آموزش ارز دیجیتال و فارکس

فوت و فن های کسب درآمد از ان اف تی NFT

کسب درآمد از ان اف تی

فوت و فن های کسب درآمد از ان اف تی NFT

همان طور که دنیای ارزهای دیجیتال در حدود 12 سال است به وجود آمده و سرعت تغییرات و پیشرفت آن به شدت بالا بوده است، سرعت ایجاد دنیای مجازی و معاملات مالی نیز، روز به روز پیشرفت می کنند.امروزه در بسیاری از دریافت و پرداخت ها، صحبت از قراردادهای هوشمند است که در آن، امنیت، حرف اول را می زند. NFT نیز از همین مسائل تازه در دنیای معمالات مالی است. همان طور که متاورس، یکی از جدیدترین قسمت های مرتبط با بازار مالی و دنیای مجازی است، ان اف تی هم مورد بسیار جدید و تازه ای در این زمینه می باشد.

راه های کسب درآمد از ان اف تی زیاد است. چند سالی است از به وجود آمدن این موقعیت می گذرد اما هنوز عده بسیار زیادی در این زمینه هیچ اطلاعتی نداشته و نمی دانند باید چکار کنند و چگونه کسب درآمد از ان اف تی کنند. بر همین اساس، ما در پی این هستیم تا در خصوص کسب درآمد از ان اف تی، مطالب مفید و ارزشمندی برای شما بیان کنیم. پس با ما همراه باشید.

NFT و نقد و بررسی آن

توکن بی همتا یا همان توکن غیر مثلی، از دارای های دیجیتال است که این روزها بحث بسیار داغی در میان افراد مختلف به پا کرده است. روزی که ارزهای دیجیتال پا می گرفتند، کسی فکر نمیکرد این دنیا آنقدر وسیع شود که از کنار آن، راهی برای کسب درآمد از ان اف تی باشد.

اگر بخواهیم ببینیم که ان اف تی NFT چیست، باید بگوییم که تقریبا، مدت زیادی از به وجود آمدن این واژه و تعارف آن، می گذرد. اما هنوز هم بسیاری از افراد، نمی دانند که ان اف تی چیست و چگونه میشود کسب درآمد از ان اف تی کرد. این روزها، افراد سرشناس یا هر کس که اقدام خاصی انجام داده یا یک حرکت خاصی کرده است، یک ان اف تی می سازد و آن را برای فروش در اختیار بقیه قرار می دهد. اینگونه است که برخی می توانند در مدت زمان کم، درآمدهای غیر فعال خوبی را برای خود به وجود آورند.

یکی از بزرگترین مشکلات در حوزه دریافت و پرداخت های مالی دنیا، واسطه بودن شخص سوم یا عدم وجود اعتماد کامل و 100 درصد به طرف مقابل است. این مشکل با به وجود آمدن ارزهای دیجیتال حل شد. اما باز هم تا حدودی مشکلات خاصی داشت که آنها نیز با کوین های مختلف، روز به روز بهتر شدند. اما امروزه، nft توانسته است روش بسیار بهتر و هوشمندتری را ایجاد کند. در واقع امنیت از این طریق به طور 100 درصد حفظ شده است.
( شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هشدارها و راهکارهای ایمنی در خرید و فروش NFT، به مقاله پرهیز از معامله مستقیم NFT با افراد ناشناس مراجعه نمایید )

فرض کنید شخصی، یک اثر هنری خلق کند. وقتی این اثر هنری خلق شود، مالک این اثر، خود اوست. اگر این اثر هنری، یک قطعه موسیقی یا یک تابلو نقاشی و هر چیز دیگر باشد، با اینکه ممکن است در نهاد و ارگان خاصی به ثبت برسد، اما در نهایت ممکن است سرقت صورت بگیرد و مالک آن، تغییر کند. اما می توان همین اثر هنری را به یک توکن غیر همثل تبدیل کرد و مالکیت آن را به طور 100 در صد خصوصی کرد.

طبیعی است که دنیای امروزی، نیازمند و تشنه چنین چیزی باشد. علاوه بر این باید در مورد حوزه کاری ان اف تی هم گفت که بسیار حوزه کاری وسیعی دارد. اگر با دنیای ارزهای دیجیتال و صرافی های غیر متمرکز آشنایی داشته باشید، می توانید مفهوم آن را به خوبی و درست، درک کنید.

کسب درآمد از ان اف تی

راه‌های کسب درآمد از ان اف تی

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که با ارزهای دیجیتال و به خصوص صرافی های غیر متمرکز آشنایی کامل دارید، حتما می دانید ان اف تی ها چه چیزی هستند و همچنین راه‌های کسب درآمد از ان اف تی را به خوبی می‌شناسید. اگر هم نمی دانید، مطمئنا، درک این موضوع برای شما، بسیار راحت تر خواهد بود. واژه ان اف تی NFT  برای فعالان بازار ارزهای دیجیتال و افرادی که با بازارهای مالی سرو کار دارند، نامی بسیار آشنا است.

اما بیشترین افرادی که دوست دارند با ان اف تی آشنا شوند و از آن سر در بیاورند، افرادی هستند که اصلا با ارزهای دیجیتال و صرافی های غیر متمرکز و حتی متمرکز، هیچ آشنایی ندارند. طبیعی است که دانستن مفهوم NFT برای این افراد بسیار ضروری است. ما هم در این مورد، مختصر و مفید، توضیحاتی ارائه می کنیم تا این افراد، با NFT آشنا شوند.

تعریف NFT

در تعریف ان اف تی که به زبان انگلیسی به واژه  NONE-FUNGIBLE TOKEN معروف است، باید گفت که ان اف تی، نوعی توکن است. اما توکنی که مثل و مانندی ندارد. دقیقا عین اثر انگشت که کاملا شخصی و منحصر به فرد است. این توکن که از آن به ان اف تی یاد می شود، می تواند شامل هر چیزی باشد که غیر قابل تعویض است و یک توکن خاص و بی همتا است. اگر شما این توکن را داشته باشید، هیچ کس دیگر، قادر نخواهد بود آن را داشته باشد. این توکن، کاملا شخصی است.

برای مثال، اثر انگشت دو شخص، کاملا از یکدیگر مجزا و شخصی است. هیچ گاه این دو، یکی نمی شوند. حالا برای توکن، می توان لبخند یک بازیگر معروف را در قالب یک تصویر، به عنوان ان اف تی در معرض فروش گذاشت. این لبخند مخصوص فلان بازیگر بوده و کاملا شخصی است. هیچ کس در دنیا نمی تواند مالک آن باشد، جز خود همان بازیگر.

NFT در دنیای بازارهای مالی، به عنوان یک دارایی در نظر گرفته می شود که با سایر دارایی ها مانند بیت کوین، اتریوم و سولانا و . . .، کاملا متفاوت است. تفاوت این دو نیز در مفهوم تعویض پذیری است. دارایی های معمولی مانند ارز دیجیتال ( بیت کوین، بایننس کوین و . . .) می توانند با سایر دارایی ها تعویض شوند و در واقع، خاصیت تعویض پذیری دارند. اما توکن NFT به هیچ وجه این طور نیست و کاملا شخصی است.

ان اف تی ها توانستند، شکاف بین فضای دیجیتال و فیزیکی را پر کنند و عصر جدیدی را آغاز کنند. هر کس می تواند دارایی های خود را به یک توکن یکتا و بی همتا تبدیل کند و آن را به صورت امن و کاملا مستقیم، به مخاطبان خود ارائه کند. این توکن ها، هیچ نمونه و مانندی ندارند. به همین دلیل، کاملا فضایی امن برای مبادلات ایجاد می گردد.

فضای کسب و کار و ایجاد درآمد در روزگار ما، با زمانی که شخص مجبور بود از زور بازو و یا کار با کامپیوتر، درآمد داشته باشد، بسیار متفاوت است. این روزها با ورود به دنیای وب 3، خیلی از روش های کسب درآمد در گذشته، منسوخ شده و کارایی ندارند. کسب درآمد از ان اف تی، یکی از عرصه های بسیار جدید است که می تواند دنیای وسعی را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

کاربرد ان اف تی NFT چیست

ان اف تی

با پدید امدن ان اف تی و به وجود آمدن راه های مختلف کسب درآمد از ان اف تی دنیای امروزی ما روز به روز، متحول تر از گذشته خواهد شد. اگر شما با ان اف تی آشنایی ندارید، پیشنهاد می کنم خیلی زود آن را فرا بگیرید و ببینید چیست و چگونه کسب درآمد از ان اف تی امکان پذیر می‌باشد. ان اف تی توانسته است دنیای ما را متحول سازد.

از دنیای بازی و هنر موسیقی گرفته تا عرصه های دیگر، همگی با وجود ان اف تی ها در حال تحول هستند. حتی ترکیب این حوزه با هوش مصنوعی نیز دنیایی به مراتب پیچیده تر از الان به وجود می آورد که کاربردهای بسیار وسیعی در پی خواهد داشت. اگر با وجود توضیحاتی که پیش تر داده شد، هنوز هم نمی دانید که ان اف تی NFT چه کاربردی دارد، در اینجا به چند مورد آن، اشاره می کنیم:

  • کسب درآمد از ان اف تی در دنیای بازی ها

 بازی های کامپیوتری و موبایلی، از گذشته تا به امروز، تحول بسیار زیادی داشته است. با به وجود امدن ان اف تی، توکن های پرداختی و هر چیز قابل معامله در بازی ها، دچار تحول می گردد و می توان به راحتی دریافت و پرداخت های امن تری را تجربه کرد.می توان گفت که ان اف تی ها درون هر بازی می توانند امکان مالکیت واقعی ایجاد کنند. در هر بازی که قرار است بازیکنان، امکانات خریداری کنند، می توانند از nft استفاده کنند.

برای مثال، خرید سلاح، اسکین، پوسته و هر چیز دیگر، از طریق ان اف تی ها قابل انجام شدن است. فروش انها نیز می تواند از همین روش باشد و فضایی شخصی و امن را ایجاد کند. حتی می توان در یک بازی، آیتمی را در اختیار داشت که هیچ کس دیگر نتواند داشته باشد.

  • Tokenization یا امکان توکن سازی از دارایی های واقعی

در دنیای واقعی، برخی از دارایی ها وجود دارند که نمی توان با ارزش واقعی آنها، معامله انجام داد. در واقع، دنیای واقعی شاید نتواند ارزش واقعی یک دارایی را به خوبی نشان دهد. مثلا هنرهای زیبا، کالاهای کمیاب و کلکسیونی و بسیاری از امکانات دیگر، از جمله مواردی هستند که می توان ارزش خوبی با ان اف تی کردن آنها، برایشان، خلق کرد. توکن های ان اف تی، نماینده ی بسیار خوبی برای دارایی های فیزیکی و غیرفیزیکی در دنیای واقعی هستند.

  • کسب درآمد از ان اف تی با خرید و فروش املاک مجازی

درک مفهوم املاک مجازی، برای افرادی که با دنیای ارزهای دیجیتال و به خصوص، متاورس، آشنایی ندارند، کمی مشکل است. در دنیای متاورس، افراد می توانند همه جانبه در یک فضای مجازی با یکدیگر در ارتباط باشند. می توانند به سر کار بروند، خرید و فروش کنند، بازی کنند یا هر چیزی بسازند. حتی می توانند زمین خرید و فروش کنند و درون زمین خود، بنا بسازند و . . . در مورد کسب درآمد از ان اف تی با خرید و فروش زمین های مجازی در متاورس، بحث، بسیار زیاد است.

برای مثال می توان در مزایده شرکت کرد و زمین با قیمت کمتر خرید. اگر زمین فرد، در مجاورت زمین یک کمپانی یا فرد معروف باشد، قیمت بالایی دارد. از کمپانی های معروفی که در این دنیای مجازی، اقدام به خرید زمین کرده اند، می توان کمپانی Gucci را نام برد. افراد معروفی همچون پاریس هیلتون و اسنوپ داگ نیز وارد متاورس شده اند.

چگونگی کسب درآمد از ان اف تی

کسب درآمد از ان اف تی nft، مهم ترین مسئله ای است که خیلی از افراد فعال در این حوزه، به دنبال آن هستند.  ان اف تی توانسته است موقعیت های بسیار خوبی برای کسب درآمد ایجاد کند. می توان یک ان اف تی جدید را ساخت و به اصطلاح مینت ( ضرب ) کرد. این توکن کاملا شخصی است و می توان آن را فروخت و کسب درآمد کرد.حتی می توان nft خریداری شده را هولد کرد و بعد از گران شدن، آن را فروخت. و یا می توان ارزهای دیجیتالی که با ان اف تی ارتباط مستقیم دارند را خرید و فروش کرد یا آنها را نگهداری کرد.

ویژگی های بارز ان اف تی NFT

اگر به تحولات دنیای بازارهای مالی از گذشته تا به امروز نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که سرعت تغییر و تحولات از 10 سال پیش، با سرعت زیادی در حال انجام شدن است و این تحولات از سال 2020 به طرز سرسام آوری در حال پیشرفت هستند. در حال حاضر، دنیای ان اف تی‌ها و ارزهای دیجیتال، پیشتاز این جریان هستند. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این عرصه، شامل موارد زیر هستند:

  • منحصر به فرد هستند

Nft یونیک است و منحصر بفرد بودن، از ویژگی های ذاتی آن می باشد. برای مثال، اگر از یک تصویر، دو ان اف تی ساخته شده باشد، با اینکه هر دو ان اف تی به یک محتوای یکسان و مشابه اشاره می کنند، اما شناسه دو توکن، متفاوت است.

  • تقسیم ناپذیرند

یکی از ویژگی های ان اف تی ها، تقسیم ناپذیر بودنشان می باشد. در واقع نمی توان یک nft را به واحدهای کوچکتر تقسیم و خرید و فروش کرد. البته برخی از پلتفرم ها برای انجام این کار به وجود آمده اند که می توانند nft خاص و گران قیمت را تقسیم پذیر کنند اما در کل، تقسیم ناپذیر بودن ان اف تی ها، یک ویژگی جالب از آنها می باشد.

این جریان در دنیای واقعی هم، مصداق دارد. شما نمی توانید برای خرید یک مبل به مغازه مراجعه کنید و یک پایه از ان را بخرید و مابقی را کنار بگذارید. اما در دنیای ارزهای دیجیتال، می توانید یک بیت کوین یا توکن تعویض پذیر را به قسمت های کوچکتری تقسیم کرده و خرید و فروش کنید.

  • مالکیت و قابلیت نقل و انتقال دارند

Nft به راحتی خرید و فروش می شود. از طریق تراکنش روی شبکه بلاکچین، می توان یک ان اف تی را به شخص دیگری منتقل کرد. البته این کار تحت شرایط و قوانینی انجام می شود که صاحب ان اف تی، از قبل آن را وضع کرده است.

  • گستردگی کاربرد دارند

استفاده و کاربرد ان اف تی، در بازی، املاک و متاورس، کالاهای مجازی و حوزه های مختلفی از جمله هنر، نمایان شده است که روز به رو بر این حوزه ها و گستردگی آن، در حال افزوده شدن است.

  • حق امتیاز دارند

به وسیله قراردادهای هوشمند، می توان طوری برنامه ریزی کرد که بعد از هر بار خرید و فروش ان اف تی، مقدار مشخصی از قیمت و مبلغ مبادله شده به آدرس سازنده اصلی منتقل شود. با این کار می توان حق امتیاز و حق معنوی برخی از آثار را حفظ کرد. برای مثال می توان گفت این ویژگی برای افرادی که ترانه سرا یا آهنگساز هستند و یا یک اثر هنری مانند تابلویی را نقاشی می کنند، منجر به ایجاد یک درآمد غیر فعال خواهد شد.

و کلام آخر

کسب درآمد از ان اف تی بسیار راحت است. شما می توانید با آموزش دیدن در زمینه کسب درآمد از ان اف تی، به راحتی کسب درآمد کنید. دنیای ان اف تی nft دنیای گسترده ای است و روز به روز به گستردگی آن نیز افزوده خواهد شد. این حوزه مالی بسیار امن، توانسته است موقعیت های بسیار بی نظیری برای کسب درآمد از ان اف تی ایجاد کند. ورود به این حوزه را توصیه می کنیم.

جهت ورود و ثبت نام در صرافی بینگ ایکس کلیک کنید
4.3/5 - (31 امتیاز)

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *