آموزش صرافی BingX

آموزش افزایش امنیت bingX و اتصال Google Authenticator به BingX

افزایش امنیت bingx

آموزش افزایش امنیت bingX و اتصال Google Authenticator به BingX

Google Authenticator یک برنامه امنیتی برای تلفن همراه است که بر پایه احراز هویت دو مرحله ‌ای 2 Factor Authentication که مخفف آن 2FA است، ساخته شده است و به کاربران کمک می‌کند تا قبل از دسترسی به وب‌سایت‌ها و خدمات، هویت خود را تأیید کنند. شما می توانید با استفاده از Google Authenticator در جهت افزایش امنیت bingX خود استفاده کنید. در این مقاله نحوه اتصال Google Authenticator به bingX را آموزش خواهیم داد.

استفاده از احراز هویت دو مرحله‌ای باعث می‌شود تا هکرها به راحتی نتوانند به اطلاعات دسترسی پیدا کنند. فاکتورهای احراز هویت، مانند رمزعبور، اطلاعات تأیید اعتباری هستند که برای تأیید هویت شخص در سامانه‌ها و خدمات اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عبارت دیگر، فاکتورهای احراز هویت، از جمله ابزارهای اعتباری هستند که مورد استفاده قرار می‌گیرند تا هویت یک فرد را تأیید کنند.

سه دسته فاکتور وجود دارد:

فاکتور دانش“، “فاکتور مالکیت” و “عوامل ذاتی” در روش‌های احراز هویت کاربران به کار می­روند.

فاکتور دانش به اطلاعاتی اطلاق می‌شود که کاربر می‌داند، مانند نام کاربری و رمز عبور. این اطلاعات توسط کاربر انتخاب می‌شوند و برای اثبات هویت کاربر به کار گرفته می‌شوند.

فاکتور مالکیت به اطلاعاتی اطلاق می‌شود که کاربر مالکیت آن را دارد مانند یک تلفن همراه. این اطلاعات معمولاً در قالب یک شیء فیزیکی است که تنها کاربر دارای آن است.

عوامل ذاتی به اطلاعاتی اطلاق می‌شود که به صورت ذاتی و یا فیزیولوژیکی مختص به هر فرد هستند مانند اثر انگشت و یا شناسایی چهره. این اطلاعات به صورت خودکار از طریق دستگاه‌هایی که این قابلیت را دارند، دریافت و برای احراز هویت کاربر به کار گرفته می‌شوند.

Google Authenticator چگونه کار می کند و باعث افزایش امنیت حساب بینگ ایکس می شود؟

Authenticator یک برنامه امنیتی است که برای هر وب‌سایت یا سرویسی که احراز هویت دو مرحله‌ای را فعال کرده باشد، کاربرد دارد. این برنامه فاکتورهای دانشی و مالکیتی را با هم ترکیب می‌کند تا هویت کاربر را تأیید کند. برای دسترسی به وب‌سایت‌ها یا سرویس‌های مبتنی بر وب، کاربر ابتدا نام کاربری و رمز عبور عادی خود را وارد می‌کند، سپس یک رمز عبور یک‌بار مصرف (OTP) را که با استفاده از Google Authenticator به دستگاهش تحویل داده شده است، وارد می‌کند. با این ترکیب، تأیید می‌شود که همان شخصی که نام کاربری و رمز عبور را وارد می‌کند، دستگاهی را در اختیار دارد که در آن Google Authenticator  نصب شده است و متعلق به همان فرد است.

رمزهای عبور ممکن است به راحتی شکسته شوند یا سرقت شوند، اما از آنجا که اکثریت قریب به اتفاق سوء استفاده ها از طریق اینترنت انجام می شود، بعید است که هکر به دستگاه فیزیکی کاربر نیز دسترسی داشته باشد.

برنامه Authenticator از سیستم رمز عبور یکبار مصرف TOTP استفاده می‌کند که بر اساس زمان عمل می‌کند. با استفاده از این الگوریتم، یک رمز عبور شش رقمی تولید می‌شود که در هر لحظه با توجه به زمان فعلی تعیین می‌شود و برای اطمینان از اینکه هر رمز عبور منحصر به فرد است، هر 30 تا 60 ثانیه یکبار تغییر می‌کند.

آموزش افزایش امنیت حساب bingX و اتصال Google Authenticator به BingX :

فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای: احراز هویت دو مرحله‌ای یعنی استفاده از یک لایه امنیتی اضافی برای اطمینان از هویت شما، به علاوه ی رمز عبور، نیاز به تأیید اعتبار نوع دوم دارد. این روزها چندین نوع 2FA مختلف وجود دارد، اما استفاده از یک برنامه تلفن همراه مانند Google Authenticator رایج‌ترین روش آن است.

در ادامه نحوه فعال کردن GA یا همان Google Authenticator در صرافی BingX برای افزایش امنیت BingX را آموزش داده ایم:

جهت ورود و ثبت نام در صرافی بینگ ایکس کلیک کنید

1- به حساب BingX خود وارد شوید (0 تا 100 آموزش ثبت نام در صرافی بینگ ایکس BingX)

2- در اپلیکیشن: در صفحه اصلی، روی آواتار در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید  و “حساب و امنیت” را انتخاب کنید.

در وبسایت: در صفحه اصلی، روی آواتار در نوار پیمایش بالا کلیک کنید، «حساب و امنیت» را در لیست کشویی انتخاب کنید

در زبان انگلیسی ” Account & Security” را باید انتخاب کنید.

افزایش امنیت bingX

3- در صفحه ی “حساب و امنیت” به پایین رفته تا گزینه ی “مرکز امنیت” را پیدا کنید

در زبان انگلیسی ” Security Center” را باید پیدا کنید

افزایش امنیت حساب بینگ ایکس

4- از قسمت “مرکز امنیت” ، گزینه ی “تایید گوگل” (Google Verification) را می بینیم که در روبروی آن نوشته ی قرمز (تنظیم نشده) وجود دارد. بر روی لینک، که در تصویر هم نشان داده شده است، کلیک کنید تا مراحل را گام به گام پیش ببریم.

افزایش امنیت bingx

5- پس از آن به مرحله ی 1 از اتصال GoogleAuthenticator به صرافی BingX می رسیم:

در این مرحله باید یا با استفاده از Qr code های داده شده یا با استفاده از گوگل پلی (برای گوشی های اندروید) و یا اپ استور (برای گوشی های ios) برنامه Google Authenticator را دانلود کنید.

پس از آنکه بر روی دستگاه موبایل خود این اپلیکیشن را نصب کردید گزینه ی “بعدی” (Next) را انتخاب کنید

افزایش امنیت حساب bingx

حال به مرحله 2 از اتصال GoogleAuthenticator به صرافی BingX رسیدیم:

در این مرحله به ما یک Qr code و یک کلید می­دهد که آن را نباید در اختیار کسی دیگر قرار داد.

اتصال Google Authenticator به Bingx

پس از آن باید اپلیکیشن گوگل آتنتیکیتور را بر روی گوشی همراه خود باز کرده و بر روی نماد “➕” کلیک کنید.

برای شما دو گزینه باز می­شود:

 1. Scan a QR code: این گزینه به شما اجازه می‌دهد که با استفاده از دوربین تلفن همراه خود، کد QR سایت را اسکن کنید تا برنامه Google Authenticator به حساب صرافی شما متصل شود. به این ترتیب، برنامه می‌تواند یک کد احراز هویت دو مرحله‌ای را تولید کند که شما باید آن را در هنگام ورود به حساب خود در صرافی وارد کنید.
 2. Enter a setup key: با انتخاب این گزینه باید کلیدی که در صفحه سایت به شما داده شده را کپی کرده و در اینجا جای گذاری کنید و پس از تایید گوگل آتنتیکیتور به صرافی متصل می­شود.
افزایش امنیت بینگ ایکس

پس از آن که تایید شد گزینه ی “بعدی”  (Next)را در سایت انتخاب می­کنیم تا ما را به مرحله ی بعد انتقال بدهد.

به مرحله 3 و آخر از اتصال GoogleAuthenticator به صرافی BingX و افزایش امنیت bingX می­رسیم:

هنگامی که راه اندازی با موفقیت انجام شد، یک کد 6 رقمی ایجاد می شود. این کد 6 رقمی را باید در “کد تایید گوگل (GA)” وارد کنید و همچنین آدرس ایمیل خود را برای تکمیل تنظیمات تأیید کنید. برای تایید آدرس ایمیل باید “ارسال” را انتخاب کرده و منتظر یک پیام حاوی کد تایید در ایمیلی که با آن ثبت نام کرده ایم باشیم. پس از آن 30 ثانیه برای تایید گوگل (GA) و 60 ثانیه برای تایید ایمیل مهلت داریم.

اگر از زمان آنها گذشت باید از یک کد تایید گوگل (GA) و ایمیل تایید دیگر استفاده کنیم.

افزایش امنیت حساب Bingx

پس از آن می توانید گزینه ی “ارسال” را انتخاب کنید و اینگونه صرافی BingX شما به GoogleAuthenticator متصل شد.

حال مشاهده می کنید که در روبروی گزینه ی تایید گوگل “تنظیم” نوشته شده است، بنابراین مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشتید.

افزایش امنیت حساب Bingx

اکنون، هر بار که وارد حساب BingX خود می شوید، علاوه بر رمز عبور، باید کدی را وارد کنید که توسط برنامه Google Authenticator ایجاد شده است.

نکته مهم: در نظر داشته باشید اگر زبان صرافی را به فارسی تغییر داده اید، برای ورود به صرافی کد تایید گوگل GA را باید به صورت برعکس وارد کنید.

با رعایت این نکات می توانید امنیت حساب BingX خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید و از اطلاعات شخصی و مالی خود به صورت آنلاین محافظت کنید.

نکات امنیتی رمز عبور برای افزایش امنیت بینگ ایکس:

افزایش امنیت حساب گام مهمی برای محافظت از اطلاعات شخصی و مالی شما به صورت آنلاین است. در اینجا چند نکته کلی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

استفاده از رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد یکی از ساده ترین و موثرترین راه ها برای محافظت از حساب خود در برابر دسترسی غیرمجاز است. در اینجا چند نکته برای ایجاد رمزهای عبور قوی وجود دارد:

 • از ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک، اعداد و نمادها استفاده کنید.
 • رمز عبور حداقل 12 کاراکتر باشد.
 • از به کار بردن کلمات یا عبارات متداول مانند “گذرواژه”، “123456” خودداری کنید.
 • از اطلاعات شخصی مانند نام یا تاریخ تولد در رمز عبور خود استفاده نکنید.
 • برای ایجاد رمزهای عبور منحصر به فرد برای هر حساب، می توانید از یک Password Manager استفاده کنید. این ابزارها می توانند رمزهای عبور قوی را برای شما تولید و ذخیره کنند، بنابراین لازم نیست همه آنها را به خاطر بسپارید.

نکات امنیتی برای افزایش امنیت حساب بینگ ایکس:

 • برای افزایش امنیت حساب bingX ، بهتر است از احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید که شامل دو مرحله از تأیید هویت شما است. برای مثال، با استفاده از Google Authenticator که یک برنامه است، یک کد ایجاد می شود که در کنار رمز عبور اصلی شما، برای تأیید هویت شما استفاده می شود. این کد اضافی، یک لایه امنیتی اضافی فراهم می کند و حساب هایتان را در برابر حملات نفوذی محافظت می کند. (که در ابتدای مقاله به صورت کامل تری آموزش داده شده است.)
 • دستگاه ها و نرم افزارهای خود را با آخرین آپدیت های امنیتی به روز نگه دارید.
 • برای افزایش امنیت حساب بینگ ایکس از اشتراک گذاری اطلاعات ورود خود برای دیگر افراد خودداری کنید.
 • به طور منظم حساب خود را نظارت کنید نظارت منظم بر حساب BingX می تواند به شما کمک کند تا هر گونه فعالیت مشکوکی را شناسایی کنید و قبل از اینکه خیلی دیر شود اقدام کنید:
 • فعالیت حساب خود را به طور منظم بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ تراکنش غیرمجاز یا تلاشی برای ورود به سیستم وجود ندارد این مورد برای افزایش امنیت حساب بینگ ایکس شما امری الزامی است.
 • هشدارهای حساب را تنظیم کنید تا شما را از هرگونه فعالیت غیرعادی یا تغییر در تنظیمات حسابتان مطلع کند.
 • برای هرگونه ایمیل مشکوک یا تلاش برای فیشینگ مراقب صندوق ورودی ایمیل خود باشید.
 • از احراز هویت بیومتریک استفاده کنید احراز هویت بیومتریک، مانند اثر انگشت یا تشخیص چهره، می تواند یک لایه امنیتی اضافی برای حساب BingX شما ایجاد کند و باعث افزایش امنیت حساب بینگ ایکس شما می شود. اگر دستگاه شما از احراز هویت بیومتریک پشتیبانی می کند، می توانید آن را در برنامه BingX فعال کنید تا به جای وارد کردن رمز عبور، با اثر انگشت یا چهره خود وارد سیستم شوید.
 • به هر گونه ایمیل یا پیام ناخواسته ای که اطلاعات کاربری یا اطلاعات شخصی شما را درخواست می کند مشکوک باشید.
 • روی پیوندها کلیک نکنید یا پیوست ها را از منابع ناشناس یا مشکوک دانلود نکنید.
 • قبل از پاسخگویی، صحت هرگونه درخواست اطلاعات شخصی را بررسی کنید.
 • قبل از ورود به هر سایت و اعمال اطلاعات شخصی، ابتدا لینک وب سایت را بررسی کنید تا از اعتبار و قانونی بودن آن اطمینان حاصل کنید. این کار می‌تواند در جلوگیری از ورود به سایت های جعلی یا ناامن که می‌تواند اطلاعات شما را سرقت کند، مفید باشد.

در انتها، با اجرای این نکات می توانید افزایش امنیت حساب BingX خود را به میزان قابل توجهی انجام دهید و از اطلاعات شخصی و مالی خود به صورت آنلاین محافظت کنید.

باید به خاطر داشته باشید، به دست آوردن امنیت برای حساب شما و افزایش امنیت حساب bingX یک فرآیند مستمر است و شما باید به صورت مداوم به دنبال تهدیدات جدید و روش‌های بهبود امنیت خود باشید. با این کار می‌توانید اطمینان داشته باشید که حساب شما در مقابل تهدیدات امنیتی محافظت می‌شود.

اگر به روش احراز هویت اصلی خود (مثلاً تلفن همراه) دسترسی ندارید، و نمی­توانید کد های تایید گوگل خود را پیدا کنید، می­توانید با تیم پشتیبانی بینگ ایکس تماس بگیرید و اطلاعات زیر را ارائه دهید:

شما باید نام کامل خود، شناسه BingX UID که به شما داده شده است، یک عکس از خود با داشتن شناسه خود در دست و یک یادداشت دست‌نویس که تاریخ آن نیز ذکر شده است، ارائه دهید. همچنین، می توانید این اطلاعات را به آدرس ایمیل support@bingx.com ارسال کنید.

4.7/5 - (555 امتیاز)

نظر (18)

 1. مرتضی

  سلام خسته نباشید. ممنون از توضیحات خوبتون. ببخشید کد آنتی فیشینگ را میشه تغییر داد؟

  1. سلام و عرض ادب.
   بله. اول آن را غیرفعال کنید و مجدد با کد جدید فعال کنید.

 2. حسین

  ببخشید من عکس گوگل اتنتیکیتورم را یادم رفته کجا سیوش کردم، الان چیکار کنم. پیداش نمی کنم؟

  1. سلام و عرض ادب
   باید مجدد آنرا غیرفعال و یکبار دیگه فعال کنید. توجه کنید که با فعال شدن مجدد یک کد گوگل آتنتیکیتور جدید به شما داده می شود و باید از روی این پرایوت کی جدید عکس بگیرید و آن را نگه دارید.

 3. مهیار

  ممنونمیشم کمکم کنید ! مت گوشیم را رفرش کردم و دیگه نمیتونم گوگل اتنتیکیتورم را بالا بیارم!!! چکار میشه کرد راهی هست؟؟؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر
   بله از کد گوگل آتنتیکیتور خودتون در زمان ثبت نام اگر عکس گرفته باشید، می توانید مجدد همون را اسکن کنید. اگر هم کلید خصوصی متنی اش را یادداشت کردید، می توانید از همان استفاده نمایید.
   اگر هم که هیچ کدوم را ندارید، باید به پشتیبانی صرافی بینگ ایکس، ایمیل بزنید و اطلاعاتی را که از شما درخواست می کنند، مجدد ارسال نمایید.

 4. نگار

  درود بر شما. ببخشید بینگ ایکس، واریز داخلی به افراد را داره در خود صرافی بینگ ایکس؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   بله داره

 5. نادیا اکبرزاده

  سلام ممنون از سایت و اطلاعات جامع. اسم ارزهایی که تازه می خوان لیست بشن در صرافی بینگ ایکس را از کجا می تونیم ببینیم؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   بعد از وارد شدن به سایت بینگ ایکس. باید روی مارکت market کلیک کنید و در مرکز صفحه listing را پیدا کنید و روی اون بزنید. همچنین آخرین ارزی که لیست شده را در همان ابتدای صفحه مارکت در کادر سمت راست می توانید مشاهده کنید.

 6. معین

  ببخشید اگه گوگل اتنتیکیتور را به بینگ ایکس وصل نکنیم نمی تونیم وارد اون بشیم و با اون کار کنیم؟

  1. سلام و عرض ادب.
   چرا می توانیم کار کنیم. اتصال حساب بینگ ایکس به گوگل اتنتیکیتور باعث میشه که امنیت حساب کاربری شما بالاتر بره

 7. آزاده

  با سلام در قسمت مرکز امنیت که فرمودید ،برای من نشون میده که ست شده ،برای اتصال به ولت نیاز به کد دارم ولی از گوگل اتنتیکیتور نمیتونم کد بگیرم ،هرکاری میکنم نمیشه میشه لطفا منو راهنمایی کنید
  بارکد هم اسکن میکنم نمیپذیره

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   لطفا زبان سایت صرافی بینگ ایکس را انگلیسی کنید و مراحل را انجام دهید.

 8. مصطفی

  با سلام و خسته نباشید.ببخشید بنده دو روز هست که میخوام GoogleAuthenticator را فعال کنم.همه مراحل رو درست میرم اما لحظه آخر که بعد از ثبت دو تا کد مربوطه، دکمه ارسال رو میزنم پیغام میده که ناموفق بوده و دوباره امتحان کنید.لطفا راهنمایی بفرمایید چیکار کنم.تشکر

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و نیکی
   لطفا سایت بینگ ایکس را به زبان انگلیسی کنید و بعد مراحل گوگل اتنتیکیتور را انجام دهید.(زبان سایت، فارسی نباشه)
   همچنین در زمان هایی این کار را انجام دهید که سرعت اینترنت در ایران بهتر است. مثل ساعت 4 تا 6 صبح

 9. Mohammadali

  من قبلا فعال کرده بودم ولی الان گوشیم رو عوض کردم حالا چطور میتونم مجدد روی google authenticator بیارمش؟

  1. سلام و عرض ادب . وقتتون بخیر و خوشی
   هم از طریق اون گوشی قبلی تون می تونید ارسال کنید که تمام کدهای گوگل اتنتیکیتور را به گوشی جدید ارسال کنید.
   هم می توانید کد گوگل اتنتیکیتورتون(کیو آر کد یا پرایوت کی یا کلید خصوصی) را که ازش عکس گرفته بودید یا سیو کرده بودید، از روی اون مجدد بردارید و در گوشی جدید قرار دهید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *