آموزش ارز دیجیتال و فارکس

آموزش نوسان گیری طلا و بهترین استراتژی اسکالپ طلا بدون اندیکاتور و زمان مناسب خرید

gold scalping strategy

آموزش نوسان گیری طلا و بهترین استراتژی اسکالپ طلا بدون اندیکاتور و زمان مناسب خرید

در این مقاله از بینگ ایکس فارسی به آموزش نوسان گیری طلا خواهیم پرداخت. از انواع ترفند های معاملاتی در بازار های طلا، بورس و غیره می توان به نوسان گیری اشاره کرد. معامله گران برای به دست آوردن سود مناسب در مدت زمان کوتاه، این نوع معاملات را انجام می دهند. در واقع به دلیل تغییرات قیمت در کوتاه مدت، افراد به  نوسان گیری می پردازند. باید توجه داشت که به دلیل ریسک بالا و احتمال خطای نوسان گیر، ممکن است این نوع معاملات، سود کمی داشته باشد.

نوسان گیران:

این افراد در نوسان گیری طلا دو دسته هستند:

 1. افرادی که خرید آن ها به صورت خرد است.
 2. دسته دوم، زمانی وارد عمل می شوند که بازار روندی صعودی را طی کند.

تاثیر افراد دسته اول در نوسان گیری طلا به این صورت است که آن ها با خرید خود، آغاز کننده موج صعودی هستند و این موجب ورود دسته دوم به بازار خواهد شد. همانطور که مستحضر هستید، رابطه بازار و تقاضا به صورت مستقیم است. در نتیجه، اگر افرادی که در دسته اول هستند از بازار خارج شوند، بازار روندی نزولی پیدا کرده و افراد دسته دوم ضرر می کنند.

سه ابزار تاثیرگذار در نوسان گیری طلا کدامند؟

 • تحلیل تکنیکال:

در نوسان گیری طلا، باید به نمودار های قیمت، توجه کرد. با استفاده از تحلیل آن ها، روند صعودی و نزولی قیمت، معین می شود. درک این تحلیل برای همه افراد آسان نیست و نیازمند کسب دانش و آموزش حرفه ای می باشد.

مزایای استفاده از تحلیل تکنیکال

در واقع تحلیل تکنیکال به معنای این است که قیمت یک دارایی را بر مبنای گذشته قیمت و حجم معاملات آن در بازار، پیش بینی کنیم. کارشناسان بازار، تحلیل تکنیکال را به عنوان علم نمودار خوانی، می شناسند. زیرا براساس نمودار های مختلفی که برای یک دارایی وجود دارد، تحلیل تکنیکال انجام می پذیرد.

هم اکنون میخواهیم با یک سری از مزایای استفاده از تحلیل تکنیکال برای پیشبینی قیمت طلا آشنا شویم:

 1. در این روش معامله گران در نوسان گیری طلا باید دید درست و مناسبی از آنچه که در بازار طلا رخ می دهد را داشته باشند. در تحلیل تکنیکال می توان آنچه را که در بازار اتفاق می افتد را به خوبی مشاهده کرد.
 2. زمان های مناسب خرید و فروش طلا، به وسیله تحلیل تکنیکال کاملا قابل تشخیص خواهد بود. این شرایط برای معامله گرا بسیار کمک کننده است.
 3. امروزه این روش به دلیل وجود ابزارهای هوشمند تحلیل تکنیکال، بسیار دقیق تر و راحت تر انجام می شود.
 4. تصمیم گیری در این روش براساس یک سری قواعد ثابتی که وجود دارد، اتفاق می افتد.

چه ابزارهای برای تحلیل تکنیکال درنوسان گیری طلا وجود دارد؟

بطور کلی تمام ابزارهایی که در بازارهای بورس، فارکس و ارزهای دیجیتال کاردبرد دارد، با اندکی تغییر در تحلیل انواع و اقسام طلا نیز مورد استفاده خواهد بود.

 1. الگوهای قیمت: برای تحلیل تکنیکال، یکی از مهم ترین مفاهیم پایه، الگوهای قیمتی است. معمولا بعد از اینکه یک سری اتفاقات در نمودار های قیمت دارایی ها می افتد، رفتار ثابتی در نمودار قیمت رخ می دهد. با بررسی های لازم می توان برای خرید یا فروش طلا، تصمیم گیری کرد.
 2. ابزار تحلیل تکنیکال طلا کلاسیک: به طور کلی، بازار طلا سه حالت صعودی، خنثی و نزولی را در یک بازه زمانی مشخص، طی می کند. زمانی که عرضه و تقاضا برای یک بازه زمانی مشخص، متعادل شود، روند خنثی ایجاد شده است. از نگاه ابزار تحلیل تکنیکال طلا، افزایش یا کاهش قیمت طلا در بازار بر مبنای ترسیم خطوط حمایتی و مقاومتی است. زمانی که قیمت طلا به خطوط حمایتی یا مقاوتی برسد، حجم معاملات به شکلی معنادار افزایش خواهد داشت. تا وقتی این خط حمایت یا مقاوت شکسته نشود، اعتبار آن باقی می ماند. اگر یک خط مقاومت در مسیر صعودی شکسته شود، تبدیل به خط حمایت طلا میشود.
 3. اسیلاتور ها و اندیکاتور ها: این ابزارها، اطلاعات خوبی به کمک داده های قیمت طلا در نمودار، به ما می دهد که موجب سود ما در نوسان گیری طلا میشود.
 • شرایط بازار:

شرایط بازار تاثیر بسزایی در روند قیمت خواهد داشت. در حین تحلیل، نوسان گیران باید به بازار توجه کنند. بازار داخلی تحت تاثیر نرخ های جهای می باشد و با آن تغییر می کند.

 • دانش و تجربه:

لازم به ذکر است که نوسان گیری طلا برای همه افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند، امری آسان نیست و نیازمند مهارت و دانش قابل توجهی خواهد بود در غیر این صورت، معامله گران دچار ضرر های بزرگی می شوند. همانطور که می دانید تحلیل تکینکال یکی از مهم ترین ابزارها در نوسان گیری است پس توجه به کسب این مهارت برای پیشگیری از ضرر های مالی جبران ناپذیر، ضروری می باشد.

چه زمانی برای نوسان گیری طلا مناسب است؟

بطور کلی بازار سه حالت نزولی، خنثی و صعودی را دارد. مناسب ترین زمان برای خرید طلا، زمانی است که بازار روندی نزولی دارد. بالاخص زمانی که قیمت بازار به کف رسیده است و در مدتی کوتاه روندی صعودی پیدا می کند. نوسان گیران به کمک تحلیل نمودار ها، کف و سقف قیمت را مشخص کرده و نوسان گیری انجام می دهند و سود مناسبی را به دست می آورند.

نکات مهم در نوسان گیری طلا:

افرادی که در نوسان گیری طلا مبتدی هستند، مدیریت سرمایه خود را به خوبی انجام نمی دهند. برخی مواقع، معاملات بدون فکر و کاملا احساسی انجام می شود و معامله گران تمرکز درستی بر عملکرد خود ندارند. این شرایط نه تنها موجب به دست آوردن سود نمی شود بلکه ضرر های زیادی را به بار می آورد. 

یکی از روش های معاملاتی که سود دهی آن در کوتاه مدت، مناسب است، نوسان گیری طلا است. البته باید مهارت بالایی در این زمینه کسب کنید.

یکی از مزایای این نوع معاملات این است که نیاز به سرمایه زیاد و هنگفت نیست و در زمان هایی که بازار طلا نوسان دارد می توان با مبالغ کم و متوسط نیز سرمایه گذاری کرد. توجه داشته باشید که اصلی ترین محرک تغییر در بازار طلا، قیمت دلار آمریکا می باشد.

بهترین روش اسکالپ طلا:

طلا به عنوان یکی از جذاب ترین نماد های بازار فارکس می باشد. Xauusd بسیار مورد توجه بیشتر تریدر تریدرهای بازار است. زیرا ATR نوسانات زیادی دارد و هرپیپ آن ارزش چند برابری را داراست. افرادی که اسکلپ را دنبال می کنند، بهترین نماد معاملاتی برای آن ها طلا می باشد. البته به دلیل اینکه نوسانات غیر قابل پیش بینی در طلا وجود دارد، تا حدی خطرناک است. اما اگر با عواقب نوسان گیری طلا آشنا باشید و به آن ها توجه کنید، در معاملات طلا یک اسکلپر موفق خواهید بود. 

این روش نوعی معامله بر روی کالاهای فلزی مثل طلا است، در بازار نقدی فارکس، طلا به دلیل میانگین متحرک و بالای قیمت روزانه، یکی از سود آورترین دارایی های معاملاتی می باشد. به دلیل اینکه نوسانات قیمت بسیار زیاد است، معامله گران با ایجاد سبک معاملاتی اسکالپینگ، از معاملات کوتاه مدت طلا سود میبرند.

اگرچه این نوع معاملات در بازار فارکس، ریسک زیادی دارد ولی نسبت به خرید طلای فیزیکی، میتوان سود بیشتری به دست آورد. در ادامه می خواهیم اطلاعات بیشتری درباره اسکالپینگ به دست آوریم.

اسکالپینگ طلا چیست؟

در واقع این سبک از معامله یک سبک معاملاتی کوتاه مدت می باشد. معامله گر ابتدا یک موقعیت را باز می کند و سپس در مدت اندکی حدودا چند دقیقه آن را می بندد، یا برای رسیدن به یک هدف کم سود، صبر می کند. انواع مختلفی از استراتژی نوسان گیری طلا موجود است اما این مسئله به چارچوب زمانی برای تعیین برنامه معاملاتی بستگی دارد.

بهترین زمان برای انجام معامله:

توجه داشته باشید برای اسکالپ طلا، نباید معاملات را در زمان اخبار پر تاثیر انجام داد. ولی زمانی که اخبار سود آور است امکان معامله وجود دارد، اما ریسک نوسانات و حرکات تصادفی معمولا باعث می شود که معامله گران در دام بیوفتند. 

بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری طلا:

برای نوسان گیری طلا، شاخص های بسیار زیادی وجود دارد که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

نوسان گیر تصادفی: این اندیکاتور یک نوع اندیکاتور پیشرو می باشد و قبل از اینکه روند شکل بگیرد، سیگنال می دهد. سیگنال کاذب ان اندیکاتور برای نوسان گیری طلا بسیار زیاد است، بعضی از معامله گران برای سیگنال های تایید از اندیکاتور های همراه مانند MA و EMA بهره می برند.

میانگین متحرک: سرمایه گذاران برای نوسان گیری طلا از SMA و EMA به کمک تایم فریم های M5  و M15 استفاده می کنند. همچنین می توانند از دو میانگین متحرک با تنظیمات متنوع بهره ببرند. میانگین متحرک در واقع یک شاخص عقب مانده است.

باند بولینگر: برای اسکالپ طلا، از نوار های بولینگر به منظور حرکت در شرایط جانبی، استفاده می شود.

خطوط باند بالا و باند پایین به درستی برای حمایت از مقاومت، عمل می کنند.

شاخص قدرت نسبی (RSI): برای اسکالپ طلا، استفاده از RSI ممکن است بهترین گزینه ممکن نباشد. به دلیل اینکه این نشانگر، سیگنال های خرید و فروش بیش از حد را نشان می دهد. معمولا معامله گران به منظور تجزیه و تحلیل فیلتر با ترکیب آن با سایر اندیکاتور ها از RSI بهره می برند.

ADX: زمانی که برای اسکالپ طلا، روند قوی وجود دارد، از ADX استفاده می کنند. در واقع شاخصی برای اندازه گیری قدرت روند است.

الگوی شمعدان اکشن قیمت چیست؟

یکی از بهترین روش ها برای استراتژی اسکالپ طلا بدون استفاده از اندیکاتور، روش شمعدان اکشن می باشد. اغلب معامله گران الگو های قیمتی را مطالعه می کنند که تاریخچه خودشان را تکرار کنند. این استراتژی بدین صورت است که زمان ترند، اصلاحات باید دنبال شوند. یا اگر روند بیش از حد، پیشروی کرده باشد، به دنبال تغییر روند باید رفت.

آموزش نوسان گیری طلا

نشانگر اسکالپ طلا (Tradingview):

پلتفرم نمودار تریدینگ ویو، پلتفرمی محبوب و مشهور است. ابزار های معاملاتی مختلفی به منظور تجزیه و تحلیل تغییرات قیمت به کار گرفته می شوند.

برای اینکه بهترین اندیکاتور اسکالپ طلا را معین کنیم باید آزمون و خطای دقت اندیکاتور را اندازه گیری کنیم. در چنین شرایطی، معامله گران با دریافت داده های قیمت گذشته و آزمایش شاخص ها یک به یک، از تستر استراتژی استفاده می کنند. این کار برای غربالگری اولیه تس اندیکاتور می باشد. در تستر استراتژی، برای آزمایش شاخص ها، باید شاخص ها را به جای مشاوران متخصص انتخاب کنید.

زمانی که آزمایش را انجام دادید و نتایج را مقایسه کردید، بهترین شاخص را در آزمایش اولیه، به دست می آورید. لازم به ذکر است که این فقط یک آزمایش اولیه به کمک داده های قیمت گذشته است و قیمت آینده را نشان نمی دهد.

بهترین استراتژی اسکالپ طلا:

اکثر معامله گران برای اسکالپینگ، تایم فریم 5 دقیقه ای را به عنوان بازه زمانی استفاده می کنند. بطور کلی این بازه زمانی، مبنای تحلیل نمی باشد. برای تحلیل روند اصلی به بازه زمانی H1 نیاز است.

اسکالپ طلا
سیگنال اسکالپینگ طلا:

معامله گران، کانال های زیادی برای ایجاد سیگنال های معاملاتی فارکس از جمله برای طلا، استفاده می کنند. همانطور که می دانید فضای اینترنت برای کلاهبردارن، به گونه ای است که می توانند به راحتی در آن فعالیت کنند. پس بهتر است از بستری مطمئن برای یافتن سیگنال ارز دیجیتال بهره ببرید.

اسکلپ طلا بدون اندیکاتور:   

فرض کنید که بدون استفاده از هیچ اندیکاتوری، قصد دارید یک استراتژی اسکلپ برای طلا بنویسید. در این حالت بهتر است از خطوط حمایت و مقاومت استفاده کنید.  طلا به شدت به قیمت های اصلی خود پایبند می باشد زیرا حساسیت بالایی دارد.

توجه داشته باشید که پیوت ها و خطوط حمایت و مقاومت اصلی، برای نوسان و برگشت قیمت در چارت طلا محل مناسبی می باشد.

یکی از کارهای مهم و دارای اهمیت این است که قیمت های اصلی ماهانه، هفتگی و روزانه ای که طلا به آنها واکنش زیادی نشان می دهد و محل چرخش بازار است را تشخیص دهید و منتطر رسیدن بازار به قیمت ها باشید. برای اسکالپ کردن به 5 الی 10 پیپ سود احتیاج دارید. در نهایت می توانید سفارش ها را روی خطوط حمایت و مقاومت مهم طلا قرار دهید. توجه داشته باشید که با حد سود 10 پیپ و حد ضرر 5 پیپ می توانید تنظیمات را انجام دهید.

پیوت پوینت های در نوسان قیمت نقش مهمی دارند. در ابتدای هر روز پیوت پوینت ها معین می شود در نتیجه می توان در آن اعداد، منتظر واکنش بازار بود.

بهترین سشن معاملاتی برای اسکلپ طلا:

بیشترین نقدینگی در طلا زمانی است که بازار نیویورک باز باشد. در حقیقت در آن لحظه دو بازار لندن و نیویورک به طور هم زمان فعال می باشند. بطور کلی از ساعت 11:30 صبح  که بازار لندن بازار است می توان به اسکلپ طلا پرداخت. در ساعت 16:30 به وقت ایران، بازار نیویورک کار خود را آغاز می کند و حجم کل بازار فارکس چند برابر خواهد شد. بطور کلی بهترین زمان برای ترید طلا به وقت ایران وقتی است که سشن نیویورک باز است.

لازم به ذکر است که لحظه ای که هر کدام از بازارها باز می شود، یک شوک قیمتی به دلیل وارد شدن مقدار بالای نقدینگی، به بازار داده می شود. بهتر است حدود 30 دقیقه اول باز شدن هر کدام از بازار ها فقط نگاه کنید تا بازار روال عادی خود را پیدا کند.

حساب مناسب برای اسکلپ طلا:

باید توجه داشته باشید که یکی از فاکتور های مهمی که به عنوان اسکالپر طلا به آن احتیاج دارید، داشتن حساب معاملاتی است. اسکلپ کردن به معنای ترید بسیار سریع و سود خیلی کم است.

حساب هایی که انتخاب می کنید باید سرعت باز و بسته کردن معاملات در آن بسیار بالا باشد. همچنین دارای کمترین میزان اسپرد و کمیسیون باشد چون اندک سود شما نباید درگیر پرداخت کمیسیون بالایی باشد.

رابطه استراتژی معاملاتی و بهترین زمان معامله طلا:

همانطور که اشاره کردیم، بهترین ساعات معاملات طلا، ساعات هم پوشانی سشن های لندن و نیویورک است. ولی هر معامله گری بسته به نوع استراتژی خود، امکان دارد در ساعات مختلفی از روز، طلا را معامله کند. مثلا یک day trader معاملات خود را در در زمان هم پوشانی سشن های نیویورک و لندن انجام می دهد. ولی یک اسکالپر ممکن است بعد از اینکه سشن نیویورک بسته شد، پوزیشن خود را باز کند. به دلیل اینکه نوسانات قیمت در آن زمان بالاتر است و فرصت های معاملاتی برای اسکالپر بیشتر می باشد.

الزامات معامله گران اسکالپر:
 • یک اسکالپر باید سطوح حمایت و مقاومت روزانه و ساعتی را تشخیص بدهد.
 • اسکالپر ها باید الگوهای نمودار را در بازارهای پر طرفدار و همچنین در بازار های محدود، درک کند.
 • باید صبور و منظم باشد.
 •  باید هنگام ورود و خروج از معاملات، احساسات خود را کنترل کند.
 • معامله گر اسکالپر باید بازتاب های سریعی داشته باشد تا بتواند در حین انجام تنظیمات، واکنش نشان دهد.
 • باید بتواند ساعت های طولاتی در یک زمان روی نمودار های خود متمرکز شوند.
 • باید تا حد امکان با کاهش ریسک، سود به دست آورد. یک اسکالپر باید از تعادل بین ریسک و سود آگاهی داشته باشد.

جمع بندی:

در نهایت،همانطور که دیدیم از نظر بیشتر بزرگان فارکس، بهترین استراتژی اسکلپ طلا بدون اندیکاتور، بهره گرفتن از خطوط حمایت و مقاومت است. به دلیل اینکه طلا به قیمت حساس است، می توان روی این خطوط حمایت و مقاومت برای اسکلپ طلا حساب کرد. بطور کلی ترکیب یک استراتژی مناسب و اجرای آن  در یک سشن معاملاتی صحیح، داشتن حساب معاملاتی مناسب، توجه به اخبار در بازار و همنطور مدیریت سرمایه، کارهایی است که می توانید برای موفقیت اجرای یک استراتژی اسکلپ درست و مناسب طلا، انجام دهید.

جهت ورود و ثبت نام در صرافی بینگ ایکس کلیک کنید
2.9/5 - (238 امتیاز)

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *