عکس زیر عمل کنید و گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.

آموزش فروش ارز دیجیتال در صرافی BingX

English: در صورتی که زبان صرافی به انگلیسی است، برای دسترسی به “دارایی های من”، نماد کیف پول را انتخاب کرده و گزینه “My Assets” را انتخاب کنید.

برای آشنایی بیشتر با روش تغییر زبان در صرافی BingX، می‌توانید به مقاله آموزش 0 تا 100 صرافی BingX مراجعه کنید.

آموزش فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس

Farsi: برای فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس وقتی به صفحه “دارایی های من” دسترسی پیدا می کنیم، می توانیم بخش “نمای کلی” را پیدا کنیم که در آن تعدادی از گزینه های موجود را مشاهده می کنیم. یکی از این گزینه ها گزینه «تبدیل» است که در تصویر زیر به وضوح نمایش داده شده است. برای ادامه تبدیل ارز، این گزینه را انتخاب کرده و وارد صفحه “تبدیل” ارز می شویم.

جهت ورود و ثبت نام در صرافی بینگ ایکس کلیک کنید

در اینجا، می توانیم جزئیات تبدیل ارز را مشخص کنیم، مانند مقدار ارزی که می خواهیم تبدیل کنیم، ارزی که می خواهیم آن را تبدیل کنیم و هر اطلاعات مرتبط دیگری. پس از وارد کردن تمام اطلاعات مورد نیاز، با دنبال کردن دستورات ارائه شده که در ادامه به صورت گام به گام و کامل تر آموزش می دهیم، می توانیم تبدیل ارز را انجام دهیم.

این به ما این امکان را می دهد که به راحتی و با سرعت ارز خود را تبدیل کنیم، بدون اینکه نیازی به پیمایش در صفحات یا فرم های متعدد داشته باشیم.

آموزش فروش ارز دیجیتال

English: برای فروش ارز دیجیتال در صرافی BingX در زبان انگلیسی هم به همین شکل می باشد. برای دسترسی به قابلیت «Convert» به صفحه « My Assets » رفته و در قسمت «Overview» می‌توانید مانند تصویر زیر به راحتی گزینه «Convert» را پیدا کنید. آن را انتخاب کنید تا به صفحه “Convert” هدایت شوید.

فروش ارز دیجیتال
فروش ارز دیجیتال در صرافی BingX

در روش دوم:

ENG: برای تبدیل ارزها، در نوار ابزار بالای صفحه گزینه‌ی Spot را انتخاب کنید. پس از انتخاب Spot، دو گزینه‌ی دیگر نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت. یکی از این گزینه‌ها، گزینه‌ی “Convert” است که برای تبدیل ارزها به کار می‌رود. با انتخاب این گزینه، به صفحه‌ی Convert منتقل می‌شوید. در این صفحه، می‌توانید جزئیات تبدیل ارز را مشخص کنید، مانند مقدار ارزی که می‌خواهید تبدیل کنید و ارزی که به آن تبدیل می‌شود. پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، با دنبال کردن دستورالعمل‌های ارائه شده در صفحه، به سادگی و سرعت ارزهای خود را تبدیل کنید.

آموزش فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس

Fa: برای فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس مانند زبان انگلیسی مراحل انجام در فارسی هم به همین منوال است. برای استفاده از منوی “تبدیل” در نرم افزار یا وب سایت، شما باید در نوار ابزار بالا، گزینه “اسپات” را انتخاب کنید و پس از باز شدن زیرمنو، گزینه “تبدیل” را انتخاب نمایید. این عمل باعث منتقل شدن شما به صفحه تبدیل می‌گردد. در این صفحه، می‌توانید جزئیات تبدیل ارز را به آسانی و با دنبال کردن دستورالعمل‌های ارائه شده، مشخص کنید.

آموزش فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس

در پایان دو روش، تب ” convert ” قرار دارد که با استفاده از آن می‌توانید ارزهای دیجیتال مختلف خود را که قبلا به صرافی BingX واریز کرده‌اید  و با آنها خرید و معاملات انجام داده اید، بفروشید.

جهت ورود و ثبت نام در صرافی بینگ ایکس کلیک کنید

Fa: برای فروش ارز دیجیتال در صرافی BingX باید گزینه اول که “صرف کردن” نوشته است ، به ارز خریداری شده که در حساب بینگ ایکس خود دارید تغییر داده شود .

و همچنین گزینه ی دوم یعنی “دریافت” را به (USDT) .

آموزش فروش ارز دیجیتال در صرافی BingX

Eng: برای فروش ارز دیجیتال در صرافی BingX در صفحه Convert باید گزینه اول که “Spend” نوشته است ، به ارز خریداری شده که در حساب Bingx دارید تغییر داده شود .

جهت ورود و ثبت نام در صرافی بینگ ایکس کلیک کنید

و همچنین گزینه ی دوم یعنی ” Receive” به ارزی که می خواهید تبدیل کنید (USDT)

آموزش فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس

حال گزینه Convert یا تبدیل را انتخاب کرده تا ارز دیجیتال شما به USDT تبدیل شود.

آموزش فروش ارز در معاملات اسپات (Spot)

معاملات نقطه‌ای یا Spot معاملاتی هستند که در آن ارزها برای تحویل فوری معامله می‌شوند. هدف معامله‌گران در معاملات Spot، کسب سود از تغییرات قیمت دارایی پایه است. آنها می‌توانند دارایی را با قیمت پایین‌تری خریداری کنند و آن را به قیمت بالاتری بفروشند یا دارایی را به قیمت بالاتری بفروشند و با قیمت کمتری دوباره خریداری کنند و در نتیجه از تفاوت قیمت سود کنند.

اگر چه معاملات نقدی مزیت تحویل فوری و اجرای مستقیم را دارند، اما خطرات خاصی همچون نوسان قیمت، نقدشوندگی بازار و ریسک طرف مقابل نیز به همراه دارند. بنابراین، معامله‌گران همیشه باید قبل از شروع به فعالیت‌های معاملاتی نقطه‌ای، تحقیقات مناسب و استراتژی‌های مدیریت ریسک را انجام دهند.

برای فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس صرافی BingX از دو نوع معامله Spot پشتیبانی می‌کند که عبارت‌اند از:

 • سفارش در لحظه (Market Order) : در این نوع سفارش، شما به عنوان فروشنده ارز دیجیتال، تصمیم می‌گیرید که ارز خود را با قیمت فعلی بازار بفروشید، بدون در نظر گرفتن قیمت‌های پیش‌بینی شده در آینده.

سفارش محدود  (Limit Order): در این نوع سفارش، ارزهای دیجیتال را در قیمتی ازپیش‌تعیین‌شده خرید و فروش می‌کنید.

در مقاله “آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی BingX” به صورت کامل تری این عناوین را توضیح داده ایم.

آموزش گام به گام مراحل معامله اسپات در صرافی بینگ ایکس

Fa: برای فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس از طریق معاملات اسپات با مراجعه به صفحه اصلی وب سایت، به قسمت نوار ابزار بالا بروید و گزینه “اسپات” را انتخاب کنید. سپس روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه معاملات نقطه‌ای بشوید.

فروش ارز دیجیتال در صرافی BingX

Eng: برای دسترسی به قسمت  Spot، به صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید و روی گزینه “Spot” کلیک کنید.

فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس

بعد از ورود به صفحه معاملات Spot، به یک صفحه مانند تصویر زیر هدایت می‌شوید. در این صفحه، می‌توانید به راحتی معاملات Spot را انجام دهید. به عبارت دیگر، معامله‌ی اسپات در بینگ ایکس به سادگی و راحتی انجام می‌شود که مزیت آن برای معامله‌گران را بیشتر می‌کند.

Eng: در صفحه جدید، نام جفت ارزی که در آن در حال معامله هستید به صورت پیشفرض در گوشه سمت چپ بالا نمایش داده می‌شود. برای تغییر جفت ارز، می‌توانید روی آن کلیک کرده و لیست جفت ارزهای دیگر را مشاهده کنید. همچنین، از قسمت سرچ منو نیز می‌توانید نام جفت ارز مورد نظر خود را تایپ کرده و جستجو کنید.

آموزش فروش ارز دیجیتال

Fa: برای زبان فارسی، گزینه پیش‌فرض BTC/USDT در گوشه بالا سمت راست است. ما آن را با یک کادر قرمز در تصویر زیر برجسته کرده ایم.

فروش ارز دیجیتال

در قسمت وسط صفحه، همانند عکس زیر، نمودار قیمت ارز را مشاهده می‌کنید. با استفاده از ابزار‌های موجود در این قسمت، می‌توانید به تحلیل و بررسی قیمت ارز پرداخته و تصمیمات خود را برای معامله‌ی بهتر گرفتن اتخاذ کنید.

آموزش فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس

در بخش “Book Order” یا “دفترچه سفارش”، سفارشات خرید و فروش در حال انتظار و آخرین قیمت معاملاتی نمایش داده می‌شوند.

در قسمت مذکور، با کلیک بر روی تب “Trades” یا “معاملات”، آخرین قیمت های معامله شده به همراه حجم و زمان آنها را مشاهده می‌کنید.

آموزش فروش ارز دیجیتال در صرافی BingX

در سمت راست صفحه معاملات اسپات ابتدا باید تب sell (فروش) را انتخاب کرده تا سفارش مدنظر را ثبت کنید.

در قسمت sell شامل زیر بخش هایی مانند Market(بازار) و  (حد) Limit  و … برای سفارش گذاری و انجام هر چه راحت تر معاملات وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

در حالت “حد” یا “Limit”، شما می‌توانید قیمت دلخواه خود را برای خرید یا فروش تعیین کنید. در صورتی که قیمت درخواستی شما با قیمت بازار متفاوت باشد، سفارش شما در دفتر سفارشات بازار قرار می‌گیرد و منتظر خریداران یا فروشندگان با قیمت مشابه می‌ماند تا سفارش شما اجرا شود.

فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس

در حالت “بازار” یا “Market”، سفارش شما با بهترین قیمت در دسترس در بازار اجرا می‌شود. این بدان معناست که قیمت نهایی سفارش شما ممکن است با قیمت درخواستی شما متفاوت باشد. به طور مثال، اگر شما درخواست خرید بیت کوین با تعداد مشخصی را در حالت بازار ثبت کنید، سفارش شما با بهترین قیمت در دسترس در بازار اجرا می‌شود و ممکن است با قیمت درخواستی شما متفاوت باشد.

با تکمیل اطلاعات فوق، کارمزد معامله به نمایش در می‌آید. در صورت تایید باید گزینه “فروش” یا “sell” را انتخاب کنید.

آموزش فروش ارز دیجیتال در صرافی BingX

برای فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس بعد از ثبت سفارش، سفارش شما در بخش “سفارش های باز” یا “Open Orders” در پایین صفحه معاملات قرار می‌گیرد. در صورت نیاز، می‌توانید سفارش خود را در این بخش لغو کنید. همچنین پس از انجام سفارش، جزئیات آن را در بخش “تاریخچه سفارش” یا “Order History” مشاهده خواهید کرد.

آموزش فروش ارز دیجیتال در صرافی BingX

سفارش حد سود/حد ضرر (TP/SL)

برای فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس از طریق سفارش حد سود/حد ضرر یک نوع سفارش محدودیت دار است که با تعیین یک قیمت فعال‌سازی، به کاربر اجازه می‌دهد تا در صورتی که بازار به آن قیمت برسد، سفارش خودکاری را به صورت حد سود/حد ضرر اجرا کند.

 در صرافی BingX، Take Profit و Stop Loss در بخش‌های استاندارد فیوچرز و پرپچوال فیوچرز بیشتر استفاده می‌شود.

برای سفارش حد سود/حد ضرر، قیمت فعال‌سازی و قیمت و مقدار سفارش پس از فعال‌سازی تعیین می‌شود. هنگامی که قیمت بازار به قیمت فعال‌سازی رسید، سفارش با قیمت از پیش تعیین شده راه‌اندازی و اجرا می‌شود. قیمت سفارش می‌تواند با قیمت محدود یا قیمت بازار تنظیم شود و مبلغ پوزیشن نیز پس از فعال‌سازی سفارش، ثبت می‌شود.

برای فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس اگر بخواهید از سفارش حد سود/حد ضرر استفاده کنید، باید محدوده قیمت‌ها را با دقت تنظیم کنید. اگر محدوده قیمت را برای حد ضرر خیلی زیاد یا برای حد سود خیلی پایین تعیین کنید، ممکن است سفارش شما هرگز پر نشود زیرا بازار به محدوده قیمت شما نمی‌رسد یا از آن فراتر می‌رود

آموزش فروش ارز دیجیتال در صرافی بینگ ایکس
4.8/5 - (1144 امتیاز)

نظر (38)

 1. داود

  درود. سال نو مبارک
  فرق بین تریگر و tp/sl در چیست؟

  1. با سلام و عرض ادب. سال نو شما هم مبارک
   در قسمت TP/SL هر مقدار مشخصی که شما سفارش گذاری داشته باشید به همان مقدار از پول شما بلوکه می شود اما در قسمت تریگر پولی از شما بلوکه نمی شود و هر تعداد سفارش می توانید داشته باشید.

 2. Fahime

  سلام شما وقت بخیر. توی قسمت کانورت چه ارزهایی هست؟ من ترون واریز کنم میتونم تبدیل کنم بهbnb?

  1. با سلام و عرض ادب.
   در قسمت کانورت ارزهای BTC , ETH , TRX , ADA , XRP , BCH , BNB , BUSD , EOS , ETC , FIL , LINK , ETC , TUSD , USDC , USDT قابلیت تبدیل به یکدیگر را دارا هستند.

 3. پدرام

  سلام سال نو شما مبارک. سفارشات توی گوشی کجا میتونم ببینم؟

  1. سلام و عرض ادب. سال نو شما هم مبارک
   در قسمت تاریجچه سفارش یا Order History می تونید ببینید.

 4. محمد نظری

  سلام چجوری واریز وجه داشتم توی قسمت کانورت؟

  1. با سلام و عرض ادب.
   شما پس از وارد شدن به حساب کاربری خود در سایت بینگ ایکس می توانید از قسمت Deposit ارز مورد نظر خود را واریز کرده و سپس در قسمت کانورت آن را تبدیل نمایید. توجه داشته باشید در قسمت کانورت فقط می توانید ارزهای BTC , ETH , TRX , ADA , XRP , BCH , BNB , BUSD , EOS , ETC , FIL , LINK , ETC , TUSD , USDC , USDT را به یکدیگر تبدیل نمایید.

 5. اشکان

  سلام خسته نباشید خیلی ممنون از محتوای فوق العاده. ببخشید من می خوام شیباهایی که دارم را بفروشم. باید بفرستم تو بینگ ایکس و بفروشم یا هر جایی میشه؟

  1. با سلام و عرض ادب.
   الزاما خیر اما به طور کلی شما می توانید در همان صرافی که ثبت نام نمودید ارزهای خود را بفروشید. برای تبدیل مستقیم ارز به تومان می توانید از بینگ ایکس هم استفاده کنید.

 6. درنا

  سلام. وقتی یه ارزی را می فروشیم تبدیل میشه به تتر؟

  1. سلام و عرض ادب.
   در صرافی بینگ ایکس چون جفت ارز تمام ارزها تتر می باشد بنابراین پس از فروش ارز مورد نظر موجودی کل شما به تتر تبدیل می شود.

 7. محمد

  سلام علیکم. ممنون خیلی خوب نوشتید. ببخشید این ارز فیات تفاوتش با ارز دیجیتال چیه؟

  1. با سلام و عرض ادب.
   ممنون از توجه شما. ارز فیات در اصل همون ارزهای رایج و کاغذی هست که این ارزها توسط دولت و بانک مرکزی هر کشور چا‍‍‍‍پ می شود مثل ریال ایران، دلار آمریکا و… اما کریپتو کارنسی یک بخشی از ارز دیجیتال می باشد.

 8. amirali

  با سلام و سپاس از آموزش های گرانقدرتون.
  عذرخواهی می کنم یه سوال خدمتتون داشتم، من قبلا در قسمت کپی ترید یه نفر بودم؛ الان نمی خوام دیگه تریدهای اون فرد را کپی کنم و می خوام برم کپی های یه فرد دیگه را کپی کنم. میتونم اینکار را انجام دهم؟

  1. با سلام و عرض ادب.
   بله شما می توانید هر زمان که تمایل نداشتید از کپی ترید آن فرد جدا شوید. جهت توضیحات بیشتر به صفحه زیر مراجعه فرمایید:
   https://bingxfarsi.com/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%da%a9%d9%be%db%8c-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d8%af%db%8c%d9%86%da%af-%d8%af%d8%b1-%d8%b5%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c-bingx/

 9. بابک

  درود بر شما. صرافی بینگ ایکس چند ساله داره کار میکنه؟ واقعا معتبره؟

  1. با سلام و عرض ادب.
   این صرافی از سال 2018 تا اکنون مشغول به فعالیت می باشد. جهت توضیحات بیشتر می توانید به صفحه زیر مراجعه نمایید:
   https://bingxfarsi.com/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d9%88-%d8%a8%d8%b1%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d8%b5%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c-%d8%a8%db%8c%d9%86%da%af-%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%b3/

 10. sorian

  ببخشید به طور منطقی برای یه تریدر از هر چندتا معامله چندتاش باید به سود برسه که آدم بدونه کارش را درست انجام میده؟

  1. با سلام و عرض ادب.
   شما با داشتن win rate پنجاه درصد و R/R حداقل 2 به بالا می توانید سرمایه خودتون را در بلند مدت افزایش دهید.

 11. سعادت

  سلام مدیریت معامله یعنی چی؟

  1. با سلام و عرض ادب.
   مدیریت معامله در اصل به مفهوم کم و زیاد کردن سرمایه جهت ورود به معامله به منظور حفظ ریسک خود می باشد. انشاالله در آینده، آموزشی در خصوص مدیریت معامله برای شما دوستان قرار خواهیم داد.

 12. محمود

  سلام و تبریک سال نو
  من چطوری میتونم تومنم را به تتر تبدیل کنم و شنیدم توی بینگ ایکس میشه فارکس کار کرد؟؟؟ اونجا تو فارکس کار کنم؟ ممنون بهم بگین

  1. سلام و عرض ادب.
   شما می توانید از قسمت خرید رمز ارز تومان خود را به تتر تبدیل کنید. برای آموزش کامل تبدیل تومان به تتر به مقاله https://bingxfarsi.com/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%a7%d8%b1%d8%b2-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%b5%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c-bingx/#lwptoc1 مراجعه نمایید.
   ضمنا در صرافی بینگ ایکس شما می توانید با تترهای خود در معاملات فارکس وارد شوید.

 13. پاشایی

  فارکس توی بینگ ایکس ایرانی ها را محدود و تحریم نمیکنه؟ پولمون نپره؟

  1. سلام و عرض ادب.
   صرافی بینگ ایکس ایرانی ها را برای انجام معاملات فارکس و رمزارزها محدود و تحریم نمی کند.

 14. Dr. Ali

  سلام و خسته نباشین و ممنون از اطلاعات خوبتون
  چطور میشه راحت توی فارکس کار کرد از طریق این صرافی شنیدم تحریم و محدودیت وجود نداره و ایرانی ها راحت میتونن از این طریق تو فارکس ازادانه کار کنن؟ درسته؟ لطفا بهم اطلاعات بیشتر بدین چون خیلی ضروریه برای من
  با سپاس مجدد

  1. سلام و عرض ادب.
   برای این مورد می توانید از مقاله https://bingxfarsi.com/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%81%d8%a7%d8%b1%da%a9%d8%b3-%d8%b3%d9%87%d8%a7%d9%85-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%a7-%d8%af%d8%b1-bingx/ استفاده نمایید.

 15. mastane

  سلام خسته نباشید همگی واقعا عالی هستید. من از نوبیتکس ارز فرستادم اما تگ را یادم رفته بزنم، الان باید چیکار کنم؟

  1. سلام و عرض ادب.وقتتون بخیر
   تنها راه بازگشت ارزتون پیگیری از طریق پشتیبانی صرافی مقصد هست. ارز شما به کیف پول صرافی منتقل شده، برای تایید تراکنش نیازی به تگ نیست. بلکه الان صرافی کلی تراکنش به کیف پولش خورده و نمیدونه کدوم تراکنش مال شماست. صرافی ها برای تشخیص این مورد از تگ استفاده میکنن. با پشتیبانی صرافیتون صحبت کنید، با ارائه مدارکی مثه هرش تراکنش، اسکرین شات از کیف پولتون و تراکنشتون میتونید بهشون اثبات کنید

 16. سامیار

  ببخشید cfd چیه؟

  1. سلام و عرض ادب.
   سی‌اِف‌دی یا CFD مخفف عبارت «Contract For Difference» به معنای «قراردادهای مابه‌التفاوت» است. یعنی در معامله‌گری به روش CFD، از تفاوت قیمت آغاز و پایان یک دارایی مالی می‌توان سود کسب کرد. معاملات CFD در واقع نوعی شرطبندی به حساب می‌آیند. شرط‌بندی که روی افزایش یا کاهش قیمت دارایی‌های مالی صورت می‌گیرد. در این روش هیچ خرید و فروش واقعی صورت نمی‌گیرد؛ بلکه صرفاً معاملات برحسب پیش‌بینی تریدرها در مورد افزایش یا کاهش نرخ یک دارایی انجام می‌شود. برای مثال، در بازار ارزهای دیجیتال، شما می‌توانید از ترید CFD بیت کوین به این شیوه بهره بگیرید:
   «اگر قیمت بیت‌کوین صعودی بود، معامله CFD مربوط به افزایش بیت‌کوین و در صورت نزولی بودن پیش‌بینی هم برای قیمت آن، معامله CFD مربوط به نزول آن را باز می‌کنید!»
   در این‌صورت اگر روند بازار طبق تحلیل شما پیش برود، سود حاصل از افزایش یا کاهش نرخ بیت‌کوین به حساب شما منظور خواهد شد. این معاملات تخت پوزیشن‌های لانگ و شورت انجام می‌شوند.

 17. پارسا

  یکسری مفهومات در فارکس هستند اصلا نمی دونم یعنی چی. میشه بگید مثلا Exchange rate یعنی چی؟

  1. سلام و عرض ادب.
   بله حتما.
   تعریف نرخ ارز (Exchange Rate)
   نرخ ارز قیمت پول ملی یک کشور در برابر پول سایر کشورها یا نواحی اقتصادی را نشان می‌دهد. به‌طور مثال برای خرید یک یورو به چند دلار نیاز است؟ در روز ۲۳ فوریه سال ۲۰۱۹ نرخ ارز برای یورو به دلار آمریکا ۱٫۱۳ دلار بوده است. یعنی برای خرید یک یورو باید ۱٫۱۳ دلار پرداخت کرد

 18. davood

  سلام ممنون از مطالب عالی. وقتی ارزهامونا فروختیم همون موقع باید پولمونا خارج کنیم؟ یا وقتی خریدیم باید خارج کنیم؟

  1. سلام و عرض ادب. ممنون از همراهی تون
   اگر تریدر کوتاه مدت هستید، خیر نباید خارج کنید. اما اگر تریدر میان مدت و بلند مدت هستید هر وقت ترید شما تمام شد می توانید ارزهای خود را چه بعد از خرید و چه بعد از فروش و تبدیل به تتر خارج کنید.

 19. امیرحسین

  سلام روی نماد NZDUSD برام هم داخل گوشی هم پی سی حالت ترید نمیاد نمیتونم معامله ای انجام بدم . فقط میتونم چارت رو ببینم علت چیه ؟ باهمین بینگ ایکس کار میکنم

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   یکبار از برنامه خارج شوید و مجدد وارد شوید.
   شما میتونید در اپ بینگ ایکس قسمت فیوچرز در حالت usdt-m std.futures در بالای صفحه دسته بندی جفت ارزهای فارکسی را مشاهده کنید

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *