آموزش صرافی BingX آموزش اپلیکیشن صرافی بینگ ایکس

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

در این مقاله به آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX خواهیم پرداخت، کپی تریدینگ در اپلیکیشن BingX (Copy Trading) به شکلی است که در آن اصولا معامله‌گران تازه کار، قدرت کپی کردن استراتژی‌ها و معاملات معامله‌گران با تجربه  و حرفه ای را دارند.

به این صورت که تریدرهای حرفه‌ای معاملات خود را در صرافی یا پلتفرمی مانند BingX بینگ ایکس انجام می‌دهند و معامله‌گران تازه کار می‌توانند با دنبال کردن استراتژی‌ها و معاملات آنان، به راحتی در بازار های مالی به سود دهی برسند.

این روش برای کاهش ریسک و افزایش سرعت و دقت در تصمیم‌گیری، بسیار مفید است و به عنوان یکی از بهترین روش‌های شروع به تجارت ارز دیجیتال محسوب می‌شود. با این حال، قبل از شروع به کپی تریدینگ Copy Trading، بهتر است که با بازارهای مالی آشنایی کافی داشته باشید و مفاهیم مبتنی بر ریسک و سود را به خوبی بشناسید.

در بینگ ایکس BingX، دو بخش اصلی کپی تریدینگ را می توان یافت. این پلتفرم کپی تریدینگ Copy Trading به دو بخش ، اسپات گرید تریدر Spot Grid Trader و فیوچرز تریدر Futures Trader تقسیم می شود. هر دو بخش برای معامله‌گرانی که قصد دارند استراتژی‌های تریدینگ خود را بهبود بخشند و یا به سادگی به سود برسند، ارائه می‌شود.

اسپات گرید تریدر Spot Grid Trader بخشی است که برای معاملات در بازارهای اسپات طراحی شده است، در حالی که فیوچرز تریدر Futures Trader برای معاملات در بازارهای فیوچر طراحی شده است. هر دو بخش به معامله‌گران اجازه می‌دهند تا با دنبال کردن استراتژی‌ها و معاملات معامله‌گران با تجربه، به راحتی به سود برسند. در ادامه به صورت کامل تر توضیح خواهیم داد.

انواع کپی ترید اپلیکیشن BingX

صرافی BingX دو نوع کپی ترید برای معامله‌گران فراهم کرده است: کپی ترید استاندارد و کپی ترید حرفه‌ای. در ادامه به توضیح این دو نوع کپی ترید پرداخته‌ایم:

جهت ورود و ثبت نام در صرافی بینگ ایکس کلیک کنید

کپی ترید استاندارد: در این نوع کپی ترید، معاملات معامله‌گر اصلی به صورت خودکار در حساب کاربری شما تکرار می‌شوند. با انتخاب این نوع کپی ترید، شما به صورت خودکار به تمام معاملات معامله‌گر اصلی پیوسته می‌شوید و درآمد خود را از روی موفقیت‌های او افزایش می‌دهید. این روش برای معامله‌گران تازه‌کار و یا کسانی که مایل به کپی کردن معاملات معامله‌گران حرفه‌ای هستند مناسب است.

کپی ترید حرفه‌ای: در این نوع کپی ترید، معاملات معامله‌گر اصلی به صورت خودکار در حساب کاربری شما تکرار می‌شوند، اما با قابلیت تنظیماتی که برای کاربر فراهم می‌آید. با انتخاب این نوع کپی ترید، شما می‌توانید معاملات معامله‌گر اصلی را با توجه به استراتژی و سبک خود تنظیم کنید. مثلاً می‌توانید مبلغ معامله، تعداد معاملات، وقفه‌های دستی، سیگنال‌های خروجی و غیره را مشخص کنید. این روش برای معامله‌گران با تجربه و استراتژی خاص خود مناسب است.

پلتفرم کپی تریدینگ صرافی بینگ ایکس در دو بخش زیر در دسترس است:

۱. اسپات گرید تریدر (Spot Grid Trader)

۲. فیوچرز تریدر (Futures Trader)

تریدینگ و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی، یکی از روش‌های معتبر برای کسب درآمد و افزایش سرمایه است. اما یافتن تریدرهای حرفه‌ای و موفق در این بازارها، ممکن است چالش برانگیز باشد. اینجاست که ابزارهای مختلفی مانند تب‌های مذکور در متن برای شما مفید واقع می‌شوند.

با انتخاب هر یک از دو تب مذکور، می توانید به سرعت و با دقت بهترین تریدرهای حرفه‌ای در هر یک از بازارهای مالی را پیدا کنید. همچنین، با استفاده از ابزارهای فیلتر، می توانید نتایج جست‌وجوی خود را براساس شرایط خاصی مانند میزان سرمایه‌گذاری، ریسک تریدرها، عملکرد سابق آن‌ها و … فیلتر کنید.

به علاوه، با شناخت بهتر تریدرهای موفق در بازارهای مالی، می توانید بهترین راهکارها و تاکتیک‌ها را برای موفقیت در معاملات خود بکار ببرید. همچنین، با استفاده از تجربه و علم تریدرهای حرفه‌ای، می توانید از اشتباهاتی که ممکن است در معاملات خود انجام دهید جلوگیری کنید.

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

بعد از ثبت نام در بینگ ایکس، شما باید ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید. سپس در صفحه اصلی اپلیکیشن  BingX، هم منوی پایین و هم منوی وسط ، گزینه Copy Trading  موجود است و آن را انتخاب کنید. با انجام این کار، وارد صفحه اختصاصی کپی تریدینگ در صرافی BingX خواهید شد.

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

برای دسترسی به فهرست تمامی معامله‌گران، به بخش All Traders صفحه بروید و با بالا بردن صفحه به این بخش دسترسی پیدا کنید. در این بخش، لیستی از بهترین معامله‌گران حرفه‌ای بر اساس سود حاصل شده نمایش داده می‌شود که به طور پیش‌فرض بر اساس میزان سود حاصل شده از زیاد به کم مرتب شده است. با دقت و ملاحظه به این لیست نگاه کنید تا معامله‌گر مورد نظر خود را پیدا کنید.

همچنین، ابزارهای فیلتر در این بخش نیز موجود است که به شما کمک می‌کند تا با استفاده از آن‌ها، به سرعت معامله‌گران مورد نظر خود را پیدا کنید.

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

با استفاده از ابزارهای فیلتر، می‌توانید معامله‌گران را بر اساس دسته‌بندی‌های مختلف مانند بازارهای مختلف، سبک معامله، ترتیب الفبا و … فیلتر کنید. این ابزارها به شما این امکان را می‌دهند تا با سرعت و به راحتی به معامله‌گرانی دسترسی پیدا کنید که با شرایط مدنظر شما سازگار هستند.

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX
آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

همچنین، این فهرست از بهترین معامله‌گران حرفه‌ای شامل اطلاعات مهمی مانند تعداد تراکنش‌های موفق، میزان سود و زمانی که به عنوان معامله‌گر فعالیت می‌کنند، نمایش داده می‌شود.

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

بعد از انتخاب معامله‌گر مورد نظر، بر روی آن کلیک کنید تا به صفحه اختصاصی او هدایت شوید. در این صفحه، تعداد دنبال‌کنندگان معامله‌گر را مشاهده خواهید کرد.

برای دسترسی به بخش حساب‌های معاملاتی به اشتراک گذاشته شده توسط معامله‌گر، به بخش Share Trading Accounts رجوع کنید. در این بخش، نوع معاملاتی که معامله‌گر با دیگر کاربران به اشتراک گذاشته است، نمایش داده می‌شود. در کل، این بخش شامل سه بخش زیر است:

 • BingX Standard Futures
 • BingX Perpetual Futures
 • BingX Spot Grid

 برای مثال، ممکن است معامله‌گر مبادلاتی را در بخش BingX Standard Futures و یا معاملات پایدار در بخش BingX Perpetual Futures به اشتراک بگذارد.

همچنین، بخش BingX Spot Grid در این بخش نیز وجود دارد که شامل معاملات فوری برای ارزها و کریپتوکارنسی‌ها است.

البته، ممکن است معامله‌گر فقط یک یا دو مورد از معاملات فوق را با دیگر کاربران به اشتراک گذاشته باشد. برای شروع، باید یکی از بخش‌های فوق را انتخاب کنید.

فرض کنید گزینه BingX Standard Futures یا BingX Perpetual Futeures را انتخاب می‌کنیم.

در واقع، بخش Trading Data شامل نمودارها، نمایشگرها و آمارهای مربوط به عملکرد معامله‌گر است. این داده‌ها شامل تحلیل‌های فنی، آمارهای بازدهی، سود و زیان معاملات و سایر اطلاعات مرتبط با عملکرد معامله‌گر می‌باشد. با مطالعه دقیق این داده‌ها، می‌توانید برای خودتان اطمینان حاصل کنید که آیا عملکرد معامله‌گر مدنظر شما، در حد قابل قبولی است یا خیر. به همین دلیل، مهم است که پیش از تصمیم‌گیری درباره کپی کردن معاملات، با دقت و به دقت این داده‌ها را بررسی کنید.

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

با انتخاب تب “پوزیشن” Positions ، در قسمت “پوزیشن‌های فعلی” current positions ، پوزیشن‌های باز فعلی معامله‌گر نمایش داده می‌شود.

تب “تاریخچه معاملات” Trade History نیز لیستی از پوزیشن‌های بسته‌شده توسط معامله‌گر به همراه میزان سود و زیان آن‌ها را نمایش می‌دهد.

همچنین، تب “کپی کنندگان” (copiers) نیز آخرین کپی کنندگان از این تریدر را نشان می‌دهد.

اگر تصمیم گرفتید که معاملات این تریدر را کپی کنید، از پایین صفحه روی گزینه “کپی” Copy now کلیک کنید.

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

جهت آغاز، یک پنجره باز می‌شود. در این پنجره، باید در بخش “Margin Type” نوع ارز دیجیتالی که قصد کپی تریدینگ آن را دارید را انتخاب کنید. توصیه می‌کنیم که ارز دیجیتال (USDT) را برای این منظور انتخاب نمایید.

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

در قسمت Margin، برای شروع کپی ترید، باید مقدار ارز دیجیتالی مورد نظر برای سرمایه گذاری در کپی ترید تعیین کنید. حداقل مقدار سرمایه گذاری برای این بخش دو دلار است. مقدار سرمایه از حساب Futures Account شما کسر می‌شود، بنابراین باید قبل از هر چیزی، مقداری Tether را از طریق صرافی BingX به حساب Futures Account خود واریز کنید.

در بخش TP/SL (حد سود/حد ضرر)، شما می‌توانید حداکثر سود و حداکثر ضرر برای معاملات خود را تعیین کنید. این به شما اجازه می‌دهد تا در صورت رخ دادن هر یک از این حوادث، حتی در صورتی که معامله‌گر اصلی معامله را نبندد، به طور خودکار به شما پیشنهاد بستن معاملات خود را می‌دهد.

در بخش (تنظیمات پیشرفته)  Advanced Settings، دو گزینه قابل تغییر وجود دارد:

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

دو پارامتر “مقدار کپی‌ترید روزانه” Daily Copy Trading Amount: و “حداکثر مارجین پوزیشن” Max Open Position Principal  برای محدود کردن حجم معاملاتی که در یک روز یا به طور کلی می‌توانید کپی کنید، تعیین شده است.

1مقدار کپی‌ترید روزانه: این پارامتر به شما اجازه می‌دهد تا تعیین کنید که در یک روز، چه مقدار سرمایه را برای کپی کردن معاملات تریدر مدنظرتان می‌خواهید استفاده کنید. به عبارت دیگر، هر روز، میزان سرمایه کپی ترید شده نمی‌تواند بیشتر از مقدار تعیین شده در این پارامتر باشد. اگر کل پوزیشن‌های باز شما به حداکثر مقدار مشخص شده در این بخش برسد، دیگر نمی‌توانید در آن روز سفارش کپی ترید جدیدی ثبت کنید.

2- حداکثر مارجین پوزیشن: این پارامتر مشخص می‌کند که در هر لحظه، حداکثر چه مقدار سرمایه را می‌توانید برای کپی کردن پوزیشن‌های معاملاتی تریدر استفاده کنید. به عبارت دیگر، اگر کل موجودی شما به حداکثر مقدار مشخص شده در این پارامتر برسد، دیگر نمی‌توانید سفارش کپی ترید جدیدی ثبت کنید.

در نهایت، با تکمیل اطلاعات مربوطه و انتخاب گزینه Copy Now”همین حالا کپی کنید”، فرآیند کپی کردن معاملات تریدر انتخاب شده شروع می‌شود.

معامله گرید اسپات

تب spot grid را انتخاب کنید

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

پس از انتخاب این گزینه، فهرستی از جفت ارزهای معاملاتی به همراه معامله‌گر به نمایش در می‌آید.

بعد از انتخاب جفت ارز معاملاتی با تریدر مورد نظر، با کلیک بر روی گزینه Copy، شما می‌توانید شروع به کپی کردن معاملات آن تریدر کنید. در صفحه جدیدی که با کلیک بر روی گزینه Copy باز می‌شود، اطلاعات تریدر و معاملات او به همراه مبلغ سرمایه کپی، در اختیار شما قرار می‌گیرد. در این بخش شما می‌توانید به تحلیل و بررسی معاملات تریدر بپردازید و در صورت تمایل، با تنظیمات مورد نظر، مانند حداقل و حداکثر سرمایه کپی، محدودیت‌های خود را برای کپی کردن معاملات او تعیین کنید.

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

در بخش “سرمایه کپی ترید”(Copy Trade Funds)، یکی از راه‌هایی که شما می‌توانید از تجربه و معاملات موفق تریدرهای حرفه‌ای بهره‌مند شوید، این است که مقدار سرمایه مورد نظر برای کپی کردن معاملات آن‌ها را وارد کنید. این بخش به شما امکان می‌دهد که برای کپی کردن تمامی معاملات یک تریدر خاص، مقدار سرمایه مورد نظر را انتخاب کنید و سپس به صورت خودکار تمامی معاملات او را با توجه به مقدار سرمایه‌ی انتخاب شده در حساب شما تکرار کنید.

به منظور استفاده از این بخش، شما باید مقدار سرمایه مورد نظر خود را برای کپی کردن معاملات تریدر وارد کنید. این مبلغ به صورت مستقیم از حساب شما کسر می‌شود، بنابراین بهتر است قبل از استفاده از این بخش، حساب خود را با USDT شارژ کنید. در صورتی که حساب شما دارای موجودی کافی نباشد، قادر به کپی کردن معاملات تریدر خاص نخواهید بود.

در اینجا باید به این نکته هم توجه کنیم که مقدار سرمایه مورد نظر برای کپی کردن معاملات تریدر، باید با مقدار حداقلی مورد نیاز برای ورود به این بخش سازگار باشد. همچنین، می‌توانید در هر زمانی که بخواهید، مقدار سرمایه را تغییر دهید و یا از این بخش خارج شوید.

به عنوان نتیجه‌گیری، بخش “سرمایه کپی ترید”، یکی از راه‌هایی است که به شما این امکان را می‌دهد تا با کپی کردن معاملات تریدرهای حرفه‌ای، از تجربیات آن‌ها بهره‌مند شوید. اما برای استفاده موثر از این بخش، باید به مواردی مانند مقدار سرمایه مورد نیاز، مدیریت ریسک و تحلیل معاملات دقت کنید و از این راه به عنوان یک ابزار کمکی و تکمیلی برای معاملات خود استفاده کنید.

در صورتی که قصد دارید به صورت خودکار، معاملات یک تریدر را کپی کنید و در هنگام خروج از آن معاملات نیز بصورت خودکارا خارج شوید، می توانید از گزینه “Copy Trader to Close Grid Position” استفاده کنید.

با فعال کردن این گزینه، در صورت خروج تریدر از یک معامله، سفارش فروش به صورت خودکار برای شما ثبت می شود.

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

در پنجره‌ی کپی ترید، برای کپی کردن معاملات، بر روی گزینه “همین حالا کپی کنید” (Copy Now) کلیک کنید. پس از آن، معاملات تریدر به صورت خودکار کپی خواهند شد و شما می توانید در بخش “Open Trades” به وضعیت معاملات خود دسترسی داشته باشید. در صورت تمایل به لغو کپی کردن معاملات، می توانید با کلیک بر روی نام تریدر، وارد صفحه‌ی معاملات او شوید و گزینه‌ی “Stop Copying” را انتخاب کنید.

مشاهده میزان سود و ضرر کپی تریدینگ در صرافی BingX

ابتدا باید به اپلیکیشن صرافی مراجعه کرده و وارد حساب کاربری خود شوید.

سپس، برای دیدن معاملات کپی شده خود، باید به صفحه کپی ترید در اپلیکیشن BingX بروید.

برای این کار، از پایین صفحه اصلی اپلیکیشن، در بخش منو گزینه “Copy Trade” یا “کپی ترید” را انتخاب کنید. در این بخش، از بالای صفحه گزینه “My Trades” یا “معاملات من” را انتخاب کنید.

در اینجا، لیستی از تمامی معاملات کپی شده توسط شما به نمایش در خواهد آمد. شما می توانید با کلیک بر روی هر معامله، به جزئیات آن دسترسی پیدا کنید، مانند میزان سود و زمان اجرا.

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

اطلاعات درج شده در گزارش کپی ترید شامل نمودارهای تحلیلی نیز هستند که شما را قادر می ‌سازند تا بهترین تصمیمات را درباره معاملات خود بگیرید. با توجه به این گزارش، شما می‌توانید تحلیل کنید که کدام معاملات به شما سود بیشتری رقم زده‌اند و کدام معاملات برای شما زیان بیشتری به دنبال داشته‌اند.

علاوه بر این، در این بخش می توانید معاملات خود را مدیریت کنید، از جمله لغو کپی ترید، تنظیمات کپی ترید و بررسی سابقه معاملات کپی شده خود.

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

بخش Current Orders در صفحه اصلی، نشان‌دهنده وضعیت سفارش‌های باز معاملات کپی‌شده توسط شماست. این بخش می‌تواند به عنوان یک نمایش‌گر سریع از وضعیت معاملات شما در کپی ترید استفاده شود. همچنین، تاریخچه معاملات کپی‌شده قبلی شما در بخش کناری نیز به نمایش در می‌آید که شما می‌توانید به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید.

در صورتی که تصمیم به لغو کپی کردن یک تریدر داشته باشید، ابتدا بر روی معامله گر و کپی کرده خود کلیک کنید و سپس گزینه Stop Copying را در بالای صفحه انتخاب کنید. این کار باعث لغو کپی کردن و برقراری رابطه مالی بین شما و تریدر مورد نظر می‌شود. بعد از لغو کپی کردن، موجودی شما در حساب فیوچرز باقی خواهد ماند و شما می‌توانید به هر نحوی که تمایل دارید از آن استفاده کنید.

در صورتی که قصد برداشت موجودی را دارید، باید به بخش Assets یا دارایی‌ها و سپس گزینه Transfer یا انتقال در منوی پایین صفحه مراجعه کنید و موجودی خود را به حساب مورد نظر منتقل کنید. لازم به ذکر است که پس از لغو کپی ترید، هیچ تراکنشی از طرف آن تریدر برای شما انجام نخواهد شد و شما باید به صورت مستقل معاملات خود را انجام دهید. در کل، استفاده از بخش کپی ترید در صرافی BingX یکی از راه‌های بهتر و سریع‌تر برای شروع معامله گری در بازارهای مالی است.

آموزش کپی ترید در صرافی BingX برای معامله‌گران حرفه‌ای

اگر می‌خواهید سبد سرمایه‌گذاری خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، با دقت به این بخش توجه کنید.

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

برای شروع به استفاده از خدمات کپی تریدینگ در صرافی BingX، باید ابتدا وارد اپلیکیشن صرافی شوید.

پس از ورود به صفحه اصلی، از منوی نوار پایینی به صفحه اختصاصی معاملات Copy Trading رفته

 سپس در سه خط بالایی صفحه، گزینه “Apply to be a Trader” را انتخاب کنید.

در این مرحله، باید اطلاعات مورد را وارد کنید. همچنین، باید برای فعال کردن حساب خود در این بخش، حداقل مبلغ 50 دلار را به حساب خود واریز کنید.

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

سپس با کلیک روی گزینه “Copy Trading Agreement”، شما می‌توانید قوانین و مقررات مربوط به فعالیت در بخش کپی ترید را مطالعه کنید. در این بخش مشخصات، قوانین و شرایط مربوط به ترید، اطلاعات تسهیلات کپی ترید، شرایط قبولی معامله‌گران، شرایط تضمین مالی، نحوه کارکرد هزینه کپی ترید و اطلاعاتی درباره ایمنی و امنیت اطلاعات شما در این بخش توضیح داده می ‌شود.

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX

در نهایت، با انتخاب گزینه Submit””، درخواست خود را برای فعالیت به‌ عنوان یک تریدر حرفه ای که میخواهید دیگران معاملات شما را کپی کنند، در بخش کپی ترید در صرافی BingX ارسال کنید. بعد از بررسی درخواست شما توسط صرافی، در صورت تأیید، شما می‌توانید فعالیت خود را در بخش کپی ترید به عنوان یک معامله گر حرفه ای آغاز کنید. با استفاده از خدمات کپی تریدینگ، شما می‌توانید تجربه معاملاتی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

آموزش کپی تریدینگ اپلیکیشن صرافی BingX
4.6/5 - (173 امتیاز)

نظر (193)

 1. نوشین

  چرا نمیشه واردش شد؟

  1. سلام و عرض ادب.
   وارد چی؟ سایت؟ باید با دامنه دات پرو یعنی بینگ ایکس پرو وارد سایت شوید. دامنه دات کام از طرف ایران فیلتر شده.

   1. ناشناس

    سلام چرا بعد از توقف کپی ترید سود و اصل پول به حسابم واریز نشد البته از چهار نفر کپی ترید گرفتم ولی فقط دوتاشون بعد از توقف پول به حسابم برگشت داده شد از دوتای دیگه حتی یک سنت هم بر نگشت مشکل از کجاست آیا باید صبر کنم تا اون شخص کلا ترید متوقف کنه یا خیر

    1. سلام و عرض ادب. وققتون بخیر و شادی
     بله باید صبر کنید تا آن فرد ترید را متوقف نماید.

    2. ایمان

     سلام وقت بخیر و شادی
     حد اقل مبلغ تتر مورد نیاز برای شروع ترید در فیوچرز بینگ ایکس چقدره؟

     1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
      50 تتر

  2. سلام و عرض ادب. وارد چی؟ صرافی ؟ اگر بدون فیلتر شکن با دامنه دات کام وارد شدید نمیشه. باید بدون فیلترشکن از دامنه بینگ ایکس پرو ( بینگ ایکس.پرو) استفاده کنید.

  3. علی

   دوستان من دستم خورد و یک مورد رو کپی کردم
   الان چطوری می تونم اون حسابم رو از کپی ترید افراد بیارم بیرون ؟

   1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
    اول توقف کپی را بزن. بعد معامله را ببند.بعد کپی کننده را حذف کن.

    1. مرتضی

     سللم وقتتون بخیر.. در صورتی که معامله با سود بسته بشود چه مقدار از سود به تریدر تعلق میگیرد.. ممنون

     1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
      بستگی به حجم، زمان و مقدار معامله شما بین 5 تا 15 درصد

   2. Payman Aghaei

    سلام پنج شش ماهی است در بینگ ایکس کپی تردید میکنم. جز سری اول که خوب میرفتم جلو و ناگهان لیکوئید شدم در سری های بعد حد ضرر گذاشتم ولی باز هم ارزش مالی من سقوط کرد.
    چگونه میتوانم آموزش ببینم که اینقدر ضرر ندهم و روش‌های موفقیت در کپی تردید را یاد بگیرم؟

    1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
     استفاده از کپی ترید، خوبه به شرطی که معامله گر خوبی را انتخاب کنید وگرنه ضرر میدید.

  4. محمدرضا ایمانی

   سلام چگونه باید تنظیم سهم سود یا همون کارموزد کم کردن کپی ترید در بینگ ایکس تریدر کم کنه میشه لطفا راهنمایی کنید

   1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
    متاسفانه این مورد دست فرد کپی کننده هست و شما نمیتوانید این مورد را انجام دهید.

 2. arya

  سلام ببخشید هش ریت چیه؟

  1. سلام و عرض ادب.
   هش ریت قدرت و سرعت عملیات محاسباتی ماینر برای استخراج بیت‌کوین را نشان می‌دهد.

   1. ali

    سلام مزایای کپی تریدر شدن چی هست ؟
    مثلا اگه من درخواست بدم که بقیه از تردید من کپی کنن آیا چیزی به من داده میشه یا ن ؟

    1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
     سطح های تریدر در کپی ترید (برنامه معامله‌گران حرفه ای)

     صرافی BingX در جهت ارتقا کیفیت کپی ترید طرح تشویقی برای معامله‌گران با نام برنامه تریدر حرفه ای کپی ترید را با هدف حقوق و مزایای بیشتری برای تریدر های با‌کیفیت و حرفه ای راه‌اندازی کرده است.

     در این برنامه سیستم تریدرها را بر اساس معیارهای متعددی مانند دارایی‌های حساب، تعداد کپی‌کنندگان، حجم معاملات یا دارایی‌های مربوط به کپی‌ترید (ارزش دارایی) ارزیابی می‌کند و در چهار سطح برنز، نقره، طلا و الماس رتبه بندی میشوند. همچون:

     • افزایش سهم سود دریافتی تریدر (در کپی ترید استاندارد: برنز 8% … الماس 13% و در کپی ترید حرفه ای: برنز 10% … الماس 20% )
     • کاهش محدودیت تعداد معاملات روزانه در کپی ترید استاندارد (برنز 20 … الماس 100 معامله در روز)
     • کاهش محدودیت های لورج در کپی ترید استاندارد ( 50X برای BTC – ETH و 100X برای فارکس و 25X برای التکوین ها)
     • حقوق ماهیانه (سطح طلایی 500$ و سطح الماس 1000$ ماهیانه) و…

     نکته/توجه:
     • سطح اول برای هر تریدر برنز خواهد بود.
     • سطح ها شامل کپی ترید خصوصی نمی‌شوند.

 3. فهیمه

  سلام خداقوت خیلی سایت خوبی دارید. محتواها عالی هستند.

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی. ممنونم از توجه شما

 4. محمد بازیاری

  با سلام و عرض ادب
  خلیلی عالی است
  یک سوال داشتم در معاملات اسپات:
  اگر سفارش چند روز زمان بگذرد آیا کارمزد افز ساعت یا ایش می یابد ؟
  در معاملات فیوچرز شرایط چگونه هست ؟ هر 8یا 24 ساعت ؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی. ممنون از لطفتون
   در معاملات چه اسپات و چه فیوچرز بسته به اینکه شما میکر باشید یا تیکر و چه جفت ارزی را باز کردید کارمزد متفاوت است.
   در معاملات اسپات، با گذشت زمان کارمزد افزایش نمی یابد.
   در معاملات فیوچرز بسته به معاملات پروپشوال فیوچرز و استاندارد فیوچرز و عواملی که بالا گفتم کارمزد متفاوت است و هر 8 ساعت می باشد.

   1. علی

    سلام.من ۶۸۰ تتر حسابم را شارژ کردم.در قسمت کپی ترید و معاملات من میزنه که سود و ضرر تجمعی +20 ولی موجودی حسابم شده ۶۳۰ تتر.به چه دلیل این اتفاق افتاده؟کل موجودی من رویه کپی ترید هست

    1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
     باید کلیه تنظیمات شما با تنظیمات کپی تریدرتون یکسان باشه
     در ضمن اون فردی که ازش کپی می کنید برای خودش هم سود بر میداره
     کارمزد صرافی هم هست.

 5. محمد بازیاری

  سلام و درود از پاسخگویی عالی شما
  اگر در یک معامله ، در ضرر باشیم و قصد کنسل کردن معامله داشته باشیم، با قیمت مارکت میفروشه ؟
  یا قیمت ورود؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی. ممنون از محبتتون
   با قیمت مارکت

  2. محمد رضا ملکی

   با سلام و ضمن عرض خسته نباشید .من تازه با این سایت آشنا شدم .اپلیکیشن را نصب کردم ولی برای خرید تتر که اشاره کردید چگونه بایستی انجام دهم .؟

   1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
    از صرافی بینگ ایکس، تتر خریداری نکنید، چون قیمت تتر در اون نسبت به صرافی های ایرانی بالاتره.
    شما از صرافی ایرانی نوبیتکس، تتر بخرید و ارسال کنید بینگ ایکس و در بینگ ایکس با تتر، ارزهای دیگه را بخرید که کارمزد کمتری نسبت به صرافی های ایرانی یا صرافی های دیگر دارد.
    آموزش خرید تتر https://bingxfarsi.com/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%aa%d8%aa%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%b5%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%a8%db%8c%d8%aa%da%a9%d8%b3/ را ببینید.

 6. Ali

  سلام ممنون از اموزش عالیتون

  1. سلام و عرض ادب.
   وقتتون بخیر و شادی. ممنون از لطفتون

 7. سعید یارقی

  سلام
  شما سیگنال یا کانال سیگنال خوب سراغ ندارین؟
  ممنون

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و نیکی.
   کانال تلگرام بینگ ایکس فارسی bingxfarsi2023@ را دنبال کنید اما حواستون باشه با مدیریت ریسک و سرمایه خودتون بخرید. چون سیگنالها از چندین سایت فوق العاده معتبر خارجی ارسال می شوند و حتما خودتون هم اونها را بررسی کنید.

 8. داوود

  لطفا اطلاع رسانی کنین که چه کپی تریدهایی سودرسان هستن و راهنمایی کنین ممنون

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و نیکی.
   پیشنهاد ما به شما این هست که از سیگنالهای رایگان کانال بینگ ایکس، خودتون با تحلیل و مدیریت ریسک و سرمایه استفاده کنید سود بیشتری دریافت می کنید.
   کانال تلگرام بینگ ایکس فارسی bingxfarsi2023@ را دنبال کنید اما حتما حواستون باشه با مدیریت ریسک و سرمایه خودتون بخرید. چون سیگنالها از چندین سایت فوق العاده معتبر خارجی ارسال می شوند و حتما خودتون هم اونها را بررسی و تحلیل کنید و یا سیگنالهای: های ریسک را نخرید.

   1. سامان

    سلام وقت بخیر
    میزان درصد سود دهی واقعی است؟
    مثلا زده ۱۰۰۰ درصد سود یعنی سرمایه ما واقعا ۱۰۰۰ درصد میگیره؟

    1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
     میزان پوزیشن شما 1000 درصد سود می گیره.

  2. محمد

   سلام وقت بخیر
   برای برداشت سود کپی ترید باید حتما قرداد با تریدر stop کنیم یا میشه بخشی از سود برداشت و اینکه چطور ؟؟

   1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
    باید استاپ کنید.

 9. سمانه

  سلام خوبید؟ اگر لطف کنید به صورت خلاصه نحوه فعال سازی کپی ترید را بگید ممنون میشم.

  1. سلام و عرض ادب. تشکر

   🧩آموزش فعال کردن حساب کپی ترید در صرافی بینگ ایکس BingX

   شما می توانید با فعال کردن حساب کپی ترید ، معاملات خود را با دنبال کننده ها به اشتراک گذاشته و از مزایایی همچون تا 20% از سود کپی کننده ها، حقوق ماهیانه ثابت و … بهره مند شوید.
   در این صرافی دو نوع حساب کپی ترید استاندارد و حرفه ای (بایننس و پرپچوال) وجود دارد

   -برای فعال کردن حساب کپی ترید ابتدا از صفحه اصلی ، بخش copy trade را انتخاب کرده و وارد قسمت Apply to be a copy trader شوید.

   – مراحل درخواست:

   1- نحوه اشتراک گذاری معاملات کپی ترید را انتخاب کنید:
   هر تریدر در صرافی BingX میتواند معاملات خود را در دو حالت عمومی و خصوصی به اشتراک بگذارد؛ مزایا در هر حالت متفاوت است از جمله:
   • در حالت عمومی از مزایایی همچون ترافیک پلتفرم، امکان افزایش درصد کمیسیون، و دریافت حقوق ماهیانه (در لول های طلایی و الماسی) بهره مند خواهید شد.
   • در حالت خصوصی امکان دعوت/حذف هدفمند کپی کننده ها وجود دارد (Vip کردن کپی ترید)
   • در اینده امکان تغییر نحوه اشتراک گذاری وجود ندارد.

   2- نوع کپی ترید را انتخاب کنید:
   در BingX دو نوع حساب کپی ترید استاندارد و حرفه ای (بایننس و پرپچوال) وجود دارد و در این مرحله باید نوع حساب کپی ترید خود را انتخاب کنید

   -ارزشیابی تریدر
   هر متقاضی برای درخواست حساب کپی ترید باید واجد شرایطی از جمله:
   1- دارایی های حساب >=110 USDT
   2- نرخ برد (Win Rate) 30 روزه >=60%
   3- تعداد معاملات 30 روزه >=3
   4- رتبه‌بندی ریسک 30 روزه <=7 - توجه / قوانین • برای تایید حساب خود حتما باید اسم مستعار و عکس پروفایل خود را تکمیل کنید • داشتن موجودی حساب بیشتر تایید حساب شمارو تسهیل میکند • در مدت زمان ارسال درخواست تریدری را کپی نکنید که در این صورت درخواست شما رد خواهد شد. • شما پس از فعال شدن حساب کپی ترید دیگر قادر به کپی کردن دیگر تریدر ها نخواهید بود.

   1. حسین

    عالی .جسارتا من متوجه نشدم ما در کپی ترید انتخاب شخص هست وخود شخص معامله میکنه یا ما خودمون حتما باید معامله باز کنیم و ببندیم

    1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
     هم میتوانید به عنوان معامله گر باشیذ که دیگران از شما، کپی ترید می کنند.
     هم میتوانید از معامله دیگران ، کپی کنید.

 10. Tala

  سلام آیا برای اینکه کپی ترید کنیم حتما باید حداقل 50 دلار واریز کنیم؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   بله چون ممکنه چندین پوزیشن برای شما باز بشه و باید حداقل 50 دلار موجودی داشته باشید که بتوانید از چند معامله استفاده کنید.

 11. حسین آ

  سلام عرض ادب
  من با اپ گوشیِ بینگ ایکس معامله میکنم. خواستم بدونم چطور میشه از کپی تری دینگ خارج شد. تمام معاملاتی که انجام داده با ضرر بوده. هرکاری هم میکنم نمیشه انصراف داد. گزینه کپی کردن هم غیر فعال کردم.،ولی باز هم معامله باز میکنه. ممنون

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   شما احتمالا قبل از اینکه توقف کپی را بزنید، شخص کپی کننده را حذف کردید.
   الان باید بروید از لیست مجدد، شخص را کپی کنید و سپس توقف کپی را بزنید و معاملات را ببندید.

 12. بهروز

  آیا این امکان هست که چند تریدر رو همزمان کپی کرد؟
  آیا ریسک نداره؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   بله امکان داره اما ریسک هم داره دیگه . چون ممکنه برآیند یکی مثبت باشه و دیگری منفی
   به نظرم برای مدت مثلا چند روز از معاملات یک فردی کپی کنید و بعد آنرا کنسل کرده و افراد دیگر را هم تست کنید. (اگر مردد بین چند تا کپی تریدر هستید)

 13. سیامک

  سلام
  ۱-آیا درحال حاضر(۲۷ تیر ۱۴۰۲) هم میشود ثبت نام کرد و پروسه کپی تریدینگ رو شروع کرد؟
  ۲- اگر مثلا در معامله ای ۱۰ دلار سود کنیم چند درصد آن به تریدر اصلی تعلق میگیرد؟
  ممنون

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   شما در هر تایمی می توانید ثبت نام کرده و مشغول به فعالیت شوید.
   بستگی به انتخاب تریدر شما و نوع معامله شما دارد.

   1. A. Mamad

    سلام. برای ثبت نام bing x؛ روی گوشی بهتره یا لبتاب؟؟! بعد اینکه فقط ارزدیجیتال کپی ترید میشه؟
    بعد برای شروع چقدر سرمایه میخاد؛ و لازم هست ما ارزی رو بخریم یا فقط کیف پول رو شارژ کنیم کافیه؟

    1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
     بستگی به فرد داره، لبتاب خوب صفحه نمایش بزرگتری داره و کار کردن با نسخه وب راحت تره اما خیلی از افراد هم با اپلیکیشن راحتترن.
     نه هر چیزی که بینگ ایکس پشتیبانی کنه را می تونه کپی ترید کنه.
     حداقل 20 تتر برای ترید و برای کپی ترید حداقل 100 تتر
     نه برای کپی ترید فقط تتر داشته باشید کافیه

 14. سیامک

  سلام و وقت بخیر
  در اپ bingx جهت کپی تریدینگ ، فعالیت به صورت دمو امکان دارد ؟ در صورت پاسخ مثبت راهنمایی کنید چون در مطالب بالا چیزی پیدا نکردم
  ممنون

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   خیر در اپلیکیشن ندارد. اما در نسخه وب آن دارد.
   نحوه کار کردن با دمو صرافی بینگ ایکس در بخش Copy Trading
   در ادامه آموزش دمو صرافی BingX، بخش کپی تریدینگ را بررسی می‌کنیم. دومین جایی از این صرافی که می‌توانید با توکن VST فعالیت کنید، بخش Copy Trading است. البته در این بخش نیز فقط امکان استفاده از توکن VST برای معاملات Standard Futures وجود دارد.
   بعد از ورود به حساب کاربری خود از منوی بالای سایت، گزینه Copy Trading را انتخاب کنید تا وارد صفحه کپی تریدینگ صرافی بینگ ایکس شوید.
   در صفحه جدید، بخش All Traders را پیدا کنید. روی گزینه Filter در این بخش کلیک کنید. در پنجره بازشده، گزینه BingX Standard Futures را انتخاب و سپس روی گزینه Confirm کلیک کنید.
   به این ترتیب، فهرست تمام تریدرهای حرفه‌ای بینگ ایکس که امکان کپی‌برداری از معاملات Standard Futures آن‌ها وجود دارد، به نمایش درمی‌آید. از بین آن‌ها گزینه مدنظر خود را انتخاب کنید و وارد صفحه اختصاصی او شوید.
   در صفحه جدید گزینه آبی‌رنگ Copy Trading را انتخاب کنید.
   پنجره جدیدی باز می‌شود. در قسمت Margin Type گزینه VST را انتخاب کنید. به این ترتیب، دمو صرافی BingX در بخش Copy Trading فعال می‌شود. حال می‌توانید اطلاعات مورد نیاز دیگر در این پنجره را تکمیل و کپی‌برداری معاملات تریدر مدنظر خود را آغاز کنید.

   اگر بعد از بررسی‌های خود درباره تریدرهای حرفه‌ای، برای کپی کردن معاملات آن‌ها تردید دارید، فرصت خوبی است که با استفاده از توکن VST، عملکرد آن‌ها را ارزیابی کنید. به این ترتیب، می‌توانید پس از اطمینان از عملکرد تریدرها، برای کپی کردن واقعی معاملات با استفاده از تتر اقدام کنید.

 15. سیامک

  سلام مجدد
  گروه یا کانالی هست برای پشتیبانی یا فقط از همین طریق هست ؟

  1. سلام و عرض ادب. وققتون بخیر و شادی
   در تلگرام modir24@ هم هست.

   1. مصطفی

    باسلام،بنده تتر در حساب فیوچرز استانداردم دارم،وکپی تریدینگ هم کردم،ولی فقط یک روز پوزیشن تریدینگ ها برای باز شد.

    1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
     ‬‎
     برای اسپرد واقعی، لطفاً به اسپرد نمایش داده شده در صفحه معاملات مراجعه کنید.
     1نرخ کارمزد معاملات: 0.075٪ (نرخ کارمزد فعلی تا 0.045٪ تخفیف داده شده است)؛
     نرخ کارمزد کپی ترید: 0.075٪ (نرخ کارمزد کپی ترید فعلی تا 0.0375٪ تخفیف داده شده است.

 16. سیامک

  سلام
  چگونه در اپ برای کپی تریدیپگ جفت ارز ها میتوان فعالیت کرد ؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   برای شروع کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس وارد share trading accounts شده و spot grid را انتخاب کنید. سپس با انتخاب گرید، جفت ارزهای معاملاتی معامله گر را می‌بینید. ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی کپی تریدینگ کلیک کنید. در وهله بعد باید میزان سرمایه دلخواه را برای سرمایه گذاری تعیین کنید.

 17. سامان

  آیا میزان درصد که نشان میدهد واقعی است؟
  اگر تریدر معامله بزند بر چه حسبی برای من کوپی میخورد؟
  اگر معامله گر بخواهد ۲۰ پوزیشن پشت هم باز کند چطور؟

 18. فایزه

  سلام وقت بخیر ، ببخشین من معاملات یک معامله گر رو کپی کردم چند تا معامله شورت باز کرده الان چند روزه همون حالت مونده ، خودم باید معامله رو ببندم یا باید صبر کنم خودش ببنده ؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   با بستن معامله توسط خود آن فرد، معامله شما نیز بسته میشه

 19. علی

  سلام وقتتون بخیر
  سوال من این هستش که وقتی کپی تریدر رو فعال کردم و معامله یک تریدر رو کپی کردم،وقتی تریدر معامله رو با سود بست،سود این معامله برای من به کجا واریز میشه؟
  ممنونم از پاسخگوییتون

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   به موجودی قسمت کپی ترید

   1. .

    1. پیمان آقایی

     یک پرسش دارم.
     من دو سه تریدر را کپی کردم و با ۵ دلار استارت زدم و تا ۱۹ دلار رشد کرد..
     اما امروز پس از آپدیت اپ دیدم تنها ۵ دلاری را که به حساب اصلی خودم انتقال داده بودم موجود است و بقیه حسابها صفر است. دلیل چیست؟
     البته یک پیام هم داشتم که گویا ۱۰۰% لیکوئید شده. آیا به این ربط دارد یا..

     1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
      اگر لیکوییدی شما کراس باشه و ایزوله نبوده باشید، تمام حساب شما را درگیر کرده

     2. داود قلعه

      سلام واقعا عالی هستین.سوالم اینه که ماندن سرمایه ام توی bingx برای من با وجود معامله در این صرافی هزینه ای دارد یا نه؟ ممنون که جوابگو هستین.

     3. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
      ممنون از شما همراه گرامی

      خیر، ماندن سرمایه شما در هیچ صرافی یا بروکری، هیچ هزینه ای ندارد اما بهتره اینکار را انجام ندهید.
      چرا که اگر صرافی ها یهویی ببندند، کل سرمایه شما از دست میره.

 20. علیرضا

  سلام وقتتون بخیر
  سوال من این هستش که وقتی کپی تریدر رو فعال کردم و معامله یک تریدر رو کپی کردم،وقتی تریدر معامله رو با سود بست،سود این معامله برای من به کجا واریز میشه؟
  ممنونم از پاسخگوییتون

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   به قسمت موجودی قسمت کپی ترید سرمایه تون واریز میشه.

 21. امیر

  میشه توضیح بدید open price difference در leverage کپی ترید، کاربردش چی هست؟
  ممنون

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی.
   تنظیمات کپی ترید استاندارد

   Principal Type
   در اینجا شما نوع ارز ، USDT یا vst (پول مجازی صرافی) را برای کپی ترید انتخاب میکنید.

   Principal (USDT,VST)
   در اینجا شما مقدار سرمایه ای که میخواهید برای هر پوزیشن تریدر اختصاص دهید را مشخص میکنید.(تعیین بیشتر 3% از سرمایه ریسک بالایی را به همراه خواهد داشت)
   برای مثال: شما این مقدار را 5$ تعیین کرده آید.

   Std. Futures Account (Avail.)
   در اینجا موجودی در دسترس کیف پول خود را مشاهده میکنید.

   Subsidy Voucher
   کوپن یارانه کپی ترید ضرر ناشی از معاملات کپی ترید را جبران میکند؛ هر یارانه کپی ترید یک بار قابل استفاده است.
   • TP/SL

   TP Ratio
   در اینجا شما می توانید برای هر پوزیشن تریدر حد ضرر قرار دهید و زمانیکه ضرر هر پوزیشن به این مقدار برسد پوزیشن به صورت خودکار بسته خواهد شد.
   SL Ratio
   در اینجا شما می توانید برای هر پوزیشن تریدر حد ضرر قرار دهید و زمانیکه ضرر هر پوزیشن به این مقدار برسد پوزیشن به صورت خودکار بسته خواهد شد.

   • Advanced Settings

   Daily Copy Trading Amount
   در اینجا می توانید تعیین کنید که چه مقدار از موجودی حساب شما به صورت روزانه برای معاملات این تریدر اختصاص یابد.
   برای مثال: اگر شما این گزینه را 20$ تعیین کرده باشید از آنجایی که مقدار هر پوزیشن 5$ است تریدر زمانی که چهار معامله باز کند و در نتیجه‌ 20$ از کیف پول شما را درگیر معاملات کند تا پایان روز مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود.

   Max. Open Position Principal
   در اینجا شما حداکثر مقدار از موجودی حساب خودتان را که می خواهید درگیر معاملات باشد را انتخاب می کنید و زمانی که حجم معاملات به این مقدار برسد تریدر تا زمانی که تعدادی از معاملات را نبندد مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود.
   برای مثال: اگر این گزینه را 30$ تعیین کرده باشید از آنجایی که مقدار هر پوزیشن 5$ است زمانی که تریدر 6 معامله باز کند که در نتیجه 30$ از موجودی حساب شما را درگیر معامله کرده است دیگر مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود تا زمانی که یک یا چند معامله را ببندد و بتواند به جای آنها معامله های جدیدی باز کند.

   Trading Pair
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا جفت‌‌ارزهایی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند.

   Leverage
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا اهرمی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند. ویژگی “سفارشی‌سازی اهرم” فقط در کپی‌ترید فیوچرز استاندارد پشتیبانی می‌شود.

   *بخش TP/SL و Advance Setting را میتوانید خالی بگذارید.
   تنظیمات کپی ترید حرفه ای (بایننس و پرپچوال)

   Copy Trading Funds
   در اینجا شما مقدار سرمایه ای که می خواهید برای ترید کردن تریدر اختصاص دهید را مشخص می کنید
   عددی که شما تعیین میکنید برای هر معامله نیست بلکه کل مقداری است که در اختیار تریدر قرار میدهید و او خودش تصمیم می گیرد چه درصدی را درگیر معاملات کند.

   Copy immediately after following
   زمانی که این گزینه فعال باشد به محض اینکه شما کپی ترید را فعال کنید معاملات باز تریدر برای شما هم باز خواهد شد بدون توجه به در سود یا در ضرر بودن معاملات.

   • TP/SL

   Take profit
   زمانی که (مقدار سرمایه اختصاص داده شده + سود شما) به این مقدار برسد کپی ترید به صورت خودکار متوقف خواهد شد
   Stop loss
   زمانی که (مقدار سرمایه اختصاص داده شده – ضرر شما) به این مقدار برسد کپی ترید به صورت خودکار متوقف خواهد شد.

   توجه کنید که بعد از کپی کردن تریدر بایننس پول از حساب شما کسر خواهد شد. و بعد از توقف کپی ترید پول شما با سود و ضرر حاصل برگشت داده میشود.

   Trading Pair
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا جفت‌‌ارزهایی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند.

 22. پدرام

  سلام وقت بخیر ببخشبد اطلاعات من خیلی کمه،بر فرض کسانی رو میبینم ک سود یکماهه اشون بالغ بر ده هزار درصده،اگه من ۵۰۰۰ دلار بزارم سر یکماه میشه پونصد هزار دلار اگر نرخ سود تریدر رو همون ده هزار بمونه و پایین تر نیاد؟اصلا از ده هزار برسه دو هزار درصد من با ۵۰۰۰ تا صدهزار دلار سود میکنم؟ممنون

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   سود معاملاتی شما
   در روش محاسبه‌ی درصد سود (Percentage Profit) میزان سود و زیان، بر اساس درصدی از هزینه‌ی اولیه یا قیمت خرید به دست می‌آید. برای مثال، فرض کنید که یک واحد لایت کوین (LTC) را به قیمت 300 دلار بخرید. سپس این یک واحد را به قیمت 390 دلار بفروشید. برای محاسبه‌ی درصد سود، باید 390 را تقسیم بر 300 کرده و جواب را ضربدر 100 کنید.

 23. Majid

  سلام روز بخیر ثبت نام از ایران امکان نداره؟اخطار محدودیت میده

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   بله وجود داره. به خاطر سرعت ضعیف نت ایران هست وگرنه مشکلی نیست.
   از دامنه بینگ ایکس دات پرو هم بدون فیلترشکن استفاده کن.

 24. امیر

  سلام برای اینکه تبدیل به تریدر ترند هفتگی بشیم چه مقادیری مد نظر هست؟
  اطلاعاتی اگر دارید بدید ممنون میشم

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   مقدار حجم معاملاتی و تعداد موارد معاملاتی سودده و برآیند بازدهی شما نسبت به دیگر تریدرها بیشتر باشه. همچنین تعداد فالورها و کپی ترید های شما هم باید افزایشی باشه.

 25. سینا

  سلام وقت بخیر
  بنده می‌خواستم از کپی ترید یک شخص استفاده کنم
  که ایشون از پرپچوال فیوچرز استفاده میکنن
  بنده برای دپوزیت باید
  استاندارد فیوچرز اکانت رو انتخاب کنم یا
  پرپچوال فیوچرز اکانت ؟
  ممنون از وقتی که میذارین 🙏🌷

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   برای دپوزیت شما اکانت سرمایه تون را انتخاب هم کنید کافیه. بعد با ترانسفر به اکانت های دیگه تون بدون کارمزد انتقال می دهید.
   ممنون از همراهی شما بزرگوار

  2. H

   سلام .
   چطوری با صرافی بینگ ایکس بونس خود برنامه رو رایگان بگیریم؟
   با احراز هویت هم میشه بونس این صرافی رو رایگان بگیریم؟

   1. انواع جوایز در BingX 🎁

    • بونس (یا بونوس) چیست؟
    بونس فیوچرز استاندارد فیوچرز به کاربران امکان می دهد معاملات فیوچرز را در بازار واقعی بدون ریسک امتحان کنند. سود حاصل از بونس را می توان برداشت کرد در حالی که ضرر و زیان های بونس بر عهده پلتفرم است.

    • قوانین استفاده از بونس چیست؟
    1. همه بونس ها دارای تاریخ انقضا هستند. لطفا قبل از منقضی شدن از بونس خود استفاده کنید.
    2. برای استفاده از برخی بونس ها لازم است کاربران حداقل حجم معاملاتی تجمعی مشخصی رسیده باشند.
    3. هنگامی که از بونس برای ثبت سفارش استفاده می کنید، لطفاً به محدودیت های مربوط به “”حداکثر اهرم”” توجه کنید. در صورت عبور از این محدودیت ها، امکان استفاده از بونس وجود نخواهد داشت.
    4. هر بونس فقط یک بار قابل استفاده است و پوزیشن به طور خودکار پس از 24 ساعت بسته می شود.

    • سرمایه اعتباری چیست؟
    سرمایه اعتباری به عنوان دارایی های قابل معامله در بینگ اکس صادر می شود و می تواند با دارایی های خود کاربر به عنوان مارجین فیوچرز یا برای جبران زیان ها و کارمزدهای معاملاتی استفاده شود. هنگامی که برای جبران هزینه ها استفاده می شود، سرمایه اعتباری قبل از دارایی های خود کاربر کسر می شود. سرمایه اعتباری قابل برداشت نیست. با این حال، کاربران می توانند سود حاصل از استفاده از سرمایه اعتباری را برداشت کنند. “اطلاعات بیشتر”

    • کوپن تخفیف در کارمزد (Rebate Voucher) چیست؟
    کوپن های تخفیف برای تخفیف در کارمزد معاملاتی اعمال می شود. کاربران می توانند از تخفیفات کارمزد معامله با کوپن تخفیف بهره‌مند شوند. تخفیف پس از انجام معاملات و در پایان روز واریز می شود. “اطلاعات بیشتر”

    • کوپن یارانه کپی ترید (Subsidy Voucher) چیست؟
    کوپن یارانه یا کمک هزینه کپی ترید نوعی بیمه است که در معاملات کپی ترید استفاده می شود. با کوپن یارانه، در زمان تسویه برای کاربرانی که در معاملات کپی ترید زیان دیده اند، مبلغ مربوط را جبران میکنند. حداکثر یارانه به ارزش کوپن یارانه بستگی دارد.

    • چگونه از هدایا بینگ اکس استفاده کنیم؟
    برنامه: آواتار->جوایز من->استفاده
    وب: آواتار->جوایز من->استفاده

 26. علی

  سلام وقتتون بخیر،چجوری میتونم کپی کردن اکانت های استاندارد فیوچرز رو متوقف کنم؟گزینه استوپ کپی نداره برام،تو اکانت های پرپرال فیوچرز گزینش هست

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   اول نباید کپی کننده را حذف کنید، اگر اینکار را کردید، باید بروید از لیست، مجدد کپی کنید طرف را و بعد توقف کپی را بزنید و معاملات را ببندید.

 27. نادر

  وقت بخیر ممنونم از وقتی که قرار میدید
  در قسمت کپی ترید پریچوال بالای صفحه دو گزینه هست یکی : نسبت پوزیشن و یکی هر سفارش
  که مبلغ سرمایه حداقل نسبت پریچوال ده دلار هست و آن یکی پنج دلار
  کدام یکی را باید انتخاب کرد مناسب تر باشه

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   بستگی به خودتون داره. اگر می خواهید با حجم کم وارد معامله شوید 5 دلار
   و اگر با حجم بیشتری برای هر معامله وارد شوید 10 دلار

 28. محمد کیانی

  دوستان یه سوال
  میشه اهرم روی کپی تریدینگ تغیر داد مثلا شخصی که میخوام ازش کپی کنم اهرم 2x معامله میکنه امکان تغیر اهرم روی معاملات وجود داره ؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و نیکی
   خیر نمیشه. چون هر کاری که ایشون انجام بده برای شما کپی میشه.

 29. امیر

  سلام. کپی ترید انجام دادم و برای هر خرید پنج دلار قرار دادم و مانده حساب هم دارم ولی پوزیشن های باز و بسته فردی که ازش کپی کردم را که میبینم متوجه میشم که معاملات دیگری هم انجام داده ولی برای من نخریده چطور مشکل رو رفع کنم. با گوشی دارم استفاده میکنم ممنون

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   به خاطر این است که فردی که ازش کپی میکنید، مبالغ بیشتری از شما وارد معامله میکنه، برای همین برای شما کپی نمیشه، لطفا تنظیمات فردی که ازش کپی می کنید را چک کنید.

 30. رضا

  سلام
  حساب من به حالت (معالمه گری) تبدیل شده
  حالا میخام به حالت قبل برگرده
  چکار کنم؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   در تنظیمات کپی ترید، کپی از معاملات را قطع کنید.

 31. حسین

  با سلام من وفتی معاملات یه تریدر رو کپی میکنم ایا از سود پول من به تریدر هم تعلق میگیره با نه ؟
  ممنون

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   بله تعلق می گیره.
   میزان سود تعلق گرفته به تریدری که از آن کپی می کنید، بین 8 تا 15 درصد از سود خالص می باشد که بسته به نظر هر تریدر متفاوت می باشد و شخص کپی کننده، این امر را تعیین نمی‌کنند، بلکه تریدر ها برای حساب های کپی ترید، درصد مشخص می نمایند. اصولا 10درصد را قرار میدهند.

 32. امین

  سلام و وقت بخیر
  خدمتتان دو سوال داشتم:

  سوال 1- من 100 تتر در حساب فیوچرز استاندارد و 100 تتر در پرپچوال گذاشتم. و هر 4 تریدر رو کپی ترید با مبالغ مساوی 100 مارجین کپی زدم.
  ( 2 تریدر که حساب فیوچرز استاندارد دارند و 2 تریدر که حساب پرپچوال دارند)
  نکته اینجاست که هر 4 تاشون در حساب VST من هر کدام با 100 مارجین هستند و دارن معامله میزنند، ولی در حساب USDT کپیشون کردم، معامله ای صورت نمیشه.
  سوال: الف- چرا وقتی یک معامله گر را با مارجین 100 کپی زدم، از حساب فیوچرز من 100 مارجین کسر نشد و من دوباره تونستم تریدر دوم رو هم چه در استاندارد چه در پرپچوال با همان مارجین 100 ، کپی ترید بزنم و حتی معامله گران بیشتر؟

  من گیج شدم، لطفا کارایی قسمت کپی ترید رو در این حالت بیشتر برایم باز کنید.
  …………………………………………………………………………………………………………………………..
  سوال 2- وقتی تریدری که با مارجین 100 کپیش کردم، چند معامله رو همزمان باز کنه، سرمایه من به چه صورت در معاملات مختلف قرار میگیره؟
  با دو فرض توضیح بفرمایید:
  الف- تریدر با مارجین 1000 وارد معامله شده باشه
  ب- تریدر با مارجین 100 وارد معامله شده باشه

  ممنون و سپاسگزارم

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی

   برای جواب سوال اول پیشنهاد میشه لطفا محتوای کامل کپی کننده معاملات که در کانال تلگرام ما به آدرسbingxfarsi2023@ هست را مشاهده بفرمایید.(شامل معرفی انواع کپی ترید،آموزش نحوه کپی ترید، حالت خصوصی در کپی ترید، تنظیمات کپی ترید بر اساس هر سفارش، تنظیمات کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن و نکاتی که در کپی ترید باید رعایت شوند)
   اینجا هم ارسالشون میکنم که مطالعه بفرمایید:

   معرفی انواع کپی ترید فیوچرز در BingX

   کپی‌ترید یک ویژگی در معاملات رمزارز است که به سرمایه‌گذاران معمولی (کپی‌کنندگان) اجازه می‌دهد تا سیگنال‌های معاملاتی معامله‌گران نخبه را که بازده بالایی دارند تنها با یک کلیک کپی کنند و با الگوی معاملاتی معامله‌گر هماهنگ شوند.
   صرافی BingX به عنوان اولین و بزرگترین پلتفرم فعال در حوزه Social Trading Network در عرصه کریپتو شناخته میشود که این قابلیت را به کاربران در سه مارکت 1. استاندارد فیوچرز 2.پرپچوال فیوچرز 3. بایننس و در سه نوع زیر در اختیار کاربران قرار میدهد.

   1. کپی ترید بر اساس هر سفارش
   حالت “کپی بر اساس هر سفارش” در کپی‌ترید فیوچرز پرپچوال، کپی‌کنندگان را قادر می‌سازد تا سیگنال‌های معاملاتی یک معامله‌گر را بر اساس هر سفارش مجزا در هر دو حالت مارجین کراس و مارجین ایزوله کپی کنند.
   این حالت استفاده از سرمایه بالاتری را ممکن می‌سازد و به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا عملیات بیشتری را روی سفارش‌های کپی شده انجام دهند، مانند بستن جزئی پوزیشن ، معکوس، حد سود/حد ضرر و غیره که برای کپی کنندگان انعطاف‌پذیرتر هستند.

   2.کپی بر اساس مارجین ثابت
   در این نوع کپی ترید مشابه کپی ترید بر اساس هر سفارش، کپی‌کنندگان را قادر می‌سازد تا سیگنال‌های معاملاتی یک تریدر را کپی کنند، با این تفاوت که در این نوع معاملات فقط در حالت مارجین ایزوله کپی میشوند.

   3. کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن
   کپی‌ترید بر اساس نسبت پوزیشن در هر دو مارکت فیوچرز پرپچوال و کپی‌ترید فیوچرز بایننس پشتیبانی میشود که هر دو به کاربران اجازه می‌دهند معامله‌گران را بر اساس نسبت پوزیشن کپی کنند.
   “کپی براساس نسبت پوزیشن” بدین معناست که هر زمان که یک کپی‌کننده از یک معامله‌گر کپی می‌کند، نسبت مارجین سفارش و سرمایه کپی‌ترید کپی‌کننده با نسبت پوزیشن معامله‌گر یکسان خواهد بود.(ریسک پوزیشن‌ آنان به طور نزدیکی، با ریسک پوزیشن معامله‌گر همسو است)
   تنظیمات کپی ترید بر اساس هر سفارش

   Margin Type
   در اینجا شما نوع ارز ، USDT یا VST (پول مجازی صرافی) را برای کپی ترید انتخاب میکنید.

   Margin
   در اینجا شما مقدار سرمایه ای که میخواهید برای هر پوزیشن تریدر اختصاص دهید را مشخص میکنید.(تعیین بیشتر 3% از سرمایه ریسک بالایی را به همراه خواهد داشت)
   برای مثال: شما این مقدار را 5$ تعیین کرده آید.

   Std. Futures Account (Avail.)
   در اینجا موجودی در دسترس کیف پول خود را مشاهده میکنید.

   Subsidy Voucher
   کوپن یارانه کپی ترید ضرر ناشی از معاملات کپی ترید را جبران میکند؛ هر یارانه کپی ترید یک بار قابل استفاده است.
   • TP/SL

   TP Ratio
   در اینجا شما می توانید برای هر پوزیشن تریدر حد ضرر قرار دهید و زمانیکه ضرر هر پوزیشن به این مقدار برسد پوزیشن به صورت خودکار بسته خواهد شد.
   SL Ratio
   در اینجا شما می توانید برای هر پوزیشن تریدر حد ضرر قرار دهید و زمانیکه ضرر هر پوزیشن به این مقدار برسد پوزیشن به صورت خودکار بسته خواهد شد.

   • Advanced Settings

   Daily Copy Trading Amount
   در اینجا می توانید تعیین کنید که چه مقدار از موجودی حساب شما به صورت روزانه برای معاملات این تریدر اختصاص یابد.
   برای مثال: اگر شما این گزینه را 20$ تعیین کرده باشید از آنجایی که مقدار هر پوزیشن 5$ است تریدر زمانی که چهار معامله باز کند و در نتیجه‌ 20$ از کیف پول شما را درگیر معاملات کند تا پایان روز مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود.

   Max. Open Position Principal
   در اینجا شما حداکثر مقدار از موجودی حساب خودتان را که می خواهید درگیر معاملات باشد را انتخاب می کنید و زمانی که حجم معاملات به این مقدار برسد تریدر تا زمانی که تعدادی از معاملات را نبندد مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود.
   برای مثال: اگر این گزینه را 30$ تعیین کرده باشید از آنجایی که مقدار هر پوزیشن 5$ است زمانی که تریدر 6 معامله باز کند که در نتیجه 30$ از موجودی حساب شما را درگیر معامله کرده است دیگر مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود تا زمانی که یک یا چند معامله را ببندد و بتواند به جای آنها معامله های جدیدی باز کند.

   Trading Pair
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا جفت‌‌ارزهایی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند.

   Leverage
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا اهرمی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند. ویژگی “سفارشی‌سازی اهرم” فقط در کپی‌ترید فیوچرز استاندارد پشتیبانی می‌شود.

   *بخش TP/SL و Advance Setting را میتوانید خالی بگذارید.

   تنظیمات کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن

   Copy Trading Funds
   در اینجا شما مقدار سرمایه ای که می خواهید برای ترید کردن تریدر اختصاص دهید را مشخص می کنید
   عددی که شما تعیین میکنید برای هر معامله نیست بلکه کل مقداری است که در اختیار تریدر قرار میدهید و او خودش تصمیم می گیرد چه درصدی را درگیر معاملات کند.

   Subsidy Voucher
   کوپن یارانه کپی ترید ضرر ناشی از معاملات کپی ترید را جبران میکند؛ هر یارانه کپی ترید یک بار قابل استفاده است
   Copy immediately after following
   زمانی که این گزینه فعال باشد به محض اینکه شما کپی ترید را فعال کنید معاملات باز تریدر برای شما هم باز خواهد شد بدون توجه به در سود یا در ضرر بودن معاملات.

   • TP/SL

   Take profit
   زمانی که (مقدار سرمایه اختصاص داده شده + سود شما) به این مقدار برسد کپی ترید به صورت خودکار متوقف خواهد شد
   Stop loss
   زمانی که (مقدار سرمایه اختصاص داده شده – ضرر شما) به این مقدار برسد کپی ترید به صورت خودکار متوقف خواهد شد.

   توجه کنید که بعد از کپی کردن تریدر بایننس پول از حساب شما کسر خواهد شد. و بعد از توقف کپی ترید پول شما با سود و ضرر حاصل برگشت داده میشود.

   Trading Pair
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا جفت‌‌ارزهایی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند.

   نکاتی که در کپی ترید باید رعایت شوند.

   در کپی ترید بهتر است نکاتی را مد نظر قرار دهید تا خدای ناکرده دچار ضرر نشوید نکات گفته شده حالت کلی دارد و صرفاً نظر شخصی می باشد ، این موارد ممکن است برای همه تریدرها صدق نکند.(همیشه موارد استثنا وجود دارد)

   • نوع کپی ترید: صرافی BingX دارای دو نوع حساب کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن و کپی ترید براساس هر سفارش است.
   – در کپی ترید براساس هر سفارش مبلغی که کاربر مشخص میکند برای هر پوزیشن است و کاربر به معاملات دسترسی دارد و میتواند برای معاملات TP/SL تعیین کند و… که در نتیجه مدیریت سرمایه به عهده خود کاربر است؛ در این نوع تریدر محدودیت هایی در لورج نوع معاملات(فقط ایزوله) و… دارد.
   – در کپی ترید ر اساس نسبت پوزیشن مبلغی که کاربر تعیین میکند بصورت کلی هست و تریدر با هر درصدی از سرمایه خود وارد پوزیشن شود برای کاربر هم به همان نسبت وارد خواهد شد، که در این نوع کپی ترید هیچگونه دسترسی به پوزیشن ها ندارد و مدیریت سرمایه کاملا به عهده خود تریدر است؛ در کپی ترید حرفه ای تریدر قادر به باز کردن پوزیشن های با لورج های بالا و قابلیت میانگین کم کردن و … است.

   • حد ضرر: اولین و مهم ترین نکته ای که در کپی ترید باید رعایت شود حد ضرر است که در بخش Advance Setting در دسترس هست.
   – در کپی ترید براساس هر سفارش حد ضرر شما روی هر پوزیشن تریدر اعمال میشود، و همیشه حتما حد ضرر را تعیین کنید که به درصد است و بهتر است بر حسب سود دهی تریدر تعیین شود.(برای مثال برای تریدری که درصد سود های پایین دارد بهتر است که درصد حد ضرری پایین قرار دهید و بلعکس)
   – در کپی ترید اساس نسبت پوزیشن حد ضرر شما روی کل سرمایه اعمال میشود و برای هر پوزیشن و به درصد نیست و حتما این حد ضرر رعایت شود. (بدین شکل که اگر 100$ برای تریدر قرار داده اید اگر این کادر را 70$ قرار دهید وقتی که تریدر روی کل سرمایه شما 30$ ضرر کند کل کپی ترید متوقف خواهد شد.)
   البته نکته بسیار مهمی که در انتخاب تریدر باید در نظر گرفته شود حد ضرر گذاشتن خود تریدر است که بسیاری از تریدر های که حد ضرر را رعایت نمیکنند در نهایت متحمل ضرر های سنگین میشوند، در تاریخچه معاملات تریدر و در مدت زمان تست تریدر این مورد مشخص خواهد شد.

   • مارجین هر پوزیشن: در کپی ترید براساس هر سفارش کاربر مقدار هر پوزیشن را تعیین میکند در حالت منطقی این عدد باید کمتر از 5% از سرمایه شما باشد، توجه کنید که ممکن است تریدر در روز چندین پوزیشن باز کند و به خاطر پر ریسک بودن این بازار شرایط باید به شکلی باشد که روزانه فقط قسمتی محدودی از سرمایه شما درگیر پوزیشن ها باشد تا در حرکات شارپ بازار دچار ضرر های سنگین نشوید.
   البته اگر چندین تریدر را کپی کرده اید بهتر است درصد های پایین تری را قرار دهید.(البته این مورد بر حسب استراتژی تریدر میتواند متفاوت باشد یعنی برای تریدر های با تعداد پوزیشن های بالا، درصد کمتر و… )

   • مقدار دارایی درگیر معاملات: در کپی ترید براساس هر سفارش کاربر قادر به تعیین محدودیت هایی در تعداد پوزیشن های که تریدر در روز میتواند باز کند و تعداد پوزیشن های همزمان باز تریدر قرار دهد؛ که بر حسب استراتژی تریدر که بهتر است فقط یکی از این موارد را پر کنید ولی اگر تریدر مدیریت سرمایه دارد و تعداد مشخص و معقولی در روز پوزیشن باز میکند نیازی به پر کردن این دو کادر نیست.

   • تست تریدر: در کپی ترید استاندارد قابلیت کپی کردن تریدر با پول مجازی VST وجود دارد و بهتر است هر تریدر را حداقل یک یا دو هفته با این پول تحت نظر داشته باشید و بعد اقدام به کپی با Usdt کنید و حتما محدودیت های که در پول واقعی برای تریدر قرار میدهید را در اینجا رعایت کنید.(حداقل مقدار برای کپی ترید با Vst برابر 100 و با Usdt برابر 2$ هست.)

   • دارایی و تعداد فالور: معمولا تریدر های دارای سرمایه ای بیشتر ارزش بیشتری هم برای دارای خود قائل هستند و برای کپی ترید میتوانند گزینه بهتری باشند و همچنین تریدر هایی که تعداد کپی کننده بیشتری دارند نشان دهنده این است که در کپی ترید توانسته اند موفق تر باشند و میتوانند انتخاب بهتری باشند.(توجه کنید صرف اینکه تریدر دارای این دو معیار باشد بدین معنی نیست که تریدر میتواند گزینه بسیار خوب و بدون ضرر باشد.)

   • مارجین تریدر: معمولا تریدر های که با مارجین های بیشتر و سنگین تری وارد پوزیشن ها می شوند دارای مدیریت بهتر و سود های معقول تر هستند و میتوانند انتخاب مناسب تری باشند، برخی از تریدر ها حتی با اینکه دارایی زیاد دارند با مقدار های خیلی کم و حتی با حداقل مقدار وارد هر پوزیشن میشوند که این تریدر ها برای کپی کردن معمولا انتخاب مناسبی نیستند.

   • مدت زمان ساخته شدن حساب: در پروفایل تریدر ها مدت زمان ساخته شدن این حساب نوشته شده است، معمولا تریدر های که مدت زمان های بالاتری دارند به این دلیل که مدت زمان بیشتری توانسته اند در این بازار و در لیست تریدر ها باقی بمانند و همچنین تاریخچه بلند مدت برای برسی در دارند برای انتخاب میتوانند مناسب تر باشند.

   • ریسک پذیری: در پروفایل تریدر عددی برای ریسک پذیری وجود دارد که از 1 تا 9 درجه بندی شده اند و معمولا تریدر هایی که ریسک پذیری پایین تری (کمتر از 5) دارند انتخاب مناسب تر و معقول تری هستند، در انتخاب ترید ها هر چه ریسک پذیری بالا میرود بهتر است مارجینی که برای هر پوزیشن تعیین میکنید کمتر و تریدر با حساسیت و محدودیت های بیشتری انتخاب شوند.

   • ربات ها: در بین تریدر ها حساب های هستند که در واقع ربات های هستند که توسط کاربری به این حساب متصل شده اند، این ربات ها در برخی موارد میتوانند برایند خوبی داشته باشند و از تعداد پوزیشن هایی که در مدت زمان چند ثانیه باز میکند و یا مارجینی که وارد هر پوزیشن باز میکنند و یا … قابل تشخیص هستند و بهتر است این ربات ها با محدودیت های در پوزیشن ها و حساسیت بالا انتخاب شوند.

   برای جواب سوال دوم: همه چیز بستگی داره به معامله گر کپی دهنده. میتونه با 100 دلار پوزیشن را باز کنه یا درصدی از اون را.

 33. علی

  چرا بعد از بسته شدن معامله مقداری تتر می‌ماند وسود و زیان محاسبه می‌شود تا اینکه دستی بسته شود

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   احتمالا پوزیشن را کامل نمی بندید یا تا زمان تکمیل شدن پوزیشن صبر نمی کنید. می توانید در حالت مارکت market اینکار را انجام دهید و اگه بازم مشکلی داشت اطلاع بدید تا پیگیری کنیم.

 34. حسین

  سلام وقت بخیر .
  اگه بدون ip ثابت وارد برنامه بشیم و ترید کنیم ، بعدا برای برداشت به مشکل برنمیخوریم ،
  و اینکه اگه فقط برنامه رو فقط برای حساب دمو نصب کرده باشیم و با چنتا ip وارد برنامه شده باشیم، بعدا برای استفاده از برنامه و ترید کردن با یه حساب ویگه وارد بشیم حسابمون مسدود نمیشه؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   خیر به مشکل نمی خورید مگر اینکه در آن واحد، آیپی شما دوتا کشور متفاوت بخورد. مثلا همین الان کشور فرانسه و یه دقیقه بعد آلمان. چون سیستم فکر می کند که حساب کاربری شما هک شده.

 35. ابل

  سلام
  چگونه میتوان تریدر بودن در کپی ترید را کنسل کرد؟ (منظورم متوقف کردن کپی از دیگران نیست) میخواهم دیگر تریدر نباشم ودیگران از من کپی نکنند

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   کافیه در قسمت معاملات کپی دهنده، توقف کپی را بزنید.

 36. امیرحسین

  ایا میتوان به کمی ترید کسی که وصل شدیم از حساب ما برداست کنه زمانی که دلش بخواد؟
  اجازه برداشت از حساب ما دارن؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   به هیچ عنوان هیچ فردی حق برداشت از حساب شما را نداره. اما کپی تریدرها وقتی شما از آنها کپی می کنید از تریدهای شما، درصد برمیدارند که بین 5 تا 10 درصد متفاوته.

 37. جواد

  سلام ببخشید برای کپی ترید دو گزینه داره یکی مارجین ثابت و دیگری position ratio این چه فرقی میکنه ممنون میشم توضیح کاملی مختصری بدید

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   لطفا مقاله هر آنچه از صرافی بینگ ایکس که نمی دانید؟! را که طی چند روز دیگر در سایت بارگزاری می شود مطالعه کنید. تمام مواردی که نیاز هست را به طور کامل توضیح دادیم.

 38. Negin Taheri

  چرا توی صرافی میزنم معاملات همتا به همتا میزنه برای حساب فرعی غیر فعال است به حساب اصلی بروید
  در حالی که من توی حساب اصلی هستم اصلا حساب فرعی ندارم فقط یک ایمیل و رمز زدم و وارد صرافی شدم

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   لطفا مقاله p2p را مطالعه بفرمایید.

  2. Ali

   سلام وقتتون بخیر
   بنده سوالم اینه چرا در کپی ترید پزیشنی ک تریدر باز میکنه و مثلا 10 درصد سود میده سودش برای منی ک کپی کردم خیلی کم تر از 10 درصد و چیزی حدود 1 درصد محاسبه میشه

   1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
    چون خود تریدری که ازش کپی می کنید، مقداری از این سود برای خودش هست. مقداری هم کارمزد کسر میشه.

 39. رضا

  من قبلا خودم رو به عنوان تریدر ثبت کردم
  الان می‌خوام کپی کنم میگه شما تریدر هستید و امکان کپی وجود نداره باید چیکار کنم ؟!

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و نیکی
   لطفا مجددا درخواستتون رو ثبت کنید.
   https://bingx.pro/en-us/CopyTrading/apply/?from=1
   چنانچه بازم این مشکل پیش اومد اطلاع بدید راهنمایی کنم.

 40. حسین

  سلام وقت بخیر یه سؤال داشتم برای کپی کردن کدوم سبک معاملات بهتره و سودش بیشتره استاندارد یا پرچوال کدومو توصیه میکنید برا تازه وارد؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   باید ببینید کدوم به روحیات و دانش شما نزدیکتره.
   معرفی انواع کپی ترید فیوچرز در BingX

   کپی‌ترید یک ویژگی در معاملات رمزارز است که به سرمایه‌گذاران معمولی (کپی‌کنندگان) اجازه می‌دهد تا سیگنال‌های معاملاتی معامله‌گران نخبه را که بازده بالایی دارند تنها با یک کلیک کپی کنند و با الگوی معاملاتی معامله‌گر هماهنگ شوند.
   صرافی BingX به عنوان اولین و بزرگترین پلتفرم فعال در حوزه Social Trading Network در عرصه کریپتو شناخته میشود که این قابلیت را به کاربران در سه مارکت 1. استاندارد فیوچرز 2.پرپچوال فیوچرز 3. بایننس و در سه نوع زیر در اختیار کاربران قرار میدهد.

   1. کپی ترید بر اساس هر سفارش
   حالت “کپی بر اساس هر سفارش” در کپی‌ترید فیوچرز پرپچوال، کپی‌کنندگان را قادر می‌سازد تا سیگنال‌های معاملاتی یک معامله‌گر را بر اساس هر سفارش مجزا در هر دو حالت مارجین کراس و مارجین ایزوله کپی کنند.
   این حالت استفاده از سرمایه بالاتری را ممکن می‌سازد و به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا عملیات بیشتری را روی سفارش‌های کپی شده انجام دهند، مانند بستن جزئی پوزیشن ، معکوس، حد سود/حد ضرر و غیره که برای کپی کنندگان انعطاف‌پذیرتر هستند.

   2.کپی بر اساس مارجین ثابت
   در این نوع کپی ترید مشابه کپی ترید بر اساس هر سفارش، کپی‌کنندگان را قادر می‌سازد تا سیگنال‌های معاملاتی یک تریدر را کپی کنند، با این تفاوت که در این نوع معاملات فقط در حالت مارجین ایزوله کپی میشوند.

   3. کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن
   کپی‌ترید بر اساس نسبت پوزیشن در هر دو مارکت فیوچرز پرپچوال و کپی‌ترید فیوچرز بایننس پشتیبانی میشود که هر دو به کاربران اجازه می‌دهند معامله‌گران را بر اساس نسبت پوزیشن کپی کنند.
   “کپی براساس نسبت پوزیشن” بدین معناست که هر زمان که یک کپی‌کننده از یک معامله‌گر کپی می‌کند، نسبت مارجین سفارش و سرمایه کپی‌ترید کپی‌کننده با نسبت پوزیشن معامله‌گر یکسان خواهد بود.(ریسک پوزیشن‌ آنان به طور نزدیکی، با ریسک پوزیشن معامله‌گر همسو است)

 41. علی

  سلام وقت بخیر
  اگر بخوام که یک معامله رو فول مارجین کپی کنم باید چه تنظیماتی رو انجام بدم؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و نیکی

   تنظیمات خودتون با کپی دهنده رو یکسان قرار دهید.

 42. Amir

  سلام وقت بخیر
  من معامله گر کپی هستم ، اما الان میخوام انصراف بدم امکانش هست؟ چجوری باید این کار رو بکنم؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و نیکی
   لطفا مجددا درخواستتون رو ثبت کنید.
   https://bingx.pro/en-us/CopyTrading/apply/?from=1
   چنانچه بازم این مشکل پیش اومد اطلاع بدید راهنمایی کنم.

 43. احمد

  سلام. وقت بخیر
  من پنجاه دلار در حساب کپی تردید واریز کردم. سود و زیان تجمعی 0/35+ هست اما مقدار سرمایه برای کپی ترید 49.8 هست. چگونه با وجودی که سود معاملات مثبت شده اما مقدار سرمایه اولیه کاهش داشته؟
  با سپاس از شما

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   مقداری برای کارمزد و مقداری برای اون فردی که ازش کپی کردید، کسر میشه.

 44. M.p

  سلام،وقت بخیر این تتر که منجمد شده در حساب سرمایه به چه صورت باید دید که بابت چی است که از انجامد در بیاوریم

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   باز کردن حساب قفل شده

   اگر بر روی لینک قفل حساب ارسال شده در ایمیل کلیک کنید و یا به تعداد بالا در روز با IP های متفاوت Log in انجام دهید و… حساب شما قفل خواهد شد که برای آزاد سازی آن دو راه وجود دارد:

   1- اگر احراز هویت انجام داده اید یک ویدیو با مدرک شناسایی در دست که در آن توضیح دهید چه اتفاقی برای حسابتان افتاده هست و حساب توسط خود شما استفاده میشود،(به انگلیسی)، به همراه یک عکس با مدرک شناسایی در دست به ایمیل پشتیبانی ارسال کنید.

   2- اگر احراز هویت را انجام نداده آید یک اسکرین شات از واریز به حساب خودتان در BingX از هر پلتفرم دیگر که در آن جزییات تراکنش مشخص باشید.

   • ویدیو یا اسکرین شات خواسته شده را به ایمیل پشتیبانی صرافی با نوشتن جزییات ارسال کنید؛ درخواست شما تا 12 ساعت برسی و پاسخ به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
   • حتما توضیحات درخواست خود و uid (یا ایمیل) را هم به صورت متنی نوشته و همراه با فایل خواسته شده در ایمیل ذکر کنید.
   support@bingx

 45. M.p

  در کپی ترید فرق هرسفارش و نسبت به پوزیشن در چیست

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   کپی‌ترید یک ویژگی در معاملات رمزارز است که به سرمایه‌گذاران معمولی (کپی‌کنندگان) اجازه می‌دهد تا سیگنال‌های معاملاتی معامله‌گران نخبه را که بازده بالایی دارند تنها با یک کلیک کپی کنند و با الگوی معاملاتی معامله‌گر هماهنگ شوند.
   صرافی BingX به عنوان اولین و بزرگترین پلتفرم فعال در حوزه Social Trading Network در عرصه کریپتو شناخته میشود که این قابلیت را به کاربران در سه مارکت 1. استاندارد فیوچرز 2.پرپچوال فیوچرز 3. بایننس و در سه نوع زیر در اختیار کاربران قرار میدهد.

   1. کپی ترید بر اساس هر سفارش
   حالت “کپی بر اساس هر سفارش” در کپی‌ترید فیوچرز پرپچوال، کپی‌کنندگان را قادر می‌سازد تا سیگنال‌های معاملاتی یک معامله‌گر را بر اساس هر سفارش مجزا در هر دو حالت مارجین کراس و مارجین ایزوله کپی کنند.
   این حالت استفاده از سرمایه بالاتری را ممکن می‌سازد و به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا عملیات بیشتری را روی سفارش‌های کپی شده انجام دهند، مانند بستن جزئی پوزیشن ، معکوس، حد سود/حد ضرر و غیره که برای کپی کنندگان انعطاف‌پذیرتر هستند.

   2.کپی بر اساس مارجین ثابت
   در این نوع کپی ترید مشابه کپی ترید بر اساس هر سفارش، کپی‌کنندگان را قادر می‌سازد تا سیگنال‌های معاملاتی یک تریدر را کپی کنند، با این تفاوت که در این نوع معاملات فقط در حالت مارجین ایزوله کپی میشوند.

   3. کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن
   کپی‌ترید بر اساس نسبت پوزیشن در هر دو مارکت فیوچرز پرپچوال و کپی‌ترید فیوچرز بایننس پشتیبانی میشود که هر دو به کاربران اجازه می‌دهند معامله‌گران را بر اساس نسبت پوزیشن کپی کنند.
   “کپی براساس نسبت پوزیشن” بدین معناست که هر زمان که یک کپی‌کننده از یک معامله‌گر کپی می‌کند، نسبت مارجین سفارش و سرمایه کپی‌ترید کپی‌کننده با نسبت پوزیشن معامله‌گر یکسان خواهد بود.(ریسک پوزیشن‌ آنان به طور نزدیکی، با ریسک پوزیشن معامله‌گر همسو است)

 46. مصطفی

  سلام
  چرا نمی تونم تو قسمت Insight صرافی بینگ ایکس پیام بذارم میگه باید احراز هویت کنید
  آیا احراز هویت واسه ایرانی ها امکان پذیره یا نه ؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   بله برای ایرانی ها مشکلی نداره
   اما پیشنهاد نمیکنم که احراز هویت کنید.

 47. حسین

  سلام و وقت بخیر
  من حجم کپی تریدم رو 50 دلار قرار دادم و از یک نفر کپی کردم ولی مشکل اینه که با این که طرف پوزیشن های لوریج بالا باز می کنه اما سود و ضرری که به من می رسه بسیار کمه. مثلا لوریج 100 لانگ گرفته و 300 درصد تو سوده و حجم من هم 10 دلاره ولی سود من 1 دلار هم نشده.
  مشکل کجاست؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی

   مشکل اینجاست که مقدار ورودی پوزیشن شما با مقدار موردی کپی دهنده یکی نیست و یا اینکه تنظمات شما با کپی دهنده مانند هم نیست.

 48. وارنا

  سلام
  ببخشید اول اینکه ما وقتی گزینه کپی تریدر را انتخاب میکنیم،خوده تریدر از ما بابت اینکه انتخابش کردیم و داره واسه ما معامله میکنه کارمزدی از کسر میشود آیا؟
  دوم اینکه من به کپی تریدرم ۱۰۰ دلار سپردم چرا میزنه قابل برداشت ۸۰ دلار پس؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   سطح های تریدر در کپی ترید (برنامه معامله‌گران حرفه ای)

   صرافی BingX در جهت ارتقا کیفیت کپی ترید طرح تشویقی برای معامله‌گران با نام برنامه تریدر حرفه ای کپی ترید را با هدف حقوق و مزایای بیشتری برای تریدر های با‌کیفیت و حرفه ای راه‌اندازی کرده است.

   در این برنامه سیستم تریدرها را بر اساس معیارهای متعددی مانند دارایی‌های حساب، تعداد کپی‌کنندگان، حجم معاملات یا دارایی‌های مربوط به کپی‌ترید (ارزش دارایی) ارزیابی می‌کند و در چهار سطح برنز، نقره، طلا و الماس رتبه بندی میشوند. همچون:

   • افزایش سهم سود دریافتی تریدر (در کپی ترید استاندارد: برنز 8% … الماس 13% و در کپی ترید حرفه ای: برنز 10% … الماس 20% )
   • کاهش محدودیت تعداد معاملات روزانه در کپی ترید استاندارد (برنز 20 … الماس 100 معامله در روز)
   • کاهش محدودیت های لورج در کپی ترید استاندارد ( 50X برای BTC – ETH و 100X برای فارکس و 25X برای التکوین ها)
   • حقوق ماهیانه (سطح طلایی 500$ و سطح الماس 1000$ ماهیانه) و…

   در حواب سوال اولتون :بله کسر میشه با توجه به توضیحات بالا.
   دوم: چون 20 دلار یا در مارجین هست یا برای کپی تریدر

 49. Ali

  سلام
  من قبلا حسابمو به معامله گر یا کپی تریدر تبدیل کردم
  اما الان میخام بحالت قبل برگرده که بتونم معاملات کپی تریدرهای دیگه رو کپی کنم
  چیکار باید کنم

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی

   لطفا مجددا درخواستتون رو ثبت کنید.
   https://bingx.pro/en-us/CopyTrading/apply/?from=1
   چنانچه بازم این مشکل پیش اومد اطلاع بدید راهنمایی کنم.

 50. MEHDI

  سلام
  در کپی ترید، با دنبال کردن چند نفر از یک تریدر حرفه ای، چه سودی برای تریدر حرفه ای بوجود میاد؟ آیا از سود بوجود آمده برای دنبال کننده ها چیزی به تریدر حرفه ای میرسه؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   بله بین 5تا 15 درصد

 51. SjD

  سلام و درود، چگونه کپی بر اساس هر سفارش رو میتونیم ب کپی بر اساس نسبت پوزیشن تغییر بدیم؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   معرفی انواع کپی ترید فیوچرز در BingX

   کپی‌ترید یک ویژگی در معاملات رمزارز است که به سرمایه‌گذاران معمولی (کپی‌کنندگان) اجازه می‌دهد تا سیگنال‌های معاملاتی معامله‌گران نخبه را که بازده بالایی دارند تنها با یک کلیک کپی کنند و با الگوی معاملاتی معامله‌گر هماهنگ شوند.
   صرافی BingX به عنوان اولین و بزرگترین پلتفرم فعال در حوزه Social Trading Network در عرصه کریپتو شناخته میشود که این قابلیت را به کاربران در سه مارکت 1. استاندارد فیوچرز 2.پرپچوال فیوچرز 3. بایننس و در سه نوع زیر در اختیار کاربران قرار میدهد.

   1. کپی ترید بر اساس هر سفارش
   حالت “کپی بر اساس هر سفارش” در کپی‌ترید فیوچرز پرپچوال، کپی‌کنندگان را قادر می‌سازد تا سیگنال‌های معاملاتی یک معامله‌گر را بر اساس هر سفارش مجزا در هر دو حالت مارجین کراس و مارجین ایزوله کپی کنند.
   این حالت استفاده از سرمایه بالاتری را ممکن می‌سازد و به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا عملیات بیشتری را روی سفارش‌های کپی شده انجام دهند، مانند بستن جزئی پوزیشن ، معکوس، حد سود/حد ضرر و غیره که برای کپی کنندگان انعطاف‌پذیرتر هستند.

   2.کپی بر اساس مارجین ثابت
   در این نوع کپی ترید مشابه کپی ترید بر اساس هر سفارش، کپی‌کنندگان را قادر می‌سازد تا سیگنال‌های معاملاتی یک تریدر را کپی کنند، با این تفاوت که در این نوع معاملات فقط در حالت مارجین ایزوله کپی میشوند.

   3. کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن
   کپی‌ترید بر اساس نسبت پوزیشن در هر دو مارکت فیوچرز پرپچوال و کپی‌ترید فیوچرز بایننس پشتیبانی میشود که هر دو به کاربران اجازه می‌دهند معامله‌گران را بر اساس نسبت پوزیشن کپی کنند.
   “کپی براساس نسبت پوزیشن” بدین معناست که هر زمان که یک کپی‌کننده از یک معامله‌گر کپی می‌کند، نسبت مارجین سفارش و سرمایه کپی‌ترید کپی‌کننده با نسبت پوزیشن معامله‌گر یکسان خواهد بود.(ریسک پوزیشن‌ آنان به طور نزدیکی، با ریسک پوزیشن معامله‌گر همسو است)
   تنظیمات کپی ترید بر اساس هر سفارش

   Margin Type
   در اینجا شما نوع ارز ، USDT یا VST (پول مجازی صرافی) را برای کپی ترید انتخاب میکنید.

   Margin
   در اینجا شما مقدار سرمایه ای که میخواهید برای هر پوزیشن تریدر اختصاص دهید را مشخص میکنید.(تعیین بیشتر 3% از سرمایه ریسک بالایی را به همراه خواهد داشت)
   برای مثال: شما این مقدار را 5$ تعیین کرده آید.

   Std. Futures Account (Avail.)
   در اینجا موجودی در دسترس کیف پول خود را مشاهده میکنید.

   Subsidy Voucher
   کوپن یارانه کپی ترید ضرر ناشی از معاملات کپی ترید را جبران میکند؛ هر یارانه کپی ترید یک بار قابل استفاده است.
   • TP/SL

   TP Ratio
   در اینجا شما می توانید برای هر پوزیشن تریدر حد ضرر قرار دهید و زمانیکه ضرر هر پوزیشن به این مقدار برسد پوزیشن به صورت خودکار بسته خواهد شد.
   SL Ratio
   در اینجا شما می توانید برای هر پوزیشن تریدر حد ضرر قرار دهید و زمانیکه ضرر هر پوزیشن به این مقدار برسد پوزیشن به صورت خودکار بسته خواهد شد.

   • Advanced Settings

   Daily Copy Trading Amount
   در اینجا می توانید تعیین کنید که چه مقدار از موجودی حساب شما به صورت روزانه برای معاملات این تریدر اختصاص یابد.
   برای مثال: اگر شما این گزینه را 20$ تعیین کرده باشید از آنجایی که مقدار هر پوزیشن 5$ است تریدر زمانی که چهار معامله باز کند و در نتیجه‌ 20$ از کیف پول شما را درگیر معاملات کند تا پایان روز مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود.

   Max. Open Position Principal
   در اینجا شما حداکثر مقدار از موجودی حساب خودتان را که می خواهید درگیر معاملات باشد را انتخاب می کنید و زمانی که حجم معاملات به این مقدار برسد تریدر تا زمانی که تعدادی از معاملات را نبندد مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود.
   برای مثال: اگر این گزینه را 30$ تعیین کرده باشید از آنجایی که مقدار هر پوزیشن 5$ است زمانی که تریدر 6 معامله باز کند که در نتیجه 30$ از موجودی حساب شما را درگیر معامله کرده است دیگر مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود تا زمانی که یک یا چند معامله را ببندد و بتواند به جای آنها معامله های جدیدی باز کند.

   Trading Pair
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا جفت‌‌ارزهایی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند.

   Leverage
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا اهرمی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند. ویژگی “سفارشی‌سازی اهرم” فقط در کپی‌ترید فیوچرز استاندارد پشتیبانی می‌شود.

   *بخش TP/SL و Advance Setting را میتوانید خالی بگذارید.

   تنظیمات کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن

   Copy Trading Funds
   در اینجا شما مقدار سرمایه ای که می خواهید برای ترید کردن تریدر اختصاص دهید را مشخص می کنید
   عددی که شما تعیین میکنید برای هر معامله نیست بلکه کل مقداری است که در اختیار تریدر قرار میدهید و او خودش تصمیم می گیرد چه درصدی را درگیر معاملات کند.

   Subsidy Voucher
   کوپن یارانه کپی ترید ضرر ناشی از معاملات کپی ترید را جبران میکند؛ هر یارانه کپی ترید یک بار قابل استفاده است
   Copy immediately after following
   زمانی که این گزینه فعال باشد به محض اینکه شما کپی ترید را فعال کنید معاملات باز تریدر برای شما هم باز خواهد شد بدون توجه به در سود یا در ضرر بودن معاملات.

   • TP/SL

   Take profit
   زمانی که (مقدار سرمایه اختصاص داده شده + سود شما) به این مقدار برسد کپی ترید به صورت خودکار متوقف خواهد شد
   Stop loss
   زمانی که (مقدار سرمایه اختصاص داده شده – ضرر شما) به این مقدار برسد کپی ترید به صورت خودکار متوقف خواهد شد.

   توجه کنید که بعد از کپی کردن تریدر بایننس پول از حساب شما کسر خواهد شد. و بعد از توقف کپی ترید پول شما با سود و ضرر حاصل برگشت داده میشود.

   Trading Pair
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا جفت‌‌ارزهایی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند.

   نکاتی که در کپی ترید باید رعایت شوند.

   در کپی ترید بهتر است نکاتی را مد نظر قرار دهید تا خدای ناکرده دچار ضرر نشوید نکات گفته شده حالت کلی دارد و صرفاً نظر شخصی می باشد ، این موارد ممکن است برای همه تریدرها صدق نکند.(همیشه موارد استثنا وجود دارد)

   • نوع کپی ترید: صرافی BingX دارای دو نوع حساب کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن و کپی ترید براساس هر سفارش است.
   – در کپی ترید براساس هر سفارش مبلغی که کاربر مشخص میکند برای هر پوزیشن است و کاربر به معاملات دسترسی دارد و میتواند برای معاملات TP/SL تعیین کند و… که در نتیجه مدیریت سرمایه به عهده خود کاربر است؛ در این نوع تریدر محدودیت هایی در لورج نوع معاملات(فقط ایزوله) و… دارد.
   – در کپی ترید ر اساس نسبت پوزیشن مبلغی که کاربر تعیین میکند بصورت کلی هست و تریدر با هر درصدی از سرمایه خود وارد پوزیشن شود برای کاربر هم به همان نسبت وارد خواهد شد، که در این نوع کپی ترید هیچگونه دسترسی به پوزیشن ها ندارد و مدیریت سرمایه کاملا به عهده خود تریدر است؛ در کپی ترید حرفه ای تریدر قادر به باز کردن پوزیشن های با لورج های بالا و قابلیت میانگین کم کردن و … است.

   • حد ضرر: اولین و مهم ترین نکته ای که در کپی ترید باید رعایت شود حد ضرر است که در بخش Advance Setting در دسترس هست.
   – در کپی ترید براساس هر سفارش حد ضرر شما روی هر پوزیشن تریدر اعمال میشود، و همیشه حتما حد ضرر را تعیین کنید که به درصد است و بهتر است بر حسب سود دهی تریدر تعیین شود.(برای مثال برای تریدری که درصد سود های پایین دارد بهتر است که درصد حد ضرری پایین قرار دهید و بلعکس)
   – در کپی ترید اساس نسبت پوزیشن حد ضرر شما روی کل سرمایه اعمال میشود و برای هر پوزیشن و به درصد نیست و حتما این حد ضرر رعایت شود. (بدین شکل که اگر 100$ برای تریدر قرار داده اید اگر این کادر را 70$ قرار دهید وقتی که تریدر روی کل سرمایه شما 30$ ضرر کند کل کپی ترید متوقف خواهد شد.)
   البته نکته بسیار مهمی که در انتخاب تریدر باید در نظر گرفته شود حد ضرر گذاشتن خود تریدر است که بسیاری از تریدر های که حد ضرر را رعایت نمیکنند در نهایت متحمل ضرر های سنگین میشوند، در تاریخچه معاملات تریدر و در مدت زمان تست تریدر این مورد مشخص خواهد شد.

   • مارجین هر پوزیشن: در کپی ترید براساس هر سفارش کاربر مقدار هر پوزیشن را تعیین میکند در حالت منطقی این عدد باید کمتر از 5% از سرمایه شما باشد، توجه کنید که ممکن است تریدر در روز چندین پوزیشن باز کند و به خاطر پر ریسک بودن این بازار شرایط باید به شکلی باشد که روزانه فقط قسمتی محدودی از سرمایه شما درگیر پوزیشن ها باشد تا در حرکات شارپ بازار دچار ضرر های سنگین نشوید.
   البته اگر چندین تریدر را کپی کرده اید بهتر است درصد های پایین تری را قرار دهید.(البته این مورد بر حسب استراتژی تریدر میتواند متفاوت باشد یعنی برای تریدر های با تعداد پوزیشن های بالا، درصد کمتر و… )

   • مقدار دارایی درگیر معاملات: در کپی ترید براساس هر سفارش کاربر قادر به تعیین محدودیت هایی در تعداد پوزیشن های که تریدر در روز میتواند باز کند و تعداد پوزیشن های همزمان باز تریدر قرار دهد؛ که بر حسب استراتژی تریدر که بهتر است فقط یکی از این موارد را پر کنید ولی اگر تریدر مدیریت سرمایه دارد و تعداد مشخص و معقولی در روز پوزیشن باز میکند نیازی به پر کردن این دو کادر نیست.

   • تست تریدر: در کپی ترید استاندارد قابلیت کپی کردن تریدر با پول مجازی VST وجود دارد و بهتر است هر تریدر را حداقل یک یا دو هفته با این پول تحت نظر داشته باشید و بعد اقدام به کپی با Usdt کنید و حتما محدودیت های که در پول واقعی برای تریدر قرار میدهید را در اینجا رعایت کنید.(حداقل مقدار برای کپی ترید با Vst برابر 100 و با Usdt برابر 2$ هست.)

   • دارایی و تعداد فالور: معمولا تریدر های دارای سرمایه ای بیشتر ارزش بیشتری هم برای دارای خود قائل هستند و برای کپی ترید میتوانند گزینه بهتری باشند و همچنین تریدر هایی که تعداد کپی کننده بیشتری دارند نشان دهنده این است که در کپی ترید توانسته اند موفق تر باشند و میتوانند انتخاب بهتری باشند.(توجه کنید صرف اینکه تریدر دارای این دو معیار باشد بدین معنی نیست که تریدر میتواند گزینه بسیار خوب و بدون ضرر باشد.)
   • مارجین تریدر: معمولا تریدر های که با مارجین های بیشتر و سنگین تری وارد پوزیشن ها می شوند دارای مدیریت بهتر و سود های معقول تر هستند و میتوانند انتخاب مناسب تری باشند، برخی از تریدر ها حتی با اینکه دارایی زیاد دارند با مقدار های خیلی کم و حتی با حداقل مقدار وارد هر پوزیشن میشوند که این تریدر ها برای کپی کردن معمولا انتخاب مناسبی نیستند.

   • مدت زمان ساخته شدن حساب: در پروفایل تریدر ها مدت زمان ساخته شدن این حساب نوشته شده است، معمولا تریدر های که مدت زمان های بالاتری دارند به این دلیل که مدت زمان بیشتری توانسته اند در این بازار و در لیست تریدر ها باقی بمانند و همچنین تاریخچه بلند مدت برای برسی در دارند برای انتخاب میتوانند مناسب تر باشند.

   • ریسک پذیری: در پروفایل تریدر عددی برای ریسک پذیری وجود دارد که از 1 تا 9 درجه بندی شده اند و معمولا تریدر هایی که ریسک پذیری پایین تری (کمتر از 5) دارند انتخاب مناسب تر و معقول تری هستند، در انتخاب ترید ها هر چه ریسک پذیری بالا میرود بهتر است مارجینی که برای هر پوزیشن تعیین میکنید کمتر و تریدر با حساسیت و محدودیت های بیشتری انتخاب شوند.

   • ربات ها: در بین تریدر ها حساب های هستند که در واقع ربات های هستند که توسط کاربری به این حساب متصل شده اند، این ربات ها در برخی موارد میتوانند برایند خوبی داشته باشند و از تعداد پوزیشن هایی که در مدت زمان چند ثانیه باز میکند و یا مارجینی که وارد هر پوزیشن باز میکنند و یا … قابل تشخیص هستند و بهتر است این ربات ها با محدودیت های در پوزیشن ها و حساسیت بالا انتخاب شوند.

 52. mary

  سلام، چرا نمیشه کپی ترید رو لغو کرد؟ گزینه لغو کپی نداره، فقط اون بالا نوشته لغو دنبال کردن، اونو زدم بازم کپی میشه

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   قسمت کنسل کپی ترید را بزنید.
   در تنظیمات کپی ترید، کپی از معاملات را قطع کنید.

 53. فرزاد

  سلام، لطفا در مورد نکته ها و ترفندها و راهنماییهای مختصر کاربردی در خصوص یک کپی ترید ایمن و سودآور (از قبیل مقدار مارجین پیشنهادی در انواع کپی ترید، حد ضرر، مارجین ثابت یا نسبی و…) توضیح دید. متشکرم

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   معرفی انواع کپی ترید فیوچرز در BingX

   کپی‌ترید یک ویژگی در معاملات رمزارز است که به سرمایه‌گذاران معمولی (کپی‌کنندگان) اجازه می‌دهد تا سیگنال‌های معاملاتی معامله‌گران نخبه را که بازده بالایی دارند تنها با یک کلیک کپی کنند و با الگوی معاملاتی معامله‌گر هماهنگ شوند.
   صرافی BingX به عنوان اولین و بزرگترین پلتفرم فعال در حوزه Social Trading Network در عرصه کریپتو شناخته میشود که این قابلیت را به کاربران در سه مارکت 1. استاندارد فیوچرز 2.پرپچوال فیوچرز 3. بایننس و در سه نوع زیر در اختیار کاربران قرار میدهد.

   1. کپی ترید بر اساس هر سفارش
   حالت “کپی بر اساس هر سفارش” در کپی‌ترید فیوچرز پرپچوال، کپی‌کنندگان را قادر می‌سازد تا سیگنال‌های معاملاتی یک معامله‌گر را بر اساس هر سفارش مجزا در هر دو حالت مارجین کراس و مارجین ایزوله کپی کنند.
   این حالت استفاده از سرمایه بالاتری را ممکن می‌سازد و به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا عملیات بیشتری را روی سفارش‌های کپی شده انجام دهند، مانند بستن جزئی پوزیشن ، معکوس، حد سود/حد ضرر و غیره که برای کپی کنندگان انعطاف‌پذیرتر هستند.

   2.کپی بر اساس مارجین ثابت
   در این نوع کپی ترید مشابه کپی ترید بر اساس هر سفارش، کپی‌کنندگان را قادر می‌سازد تا سیگنال‌های معاملاتی یک تریدر را کپی کنند، با این تفاوت که در این نوع معاملات فقط در حالت مارجین ایزوله کپی میشوند.

   3. کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن
   کپی‌ترید بر اساس نسبت پوزیشن در هر دو مارکت فیوچرز پرپچوال و کپی‌ترید فیوچرز بایننس پشتیبانی میشود که هر دو به کاربران اجازه می‌دهند معامله‌گران را بر اساس نسبت پوزیشن کپی کنند.
   “کپی براساس نسبت پوزیشن” بدین معناست که هر زمان که یک کپی‌کننده از یک معامله‌گر کپی می‌کند، نسبت مارجین سفارش و سرمایه کپی‌ترید کپی‌کننده با نسبت پوزیشن معامله‌گر یکسان خواهد بود.(ریسک پوزیشن‌ آنان به طور نزدیکی، با ریسک پوزیشن معامله‌گر همسو است)
   تنظیمات کپی ترید بر اساس هر سفارش

   Margin Type
   در اینجا شما نوع ارز ، USDT یا VST (پول مجازی صرافی) را برای کپی ترید انتخاب میکنید.

   Margin
   در اینجا شما مقدار سرمایه ای که میخواهید برای هر پوزیشن تریدر اختصاص دهید را مشخص میکنید.(تعیین بیشتر 3% از سرمایه ریسک بالایی را به همراه خواهد داشت)
   برای مثال: شما این مقدار را 5$ تعیین کرده آید.

   Std. Futures Account (Avail.)
   در اینجا موجودی در دسترس کیف پول خود را مشاهده میکنید.

   Subsidy Voucher
   کوپن یارانه کپی ترید ضرر ناشی از معاملات کپی ترید را جبران میکند؛ هر یارانه کپی ترید یک بار قابل استفاده است.
   • TP/SL

   TP Ratio
   در اینجا شما می توانید برای هر پوزیشن تریدر حد ضرر قرار دهید و زمانیکه ضرر هر پوزیشن به این مقدار برسد پوزیشن به صورت خودکار بسته خواهد شد.
   SL Ratio
   در اینجا شما می توانید برای هر پوزیشن تریدر حد ضرر قرار دهید و زمانیکه ضرر هر پوزیشن به این مقدار برسد پوزیشن به صورت خودکار بسته خواهد شد.

   • Advanced Settings

   Daily Copy Trading Amount
   در اینجا می توانید تعیین کنید که چه مقدار از موجودی حساب شما به صورت روزانه برای معاملات این تریدر اختصاص یابد.
   برای مثال: اگر شما این گزینه را 20$ تعیین کرده باشید از آنجایی که مقدار هر پوزیشن 5$ است تریدر زمانی که چهار معامله باز کند و در نتیجه‌ 20$ از کیف پول شما را درگیر معاملات کند تا پایان روز مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود.

   Max. Open Position Principal
   در اینجا شما حداکثر مقدار از موجودی حساب خودتان را که می خواهید درگیر معاملات باشد را انتخاب می کنید و زمانی که حجم معاملات به این مقدار برسد تریدر تا زمانی که تعدادی از معاملات را نبندد مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود.
   برای مثال: اگر این گزینه را 30$ تعیین کرده باشید از آنجایی که مقدار هر پوزیشن 5$ است زمانی که تریدر 6 معامله باز کند که در نتیجه 30$ از موجودی حساب شما را درگیر معامله کرده است دیگر مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود تا زمانی که یک یا چند معامله را ببندد و بتواند به جای آنها معامله های جدیدی باز کند.

   Trading Pair
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا جفت‌‌ارزهایی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند.

   Leverage
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا اهرمی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند. ویژگی “سفارشی‌سازی اهرم” فقط در کپی‌ترید فیوچرز استاندارد پشتیبانی می‌شود.

   *بخش TP/SL و Advance Setting را میتوانید خالی بگذارید.

   تنظیمات کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن

   Copy Trading Funds
   در اینجا شما مقدار سرمایه ای که می خواهید برای ترید کردن تریدر اختصاص دهید را مشخص می کنید
   عددی که شما تعیین میکنید برای هر معامله نیست بلکه کل مقداری است که در اختیار تریدر قرار میدهید و او خودش تصمیم می گیرد چه درصدی را درگیر معاملات کند.

   Subsidy Voucher
   کوپن یارانه کپی ترید ضرر ناشی از معاملات کپی ترید را جبران میکند؛ هر یارانه کپی ترید یک بار قابل استفاده است
   Copy immediately after following
   زمانی که این گزینه فعال باشد به محض اینکه شما کپی ترید را فعال کنید معاملات باز تریدر برای شما هم باز خواهد شد بدون توجه به در سود یا در ضرر بودن معاملات.

   • TP/SL

   Take profit
   زمانی که (مقدار سرمایه اختصاص داده شده + سود شما) به این مقدار برسد کپی ترید به صورت خودکار متوقف خواهد شد
   Stop loss
   زمانی که (مقدار سرمایه اختصاص داده شده – ضرر شما) به این مقدار برسد کپی ترید به صورت خودکار متوقف خواهد شد.

   توجه کنید که بعد از کپی کردن تریدر بایننس پول از حساب شما کسر خواهد شد. و بعد از توقف کپی ترید پول شما با سود و ضرر حاصل برگشت داده میشود.

   Trading Pair
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا جفت‌‌ارزهایی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند.

   نکاتی که در کپی ترید باید رعایت شوند.

   در کپی ترید بهتر است نکاتی را مد نظر قرار دهید تا خدای ناکرده دچار ضرر نشوید نکات گفته شده حالت کلی دارد و صرفاً نظر شخصی می باشد ، این موارد ممکن است برای همه تریدرها صدق نکند.(همیشه موارد استثنا وجود دارد)

   • نوع کپی ترید: صرافی BingX دارای دو نوع حساب کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن و کپی ترید براساس هر سفارش است.
   – در کپی ترید براساس هر سفارش مبلغی که کاربر مشخص میکند برای هر پوزیشن است و کاربر به معاملات دسترسی دارد و میتواند برای معاملات TP/SL تعیین کند و… که در نتیجه مدیریت سرمایه به عهده خود کاربر است؛ در این نوع تریدر محدودیت هایی در لورج نوع معاملات(فقط ایزوله) و… دارد.
   – در کپی ترید ر اساس نسبت پوزیشن مبلغی که کاربر تعیین میکند بصورت کلی هست و تریدر با هر درصدی از سرمایه خود وارد پوزیشن شود برای کاربر هم به همان نسبت وارد خواهد شد، که در این نوع کپی ترید هیچگونه دسترسی به پوزیشن ها ندارد و مدیریت سرمایه کاملا به عهده خود تریدر است؛ در کپی ترید حرفه ای تریدر قادر به باز کردن پوزیشن های با لورج های بالا و قابلیت میانگین کم کردن و … است.

   • حد ضرر: اولین و مهم ترین نکته ای که در کپی ترید باید رعایت شود حد ضرر است که در بخش Advance Setting در دسترس هست.
   – در کپی ترید براساس هر سفارش حد ضرر شما روی هر پوزیشن تریدر اعمال میشود، و همیشه حتما حد ضرر را تعیین کنید که به درصد است و بهتر است بر حسب سود دهی تریدر تعیین شود.(برای مثال برای تریدری که درصد سود های پایین دارد بهتر است که درصد حد ضرری پایین قرار دهید و بلعکس)
   – در کپی ترید اساس نسبت پوزیشن حد ضرر شما روی کل سرمایه اعمال میشود و برای هر پوزیشن و به درصد نیست و حتما این حد ضرر رعایت شود. (بدین شکل که اگر 100$ برای تریدر قرار داده اید اگر این کادر را 70$ قرار دهید وقتی که تریدر روی کل سرمایه شما 30$ ضرر کند کل کپی ترید متوقف خواهد شد.)
   البته نکته بسیار مهمی که در انتخاب تریدر باید در نظر گرفته شود حد ضرر گذاشتن خود تریدر است که بسیاری از تریدر های که حد ضرر را رعایت نمیکنند در نهایت متحمل ضرر های سنگین میشوند، در تاریخچه معاملات تریدر و در مدت زمان تست تریدر این مورد مشخص خواهد شد.

   • مارجین هر پوزیشن: در کپی ترید براساس هر سفارش کاربر مقدار هر پوزیشن را تعیین میکند در حالت منطقی این عدد باید کمتر از 5% از سرمایه شما باشد، توجه کنید که ممکن است تریدر در روز چندین پوزیشن باز کند و به خاطر پر ریسک بودن این بازار شرایط باید به شکلی باشد که روزانه فقط قسمتی محدودی از سرمایه شما درگیر پوزیشن ها باشد تا در حرکات شارپ بازار دچار ضرر های سنگین نشوید.
   البته اگر چندین تریدر را کپی کرده اید بهتر است درصد های پایین تری را قرار دهید.(البته این مورد بر حسب استراتژی تریدر میتواند متفاوت باشد یعنی برای تریدر های با تعداد پوزیشن های بالا، درصد کمتر و… )

   • مقدار دارایی درگیر معاملات: در کپی ترید براساس هر سفارش کاربر قادر به تعیین محدودیت هایی در تعداد پوزیشن های که تریدر در روز میتواند باز کند و تعداد پوزیشن های همزمان باز تریدر قرار دهد؛ که بر حسب استراتژی تریدر که بهتر است فقط یکی از این موارد را پر کنید ولی اگر تریدر مدیریت سرمایه دارد و تعداد مشخص و معقولی در روز پوزیشن باز میکند نیازی به پر کردن این دو کادر نیست.

   • تست تریدر: در کپی ترید استاندارد قابلیت کپی کردن تریدر با پول مجازی VST وجود دارد و بهتر است هر تریدر را حداقل یک یا دو هفته با این پول تحت نظر داشته باشید و بعد اقدام به کپی با Usdt کنید و حتما محدودیت های که در پول واقعی برای تریدر قرار میدهید را در اینجا رعایت کنید.(حداقل مقدار برای کپی ترید با Vst برابر 100 و با Usdt برابر 2$ هست.)

   • دارایی و تعداد فالور: معمولا تریدر های دارای سرمایه ای بیشتر ارزش بیشتری هم برای دارای خود قائل هستند و برای کپی ترید میتوانند گزینه بهتری باشند و همچنین تریدر هایی که تعداد کپی کننده بیشتری دارند نشان دهنده این است که در کپی ترید توانسته اند موفق تر باشند و میتوانند انتخاب بهتری باشند.(توجه کنید صرف اینکه تریدر دارای این دو معیار باشد بدین معنی نیست که تریدر میتواند گزینه بسیار خوب و بدون ضرر باشد.)

 54. فروردین

  سلام وقت بخیر، توی کپی ترید وقتی یکبار کیف پول مون رو شارژ کنیم، بعد از شروع کپی ترید هم میشه دوباره شارژ کرد یا به سرمایه اضافه کرد؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   میتونید مجدد کیف پولتون را شارژ کنید.
   اما بعد از کپی ترید، همون مقدار سری اول را در کپی، قرار میده.

 55. محمود

  سلام
  چجوری میتونم کل دارایی خودمو از کپی ترید برداشت بزنم چون الان کل موجودی در حال معامله هست و معامله باز هست باید توقف کپی ترید رو بزنم بعد میتونم برداشت بزنم؟؟

  1. سللم و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   بله

 56. امین

  سلام وقتتون بخیر
  در معاملات کپی ترید امکان کلاه برداری هست که مثلا دسترسی به سرمایه ما داشته باشن و بتونن برداشت کنن؟
  واینکه درخواست اینو داشته باشن که با کد دعوت خودشون ثبت نام کنیم و کپی ترید رو انجام بدن در اینصورت آیا امکان دسترسی به حساب مالی و برداشت از حساب مارو دارن؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   خیر ، امکان برداشت از حساب شما را ندارند اما اگر معامله گر خوبی انتخاب نکرده باشید، ممکنه ضرر کنید.
   خیر با کد دعوت هم امکان دسترسی به دارایی های شما و برداشت از حسابتون را ندارند.
   شما با هر کد دعوتی می توانید با خیال راحت ثبت نام خودتون را انجام دهید.

 57. امین

  سلام مبلغ ورودی من به سایت 103 دلار بوده همزمان 3 نفر را کپی ترید کردم و در دو روز 33 دلار سود نشون میده ولی موجودی کیف پول را 117 زده میخواستم بپرسم سود کپی ترید چجوری حساب میشه

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   مقداری برای اون افرادی که کپی ترید شما را انجام می دهند کسر میشه و مقداری هم برای کارمزد معاملاتی شما کسر میشه.

 58. امین

  سلام وقتتون بخیر من همزمان سه نفر را کپی کردم معاملاتی که باز میکنن برای من فقط ضریب 20 و 5 باز میشه درصورتی که تریدر به عنوان مثال ضریب 30 باز کرده برای من 5 باز میکنه میخواستم بپرسم قانون کپی ترید در این مورد به چه صورت هست و مساله دیگری هست سودی که در کپی ترید نشون میده با موجودی کیف پولم همخونی نداره ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   لطفا مطالب زیر را مطالعه بفرمایید:
   معرفی انواع کپی ترید فیوچرز در BingX

   کپی‌ترید یک ویژگی در معاملات رمزارز است که به سرمایه‌گذاران معمولی (کپی‌کنندگان) اجازه می‌دهد تا سیگنال‌های معاملاتی معامله‌گران نخبه را که بازده بالایی دارند تنها با یک کلیک کپی کنند و با الگوی معاملاتی معامله‌گر هماهنگ شوند.
   صرافی BingX به عنوان اولین و بزرگترین پلتفرم فعال در حوزه Social Trading Network در عرصه کریپتو شناخته میشود که این قابلیت را به کاربران در سه مارکت 1. استاندارد فیوچرز 2.پرپچوال فیوچرز 3. بایننس و در سه نوع زیر در اختیار کاربران قرار میدهد.

   1. کپی ترید بر اساس هر سفارش
   حالت “کپی بر اساس هر سفارش” در کپی‌ترید فیوچرز پرپچوال، کپی‌کنندگان را قادر می‌سازد تا سیگنال‌های معاملاتی یک معامله‌گر را بر اساس هر سفارش مجزا در هر دو حالت مارجین کراس و مارجین ایزوله کپی کنند.
   این حالت استفاده از سرمایه بالاتری را ممکن می‌سازد و به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا عملیات بیشتری را روی سفارش‌های کپی شده انجام دهند، مانند بستن جزئی پوزیشن ، معکوس، حد سود/حد ضرر و غیره که برای کپی کنندگان انعطاف‌پذیرتر هستند.

   2.کپی بر اساس مارجین ثابت
   در این نوع کپی ترید مشابه کپی ترید بر اساس هر سفارش، کپی‌کنندگان را قادر می‌سازد تا سیگنال‌های معاملاتی یک تریدر را کپی کنند، با این تفاوت که در این نوع معاملات فقط در حالت مارجین ایزوله کپی میشوند.

   3. کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن
   کپی‌ترید بر اساس نسبت پوزیشن در هر دو مارکت فیوچرز پرپچوال و کپی‌ترید فیوچرز بایننس پشتیبانی میشود که هر دو به کاربران اجازه می‌دهند معامله‌گران را بر اساس نسبت پوزیشن کپی کنند.
   “کپی براساس نسبت پوزیشن” بدین معناست که هر زمان که یک کپی‌کننده از یک معامله‌گر کپی می‌کند، نسبت مارجین سفارش و سرمایه کپی‌ترید کپی‌کننده با نسبت پوزیشن معامله‌گر یکسان خواهد بود.(ریسک پوزیشن‌ آنان به طور نزدیکی، با ریسک پوزیشن معامله‌گر همسو است)
   تنظیمات کپی ترید بر اساس هر سفارش

   Margin Type
   در اینجا شما نوع ارز ، USDT یا VST (پول مجازی صرافی) را برای کپی ترید انتخاب میکنید.

   Margin
   در اینجا شما مقدار سرمایه ای که میخواهید برای هر پوزیشن تریدر اختصاص دهید را مشخص میکنید.(تعیین بیشتر 3% از سرمایه ریسک بالایی را به همراه خواهد داشت)
   برای مثال: شما این مقدار را 5$ تعیین کرده آید.

   Std. Futures Account (Avail.)
   در اینجا موجودی در دسترس کیف پول خود را مشاهده میکنید.

   Subsidy Voucher
   کوپن یارانه کپی ترید ضرر ناشی از معاملات کپی ترید را جبران میکند؛ هر یارانه کپی ترید یک بار قابل استفاده است.
   • TP/SL

   TP Ratio
   در اینجا شما می توانید برای هر پوزیشن تریدر حد ضرر قرار دهید و زمانیکه ضرر هر پوزیشن به این مقدار برسد پوزیشن به صورت خودکار بسته خواهد شد.
   SL Ratio
   در اینجا شما می توانید برای هر پوزیشن تریدر حد ضرر قرار دهید و زمانیکه ضرر هر پوزیشن به این مقدار برسد پوزیشن به صورت خودکار بسته خواهد شد.

   • Advanced Settings

   Daily Copy Trading Amount
   در اینجا می توانید تعیین کنید که چه مقدار از موجودی حساب شما به صورت روزانه برای معاملات این تریدر اختصاص یابد.
   برای مثال: اگر شما این گزینه را 20$ تعیین کرده باشید از آنجایی که مقدار هر پوزیشن 5$ است تریدر زمانی که چهار معامله باز کند و در نتیجه‌ 20$ از کیف پول شما را درگیر معاملات کند تا پایان روز مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود.

   Max. Open Position Principal
   در اینجا شما حداکثر مقدار از موجودی حساب خودتان را که می خواهید درگیر معاملات باشد را انتخاب می کنید و زمانی که حجم معاملات به این مقدار برسد تریدر تا زمانی که تعدادی از معاملات را نبندد مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود.
   برای مثال: اگر این گزینه را 30$ تعیین کرده باشید از آنجایی که مقدار هر پوزیشن 5$ است زمانی که تریدر 6 معامله باز کند که در نتیجه 30$ از موجودی حساب شما را درگیر معامله کرده است دیگر مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود تا زمانی که یک یا چند معامله را ببندد و بتواند به جای آنها معامله های جدیدی باز کند.

   Trading Pair
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا جفت‌‌ارزهایی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند.

   Leverage
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا اهرمی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند. ویژگی “سفارشی‌سازی اهرم” فقط در کپی‌ترید فیوچرز استاندارد پشتیبانی می‌شود.

   *بخش TP/SL و Advance Setting را میتوانید خالی بگذارید.

   تنظیمات کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن

   Copy Trading Funds
   در اینجا شما مقدار سرمایه ای که می خواهید برای ترید کردن تریدر اختصاص دهید را مشخص می کنید
   عددی که شما تعیین میکنید برای هر معامله نیست بلکه کل مقداری است که در اختیار تریدر قرار میدهید و او خودش تصمیم می گیرد چه درصدی را درگیر معاملات کند.

   Subsidy Voucher
   کوپن یارانه کپی ترید ضرر ناشی از معاملات کپی ترید را جبران میکند؛ هر یارانه کپی ترید یک بار قابل استفاده است
   Copy immediately after following
   زمانی که این گزینه فعال باشد به محض اینکه شما کپی ترید را فعال کنید معاملات باز تریدر برای شما هم باز خواهد شد بدون توجه به در سود یا در ضرر بودن معاملات.

   • TP/SL

   Take profit
   زمانی که (مقدار سرمایه اختصاص داده شده + سود شما) به این مقدار برسد کپی ترید به صورت خودکار متوقف خواهد شد
   Stop loss
   زمانی که (مقدار سرمایه اختصاص داده شده – ضرر شما) به این مقدار برسد کپی ترید به صورت خودکار متوقف خواهد شد.

   توجه کنید که بعد از کپی کردن تریدر بایننس پول از حساب شما کسر خواهد شد. و بعد از توقف کپی ترید پول شما با سود و ضرر حاصل برگشت داده میشود.

   Trading Pair
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا جفت‌‌ارزهایی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند.

   نکاتی که در کپی ترید باید رعایت شوند.

   در کپی ترید بهتر است نکاتی را مد نظر قرار دهید تا خدای ناکرده دچار ضرر نشوید نکات گفته شده حالت کلی دارد و صرفاً نظر شخصی می باشد ، این موارد ممکن است برای همه تریدرها صدق نکند.(همیشه موارد استثنا وجود دارد)

   • نوع کپی ترید: صرافی BingX دارای دو نوع حساب کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن و کپی ترید براساس هر سفارش است.
   – در کپی ترید براساس هر سفارش مبلغی که کاربر مشخص میکند برای هر پوزیشن است و کاربر به معاملات دسترسی دارد و میتواند برای معاملات TP/SL تعیین کند و… که در نتیجه مدیریت سرمایه به عهده خود کاربر است؛ در این نوع تریدر محدودیت هایی در لورج نوع معاملات(فقط ایزوله) و… دارد.
   – در کپی ترید ر اساس نسبت پوزیشن مبلغی که کاربر تعیین میکند بصورت کلی هست و تریدر با هر درصدی از سرمایه خود وارد پوزیشن شود برای کاربر هم به همان نسبت وارد خواهد شد، که در این نوع کپی ترید هیچگونه دسترسی به پوزیشن ها ندارد و مدیریت سرمایه کاملا به عهده خود تریدر است؛ در کپی ترید حرفه ای تریدر قادر به باز کردن پوزیشن های با لورج های بالا و قابلیت میانگین کم کردن و … است.

   • حد ضرر: اولین و مهم ترین نکته ای که در کپی ترید باید رعایت شود حد ضرر است که در بخش Advance Setting در دسترس هست.
   – در کپی ترید براساس هر سفارش حد ضرر شما روی هر پوزیشن تریدر اعمال میشود، و همیشه حتما حد ضرر را تعیین کنید که به درصد است و بهتر است بر حسب سود دهی تریدر تعیین شود.(برای مثال برای تریدری که درصد سود های پایین دارد بهتر است که درصد حد ضرری پایین قرار دهید و بلعکس)
   – در کپی ترید اساس نسبت پوزیشن حد ضرر شما روی کل سرمایه اعمال میشود و برای هر پوزیشن و به درصد نیست و حتما این حد ضرر رعایت شود. (بدین شکل که اگر 100$ برای تریدر قرار داده اید اگر این کادر را 70$ قرار دهید وقتی که تریدر روی کل سرمایه شما 30$ ضرر کند کل کپی ترید متوقف خواهد شد.)
   البته نکته بسیار مهمی که در انتخاب تریدر باید در نظر گرفته شود حد ضرر گذاشتن خود تریدر است که بسیاری از تریدر های که حد ضرر را رعایت نمیکنند در نهایت متحمل ضرر های سنگین میشوند، در تاریخچه معاملات تریدر و در مدت زمان تست تریدر این مورد مشخص خواهد شد.

   • مارجین هر پوزیشن: در کپی ترید براساس هر سفارش کاربر مقدار هر پوزیشن را تعیین میکند در حالت منطقی این عدد باید کمتر از 5% از سرمایه شما باشد، توجه کنید که ممکن است تریدر در روز چندین پوزیشن باز کند و به خاطر پر ریسک بودن این بازار شرایط باید به شکلی باشد که روزانه فقط قسمتی محدودی از سرمایه شما درگیر پوزیشن ها باشد تا در حرکات شارپ بازار دچار ضرر های سنگین نشوید.
   البته اگر چندین تریدر را کپی کرده اید بهتر است درصد های پایین تری را قرار دهید.(البته این مورد بر حسب استراتژی تریدر میتواند متفاوت باشد یعنی برای تریدر های با تعداد پوزیشن های بالا، درصد کمتر و… )

   • مقدار دارایی درگیر معاملات: در کپی ترید براساس هر سفارش کاربر قادر به تعیین محدودیت هایی در تعداد پوزیشن های که تریدر در روز میتواند باز کند و تعداد پوزیشن های همزمان باز تریدر قرار دهد؛ که بر حسب استراتژی تریدر که بهتر است فقط یکی از این موارد را پر کنید ولی اگر تریدر مدیریت سرمایه دارد و تعداد مشخص و معقولی در روز پوزیشن باز میکند نیازی به پر کردن این دو کادر نیست.

   • تست تریدر: در کپی ترید استاندارد قابلیت کپی کردن تریدر با پول مجازی VST وجود دارد و بهتر است هر تریدر را حداقل یک یا دو هفته با این پول تحت نظر داشته باشید و بعد اقدام به کپی با Usdt کنید و حتما محدودیت های که در پول واقعی برای تریدر قرار میدهید را در اینجا رعایت کنید.(حداقل مقدار برای کپی ترید با Vst برابر 100 و با Usdt برابر 2$ هست.)

   • دارایی و تعداد فالور: معمولا تریدر های دارای سرمایه ای بیشتر ارزش بیشتری هم برای دارای خود قائل هستند و برای کپی ترید میتوانند گزینه بهتری باشند و همچنین تریدر هایی که تعداد کپی کننده بیشتری دارند نشان دهنده این است که در کپی ترید توانسته اند موفق تر باشند و میتوانند انتخاب بهتری باشند.(توجه کنید صرف اینکه تریدر دارای این دو معیار باشد بدین معنی نیست که تریدر میتواند گزینه بسیار خوب و بدون ضرر باشد.)

   • مارجین تریدر: معمولا تریدر های که با مارجین های بیشتر و سنگین تری وارد پوزیشن ها می شوند دارای مدیریت بهتر و سود های معقول تر هستند و میتوانند انتخاب مناسب تری باشند، برخی از تریدر ها حتی با اینکه دارایی زیاد دارند با مقدار های خیلی کم و حتی با حداقل مقدار وارد هر پوزیشن میشوند که این تریدر ها برای کپی کردن معمولا انتخاب مناسبی نیستند.

   • مدت زمان ساخته شدن حساب: در پروفایل تریدر ها مدت زمان ساخته شدن این حساب نوشته شده است، معمولا تریدر های که مدت زمان های بالاتری دارند به این دلیل که مدت زمان بیشتری توانسته اند در این بازار و در لیست تریدر ها باقی بمانند و همچنین تاریخچه بلند مدت برای برسی در دارند برای انتخاب میتوانند مناسب تر باشند.

   • ریسک پذیری: در پروفایل تریدر عددی برای ریسک پذیری وجود دارد که از 1 تا 9 درجه بندی شده اند و معمولا تریدر هایی که ریسک پذیری پایین تری (کمتر از 5) دارند انتخاب مناسب تر و معقول تری هستند، در انتخاب ترید ها هر چه ریسک پذیری بالا میرود بهتر است مارجینی که برای هر پوزیشن تعیین میکنید کمتر و تریدر با حساسیت و محدودیت های بیشتری انتخاب شوند.

   • ربات ها: در بین تریدر ها حساب های هستند که در واقع ربات های هستند که توسط کاربری به این حساب متصل شده اند، این ربات ها در برخی موارد میتوانند برایند خوبی داشته باشند و از تعداد پوزیشن هایی که در مدت زمان چند ثانیه باز میکند و یا مارجینی که وارد هر پوزیشن باز میکنند و یا … قابل تشخیص هستند و بهتر است این ربات ها با محدودیت های در پوزیشن ها و حساسیت بالا انتخاب شوند.

 59. نیما

  سلام من در بخش کپی ترید صرافی بینگ ایکس چند دلاری سود کردم میخام بدونم این سود بصورت خودکار به حساب اصلی من میاد یا نه ؟ اگر نه چجوری برداشت کنم؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   وقتی قطع کپی ترید را بزنید، بعد از کسر کارمزد به حساب کاربری شما اضافه میشه.

 60. بهنام

  با سلام
  من معامله گری را فعال کرده ام و الان میخواهم معامله گر بودن خودم را غیر فعال کنم تا بتوانم از معامله شخص دیگر استفاده بکنم، چگونه باید اینکار را انجام دهم؟؟؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   کافیه به عنوان copier از بقیه استفاده کنید.

 61. محسن

  سلام. گزینه لغزش قیمت چیست و روشن یا خاموش بودن آن چه کاری انجام میدهد؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   اسلیپیج یا لغزش قیمت در بازار ارزهای دیجیتال پدیده‌ای است که در آن قیمت یک ارز دیجیتال به طور ناگهانی و بدون هشدار قابل پیش‌بینی تغییر می‌کند. این پدیده می‌تواند به صورت صعودی یا نزولی رخ دهد و به عوامل مختلفی بستگی دارد.
   ۱. نوسانات بازار
   ۲. کمبود نقدینگی
   3. تعداد بالای خرید و سفارش (order book depth)
   ۴. حجم معاملات
   5. بازارسازان خودکار (AMM)

   اسلیپیج یا لغزش مثبت:
   لغزش مثبت زمانی اتفاق می‌افتد که معامله‌گر قیمت نهایی بهتری نسبت به انتظار دریافت می‌کند یعنی قیمت نهایی خرید کمتر از انتظار است و در نتیجه سود بیشتری را به دنبال دارد. زمانی می تواند اتفاق بیفتد که افزایش غیرمنتظره نقدینگی یا کاهش ناگهانی تقاضا برای یک دارایی خاص وجود داشته باشد. لغزش مثبت به طور کلی یک اتفاق سودمند برای معامله گران در نظر گرفته می شود.

   اسلیپیج یا لغزش منفی:
   از سوی دیگر، لغزش منفی زمانی اتفاق می‌افتد که معامله‌گر قیمت نهایی بدتری نسبت به انتظار دریافت می‌کند یعنی قیمت خرید بیشتر از آن چیزی می شود که تریدر انتظار داشته و منجر به زیان‌های غیرمنتظره یا کاهش سود می‌شود. این نوع لغزش زمانی اتفاق می افتد که کمبود نقدینگی در بازار یا افزایش ناگهانی تقاضا برای یک دارایی خاص بوجود بیاید.

   لغزش منفی به طور کلی یک نقطه ضعف برای معامله گران در نظر گرفته می شود، زیرا بر استراتژی های معاملاتی و سودآوری آن‌ها تأثیر می گذارد.

   روش‌های به حداقل رساندن لغزش قیمت یا اسلیپیج (Slippage)
   ۱. در زمان های آرام معامله کنید.
   2. ثبت سفارشات لیمیت اوردر(limit order)
   ۳. انتخاب یک پلتفرم معاملاتی با نقدینگی بالا
   ۴. از معاملات در دوره های پر نوسان پرهیز کنید
   ۵. نوسان و نقدینگی ارز دیجیتال را در نظر بگیرید.

 62. جباری

  سلام بینگ اکس منو بعنوان معامله گر میشناسه چطور میتونم لغوش کنم با تشکر جواب توی ایمیلم میفرستید

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   توقف کپی را بزنید.

 63. رستم

  اگر کسی را کپی ترید کنیم و بعد از چند روز افزایش سرمایه بزنیم در قسمت ویرایش تریدر یعنی به اون تریدر پول بیشتری برای کپی کردن در اختیار دهیم آیا ما سود بیشتری میکنیم؟ یا با همان سرمایه اولی سود میدهد؟ یا سود را در مجموع پولی که قرار دادیم حساب میکند؟

  1. سلام و عرض ادبو وقتتون بخیر و شادی
   سود را در مجموع پولی که قرار دادید محاسبه میشه.

 64. علی

  درود
  دوست خوب اگر ما بر روی سه تریدر کپی کرده باشیم و در ضرر باشیم و حالا بخوایم که خودمون اون پوزیشن رو قهدذیت کنیم چون نمیخوایم ببندیمش میخوایم اون نبنده پوزیشن رو میشه بگین که باید چیکار کنیم اگر اون تریدر رو آنفالو کنیم پوزیشن ها برای ما هم بسته میشه؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   اول توقف کپی بزنید. و بعد آنفالو کنید.

 65. علی

  درود
  دوست خوب اگر ما بر روی یه تریدر کپی کرده باشیم و در ضرر باشیم و حالا بخوایم که خودمون اون پوزیشن رو هدایت کنیم چون نمیخوایم ببندیمش میخوایم اون نبنده پوزیشن رو میشه بگین که باید چیکار کنیم اگر اون تریدر رو آنفالو کنیم پوزیشن ها برای ما هم بسته میشه؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   باید توقف کپی را بزنید و بعد انجام دهید.

 66. مصطفی فراهانی

  سلام . سلام من بعد از انجام کپی ترید در صفحه اصلی موجودی دارم ولی برای کپی ترید مجدد مینویسد دارایی ندارم . لطفا راهنمایی کنید .

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   از قسمت ترنسفر transfer باید برای قسمت کپی ترید خود، ارسال کنید.

 67. Alireza

  سلام من کپی ترید زده بودم ولی کپی ترید رو لغو کردم هنوز پولمو برنگردوندن؟؟باید چیکار بکنم؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   دلایل مختلفی میتونه داشته باشه:
   1-توقف کپی را بزنید
   2-ممکنه ارز انتقالی فریز شده باشه
   3-ممکنه در معامله یا پوزیشن یا اردر باشه

 68. پرهام

  سلام‌وقت بخیر
  اکانت من کپی ترید هست از من کپی میکنن.
  چه طوری میتونم خارج کنم. اکانتم دیفالت شه

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   در قسمت معاملات کپی دهنده ، توقف کپی را بزنید.

 69. ریحانه

  سلام و وقت بخیر اگر همزمان چند معامله گر را کپی کنیم میشه یکی براساس نسبت موقعیت و دیگری را برایاس هر سفارش تنظیم کنیم ؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   خیر باید تنظیمات معامله گر ها مثل خودتون باشه تا نتیجه بهتری بگیرید.

 70. ریحانه

  سلام ایا وقتی همزمان از چند معامله گر کپی میکنیم باید تنظیمات هر چند نفر یکسان باشد یا لزومی ندارد مثلا یکی براساس سفارش و دیگری بر اساس موقعیت

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   بله این مهم هست که تنظیمات شما با کپی دهنده یکسان باشد. اگر بخواهید تنظیمات چند نفر متفاوت باشد، شما نمی توانید چند نوع تنظیم انجام دهید.

 71. امیر

  سلام وقتتون بخیر، ببخشید آیا راهی وجود داره که بتونیم بدون توقف کپی کردن برای تریدر محدودیت ایجاد کنیم که پوزیشن جدیدی باز نکنه و اگه نمیشه میتونیم بعد از توقف کپی کردن در حالی که پوزیشن های باز ضرر دهی وجود داره کنترل اونارو به خود تریدر واگذار کنیم یعنی استاپ کپی رو که زدیم همچنان بتونه روی اونا دسترسی داشته باشه و بعدش که پوزیشن رو بست واسه ما هم ببنده و کپی ازش تموم بشه و اگر در مجموع نمیشه راهکارتون واسه توقف کپی با یه عالمه پوزیشن باز (مخصوصا ضرر) چیه؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   نه متاسفانه راهی نیست.
   راهکار پیشنهادی:
   کلوز کردن پوزیشن های نزدیک به صفر ضرر می باشد.
   همچنین توقف کپی کردن از بقیه تا تمامی پوزیشن ها بسته بشن.

 72. Hamid

  سلام وقتتون بخیر ، بعد از بررسی نتیجه معاملات شخصی که ازش کپی کردم متوجه شدم سود اون شخص خیلی بیشتر از منه بطور مثال ایشون روی یک معامله ۸۰ درصد سود کردن اما من فقط ۱۰ درصد سود کردم یا اینکه ایشون معامله ای رو با چهل درصد سود بستن اما برای من تو ضرر بسته شده ، خب این باعث میشه که در واقع انتخاب تریدر سخت بشه چون چیزی که نشون میده تریدر من تو سه ماه گذشته هشتصد درصد سود کرده اما کسانی که ازش کپی کردن شاید حتی توی ضرر باشند. سوالم اینه که چطور میشه این اختلاف قیمت بازشدن و بسته شدن یک معامله رو به حداقل رسوند ؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   کلیه تنظیمات شما با تنظیمات کپی تریدرتون باید یکسان باشه و در معامله فقط از یک کپی تریدر استفاده کنید.

 73. وفایی

  سلام، من می خوام از یکی از فامیل در شهر دیگه کپی ترید کنم ایا امکان داره؟ لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   بله امکان داره.
   باید ایشون در بینگ ایکس ثبت نام کنه و بعد خودش را به عنوان معامله گر کپی، اعلام کنه و بعد شما با اسم اکانت ایشون کپی کنید.

 74. الي

  سلام وقتتون بخير، ميخوام ببينم ميشه براي كپي گزينه by order جوري تنظيم كنم كه توو هر پوزيشن مارجين بيشتري وارد معامله بشه؟ آخه ولت من حدود ٢ هزار تتر داره هر بار تريدر با حدود ٢ تا ٣ تتر معامله رو باز ميكنه و سود كمي بهم ميرسه،

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی

   معرفی انواع کپی ترید فیوچرز در BingX

   کپی‌ترید یک ویژگی در معاملات رمزارز است که به سرمایه‌گذاران معمولی (کپی‌کنندگان) اجازه می‌دهد تا سیگنال‌های معاملاتی معامله‌گران نخبه را که بازده بالایی دارند تنها با یک کلیک کپی کنند و با الگوی معاملاتی معامله‌گر هماهنگ شوند.
   صرافی BingX به عنوان اولین و بزرگترین پلتفرم فعال در حوزه Social Trading Network در عرصه کریپتو شناخته میشود که این قابلیت را به کاربران در سه مارکت 1. استاندارد فیوچرز 2.پرپچوال فیوچرز 3. بایننس و در سه نوع زیر در اختیار کاربران قرار میدهد.

   1. کپی ترید بر اساس هر سفارش
   حالت “کپی بر اساس هر سفارش” در کپی‌ترید فیوچرز پرپچوال، کپی‌کنندگان را قادر می‌سازد تا سیگنال‌های معاملاتی یک معامله‌گر را بر اساس هر سفارش مجزا در هر دو حالت مارجین کراس و مارجین ایزوله کپی کنند.
   این حالت استفاده از سرمایه بالاتری را ممکن می‌سازد و به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا عملیات بیشتری را روی سفارش‌های کپی شده انجام دهند، مانند بستن جزئی پوزیشن ، معکوس، حد سود/حد ضرر و غیره که برای کپی کنندگان انعطاف‌پذیرتر هستند.

   2.کپی بر اساس مارجین ثابت
   در این نوع کپی ترید مشابه کپی ترید بر اساس هر سفارش، کپی‌کنندگان را قادر می‌سازد تا سیگنال‌های معاملاتی یک تریدر را کپی کنند، با این تفاوت که در این نوع معاملات فقط در حالت مارجین ایزوله کپی میشوند.

   3. کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن
   کپی‌ترید بر اساس نسبت پوزیشن در هر دو مارکت فیوچرز پرپچوال و کپی‌ترید فیوچرز بایننس پشتیبانی میشود که هر دو به کاربران اجازه می‌دهند معامله‌گران را بر اساس نسبت پوزیشن کپی کنند.
   “کپی براساس نسبت پوزیشن” بدین معناست که هر زمان که یک کپی‌کننده از یک معامله‌گر کپی می‌کند، نسبت مارجین سفارش و سرمایه کپی‌ترید کپی‌کننده با نسبت پوزیشن معامله‌گر یکسان خواهد بود.(ریسک پوزیشن‌ آنان به طور نزدیکی، با ریسک پوزیشن معامله‌گر همسو است)

   +++++++++تنظیمات کپی ترید بر اساس هر سفارش:

   Margin Type
   در اینجا شما نوع ارز ، USDT یا VST (پول مجازی صرافی) را برای کپی ترید انتخاب میکنید.

   Margin
   در اینجا شما مقدار سرمایه ای که میخواهید برای هر پوزیشن تریدر اختصاص دهید را مشخص میکنید.(تعیین بیشتر 3% از سرمایه ریسک بالایی را به همراه خواهد داشت)
   برای مثال: شما این مقدار را 5$ تعیین کرده آید.

   Std. Futures Account (Avail.)
   در اینجا موجودی در دسترس کیف پول خود را مشاهده میکنید.

   Subsidy Voucher
   کوپن یارانه کپی ترید ضرر ناشی از معاملات کپی ترید را جبران میکند؛ هر یارانه کپی ترید یک بار قابل استفاده است.
   • TP/SL

   TP Ratio
   در اینجا شما می توانید برای هر پوزیشن تریدر حد ضرر قرار دهید و زمانیکه ضرر هر پوزیشن به این مقدار برسد پوزیشن به صورت خودکار بسته خواهد شد.
   SL Ratio
   در اینجا شما می توانید برای هر پوزیشن تریدر حد ضرر قرار دهید و زمانیکه ضرر هر پوزیشن به این مقدار برسد پوزیشن به صورت خودکار بسته خواهد شد.

   • Advanced Settings

   Daily Copy Trading Amount
   در اینجا می توانید تعیین کنید که چه مقدار از موجودی حساب شما به صورت روزانه برای معاملات این تریدر اختصاص یابد.
   برای مثال: اگر شما این گزینه را 20$ تعیین کرده باشید از آنجایی که مقدار هر پوزیشن 5$ است تریدر زمانی که چهار معامله باز کند و در نتیجه‌ 20$ از کیف پول شما را درگیر معاملات کند تا پایان روز مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود.

   Max. Open Position Principal
   در اینجا شما حداکثر مقدار از موجودی حساب خودتان را که می خواهید درگیر معاملات باشد را انتخاب می کنید و زمانی که حجم معاملات به این مقدار برسد تریدر تا زمانی که تعدادی از معاملات را نبندد مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود.
   برای مثال: اگر این گزینه را 30$ تعیین کرده باشید از آنجایی که مقدار هر پوزیشن 5$ است زمانی که تریدر 6 معامله باز کند که در نتیجه 30$ از موجودی حساب شما را درگیر معامله کرده است دیگر مجاز به باز کردن معامله جدید نخواهد بود تا زمانی که یک یا چند معامله را ببندد و بتواند به جای آنها معامله های جدیدی باز کند.

   Trading Pair
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا جفت‌‌ارزهایی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند.

   Leverage
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا اهرمی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند. ویژگی “سفارشی‌سازی اهرم” فقط در کپی‌ترید فیوچرز استاندارد پشتیبانی می‌شود.

   *بخش TP/SL و Advance Setting را میتوانید خالی بگذارید.

   ++++++++تنظیمات کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن:

   Copy Trading Funds
   در اینجا شما مقدار سرمایه ای که می خواهید برای ترید کردن تریدر اختصاص دهید را مشخص می کنید
   عددی که شما تعیین میکنید برای هر معامله نیست بلکه کل مقداری است که در اختیار تریدر قرار میدهید و او خودش تصمیم می گیرد چه درصدی را درگیر معاملات کند.

   Subsidy Voucher
   کوپن یارانه کپی ترید ضرر ناشی از معاملات کپی ترید را جبران میکند؛ هر یارانه کپی ترید یک بار قابل استفاده است
   Copy immediately after following
   زمانی که این گزینه فعال باشد به محض اینکه شما کپی ترید را فعال کنید معاملات باز تریدر برای شما هم باز خواهد شد بدون توجه به در سود یا در ضرر بودن معاملات.

   • TP/SL

   Take profit
   زمانی که (مقدار سرمایه اختصاص داده شده + سود شما) به این مقدار برسد کپی ترید به صورت خودکار متوقف خواهد شد
   Stop loss
   زمانی که (مقدار سرمایه اختصاص داده شده – ضرر شما) به این مقدار برسد کپی ترید به صورت خودکار متوقف خواهد شد.

   توجه کنید که بعد از کپی کردن تریدر بایننس پول از حساب شما کسر خواهد شد. و بعد از توقف کپی ترید پول شما با سود و ضرر حاصل برگشت داده میشود.

   Trading Pair
   این ویژگی به کپی‌کنندگان اجازه می‌دهد تا جفت‌‌ارزهایی را که می‌خواهند کپی کنند، هنگام کپی کردن یک معامله‌گر، شخصی‌سازی کنند.

   ++++++نکاتی که در کپی ترید باید رعایت شوند.

   در کپی ترید بهتر است نکاتی را مد نظر قرار دهید تا خدای ناکرده دچار ضرر نشوید نکات گفته شده حالت کلی دارد و صرفاً نظر شخصی می باشد ، این موارد ممکن است برای همه تریدرها صدق نکند.(همیشه موارد استثنا وجود دارد)

   • نوع کپی ترید: صرافی BingX دارای دو نوع حساب کپی ترید بر اساس نسبت پوزیشن و کپی ترید براساس هر سفارش است.
   – در کپی ترید براساس هر سفارش مبلغی که کاربر مشخص میکند برای هر پوزیشن است و کاربر به معاملات دسترسی دارد و میتواند برای معاملات TP/SL تعیین کند و… که در نتیجه مدیریت سرمایه به عهده خود کاربر است؛ در این نوع تریدر محدودیت هایی در لورج نوع معاملات(فقط ایزوله) و… دارد.
   – در کپی ترید ر اساس نسبت پوزیشن مبلغی که کاربر تعیین میکند بصورت کلی هست و تریدر با هر درصدی از سرمایه خود وارد پوزیشن شود برای کاربر هم به همان نسبت وارد خواهد شد، که در این نوع کپی ترید هیچگونه دسترسی به پوزیشن ها ندارد و مدیریت سرمایه کاملا به عهده خود تریدر است؛ در کپی ترید حرفه ای تریدر قادر به باز کردن پوزیشن های با لورج های بالا و قابلیت میانگین کم کردن و … است.

   • حد ضرر: اولین و مهم ترین نکته ای که در کپی ترید باید رعایت شود حد ضرر است که در بخش Advance Setting در دسترس هست.
   – در کپی ترید براساس هر سفارش حد ضرر شما روی هر پوزیشن تریدر اعمال میشود، و همیشه حتما حد ضرر را تعیین کنید که به درصد است و بهتر است بر حسب سود دهی تریدر تعیین شود.(برای مثال برای تریدری که درصد سود های پایین دارد بهتر است که درصد حد ضرری پایین قرار دهید و بلعکس)
   – در کپی ترید اساس نسبت پوزیشن حد ضرر شما روی کل سرمایه اعمال میشود و برای هر پوزیشن و به درصد نیست و حتما این حد ضرر رعایت شود. (بدین شکل که اگر 100$ برای تریدر قرار داده اید اگر این کادر را 70$ قرار دهید وقتی که تریدر روی کل سرمایه شما 30$ ضرر کند کل کپی ترید متوقف خواهد شد.)
   البته نکته بسیار مهمی که در انتخاب تریدر باید در نظر گرفته شود حد ضرر گذاشتن خود تریدر است که بسیاری از تریدر های که حد ضرر را رعایت نمیکنند در نهایت متحمل ضرر های سنگین میشوند، در تاریخچه معاملات تریدر و در مدت زمان تست تریدر این مورد مشخص خواهد شد.

   • مارجین هر پوزیشن: در کپی ترید براساس هر سفارش کاربر مقدار هر پوزیشن را تعیین میکند در حالت منطقی این عدد باید کمتر از 5% از سرمایه شما باشد، توجه کنید که ممکن است تریدر در روز چندین پوزیشن باز کند و به خاطر پر ریسک بودن این بازار شرایط باید به شکلی باشد که روزانه فقط قسمتی محدودی از سرمایه شما درگیر پوزیشن ها باشد تا در حرکات شارپ بازار دچار ضرر های سنگین نشوید.
   البته اگر چندین تریدر را کپی کرده اید بهتر است درصد های پایین تری را قرار دهید.(البته این مورد بر حسب استراتژی تریدر میتواند متفاوت باشد یعنی برای تریدر های با تعداد پوزیشن های بالا، درصد کمتر و… )

   • مقدار دارایی درگیر معاملات: در کپی ترید براساس هر سفارش کاربر قادر به تعیین محدودیت هایی در تعداد پوزیشن های که تریدر در روز میتواند باز کند و تعداد پوزیشن های همزمان باز تریدر قرار دهد؛ که بر حسب استراتژی تریدر که بهتر است فقط یکی از این موارد را پر کنید ولی اگر تریدر مدیریت سرمایه دارد و تعداد مشخص و معقولی در روز پوزیشن باز میکند نیازی به پر کردن این دو کادر نیست.

   • تست تریدر: در کپی ترید استاندارد قابلیت کپی کردن تریدر با پول مجازی VST وجود دارد و بهتر است هر تریدر را حداقل یک یا دو هفته با این پول تحت نظر داشته باشید و بعد اقدام به کپی با Usdt کنید و حتما محدودیت های که در پول واقعی برای تریدر قرار میدهید را در اینجا رعایت کنید.(حداقل مقدار برای کپی ترید با Vst برابر 100 و با Usdt برابر 2$ هست.)

   • دارایی و تعداد فالور: معمولا تریدر های دارای سرمایه ای بیشتر ارزش بیشتری هم برای دارای خود قائل هستند و برای کپی ترید میتوانند گزینه بهتری باشند و همچنین تریدر هایی که تعداد کپی کننده بیشتری دارند نشان دهنده این است که در کپی ترید توانسته اند موفق تر باشند و میتوانند انتخاب بهتری باشند.(توجه کنید صرف اینکه تریدر دارای این دو معیار باشد بدین معنی نیست که تریدر میتواند گزینه بسیار خوب و بدون ضرر باشد.)

 75. بهروز

  من از طريق كپي تريد بینگ ایکس ميانگين هر 5 روز 20 دلار سود رو داشتم. اما در كنارش هم ضرر داشتم. دركل گزينه خوبيه با اين حال حتما مديريت سرمايه رو رعايت كنيد.

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی

   ممنون از ثبت دیدگاهتون

 76. علی س

  با سلام و احترام.من در قسمت کپی ترید یک نفر را کپی کردم.در قسمت cumulative PnL مقدار سود رو 100 دلار نشون میده ولی چیزی حدود 80 دلار به سرمایه اصلی من در صفحه home اضافه شده.تمام سرمایه من هم در بخش کپی ترید هست.این اختلاف به چه دلیله؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و نیکی

   خود اون فردی که از شما کپی میزنه، میتونه تا 15 درصد از شما سود برداره.

 77. علی باغبان شفقت

  با درود و عرض ادب و خسته نباشید جانانه
  ضمن تشکر و قدردانی از بستری امن و دور از چنگال کلاهبرداران بیشمار عرصه کریپتو و ترید
  می خواستم بپرسم چطور می تونم مبلغ اولیه تعریف شده در کپی ترید رو پس از شروع کپی افزایش داد؟
  و این 30 روز و 180 روز زیر متن شناسایی افرادی که کپی می کنیم چه مفهومی دارند ؟؟؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   امکان تغییر مبلغ اولیه وجود ندارد.
   30 روز یعنی اینکه به مدت یکماه از معاملات اون فرد، کپی میکنید.
   180 روز یعنی به مدت 6 ماه

 78. Mah

  با سلام. آیا کپی تریدینگ در صرافی بینگ اکس نیازمند احراز هویت است؟؟

  1. سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر و شادی
   خیر نیازی نیست.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *